Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама за фудбалот што го игра Клоп, Вајналдум на пример е многу важен фудбалер иако ако се потсетиме на времињата од Њукасл, не беше ништо посебно. Дури таму и 10ка играше.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ама за фудбалот што го игра Клоп, Вајналдум на пример е многу важен фудбалер иако ако се потсетиме на времињата од Њукасл, не беше ништо посебно. Дури таму и 10ка играше.
Никогаш Вајнадлум нема да биде нешто посебно, технички лимитиран фудбалер, со висок work rate.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Никогаш Вајнадлум нема да биде нешто посебно, технички лимитиран фудбалер, со висок work rate.
Не дека не се согласувам, затоа и навистина не сфаќам зошто не им потпишува нов договор ама за она што сака да го добие Клоп е доволен.

Можеби индивидуално се поквалитетни играчи Фернандеш, Погба и Матиќ ама на крај се се сведува на тоа како ќе изгледаме во текот на сезоната и дали ќе имаме континуитет.

П.С. Може противнициве во последно не се топ класа ама заборавате пред паузата дека Јунајтед ги доби Челзи и Сити.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.604
Ти седи мирен, навиваш за екипа во која отпадот на Манчестер ви е најдобар, да ви го пратиме Лингард главен играч ќе ви биде во екипата. Поместени ти се мерилата за квалитет од гледање Интер под Конте.

Ќе видиме догодина дали се бламирам. Слободно зачувај го постот со споредбата на екипите, и ако мислиш дека Хендерсон, Фабињо и Вајнадлум се подобра средина од Матич (кој ништо нема освоено :lolzz:) Погба (и тој ништо нема освоено, само првак со Јувентус и светски првак со Франција, ситна роба, дуќанчиња) и Бруно Фернадес кој технички е подобар од тројцата од Ливерпул заедно, слободно можеш да се префрлиш во пратење карлинг.
Толку значи, двајца со титули? :icon_lol: Ставро, сосема е небитно за кого навивам со тоа што ти овде јавно се бламираш. Али добро ќе пројде и тоа, беше средината подобра и од онаа на Сити па еве веќе две сезони по ред по 80 бода ви бегаат, така да никому ништо.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Толку значи, двајца со титули? :icon_lol: Ставро, сосема е небитно за кого навивам со тоа што ти овде јавно се бламираш. Али добро ќе пројде и тоа, беше средината подобра и од онаа на Сити па еве веќе две сезони по ред по 80 бода ви бегаат, така да никому ништо.
Па цел Ливерпул беше без титула пред да освојат. Мислам, страшен аргумент е ова со титулите. Сите играчи на светот во еден момент биле без титули. Здравје боже, следната сезона почнува за два месеци.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
И ќе ви трае до ноември каде пак ќе барате купец за Погба, замена за Оле, Вудвард да си оди итн. :icon_lol:
Тоа е со Интер, се имаш збунето. Во Септември се кандидати за титула, во Декември кандидати за пласман во ЛШ, за во Мај сите да псујат врнат. Ги имаш помешано тимовите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И ќе ви трае до ноември каде пак ќе барате купец за Погба, замена за Оле, Вудвард да си оди итн. :icon_lol:
Такви бевме втората сезона на Мурињо, другото беше горе доле монотон очај :ROFLMAO:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Што е со Матич? Класа играч е Матич.
Смешно е само што вчера мене ми збореше како сум се напалил многу по една титула, а ти сеа се напали на срединава по 3-4 добри партии на тимот, и ја претстатуваш ко да е бог и батина. Мислам, интересен е контекстот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Никогаш Вајнадлум нема да биде нешто посебно, технички лимитиран фудбалер, со висок work rate.
Аааааа тука ќе се караме. Јас разбирам да си цепаш агенда ама да кажеш дека Вајналдум е технички лимитиран играч, не, не се согласувам. Има солидна лева нога, огин десна, прејака игра со глава (често занемарено, 200 такви гола има дадено), стамина, брзина, дриблинг. Дефинитивно комплетен играч и ептен си грешка кога викаш дека е лимитиран играч. Преинтелегентен играч, одлично чита игра и во дефанзива.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Толку значи, двајца со титули? :icon_lol: Ставро, сосема е небитно за кого навивам со тоа што ти овде јавно се бламираш. Али добро ќе пројде и тоа, беше средината подобра и од онаа на Сити па еве веќе две сезони по ред по 80 бода ви бегаат, така да никому ништо.
На 4 кола пред крај Ливерпул има 92 бода, а тој споредува среден ред на таков Луверпул со Манчестер кој се бори за 4 место со деца од Челси и Лестер, прво не ми беше јасно што е толку упорен и од твојот пост наеднаш ми се разјасни, па тоада ти се работеле за добро познатиот Ставро, кој што сега очекувам да ми улета со реплика гледај ти твоја Звезда како Тотенхем ја пуни, нешто слично како на тебе со Интер а си нема благе везе ниту со темава ниту со неговата глупа споредба...
Исто причава ме потсеќа во времето на Фергусон кога споредуваа како индивидуално Челси имал појак играчки кадар на хартија и тоа ке пресудело, а дојде Фергусон со среден ред Керик, Флечер и сто годишен Сколс испраши цела лига и чао пријатно... секој што испратил било која лига една сезона треба да му е јасно дека индивидуалните квалитети на поединци ништо не значат, па нека ви текне само едно време на Реал со Бекам, Ронадло (стариот), Фиго, Зидан... налетат на Арсенал во ЛШ го испушат, Барселона ги реметеше со по 5 комада.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Смешно е само што вчера мене ми збореше како сум се напалил многу по една титула, а ти сеа се напали на срединава по 3-4 добри партии на тимот. Мислам, интересен е контекстот.
Пола деценија во нокдаун, нормално е дека човек ќе се израдува на малку добри вести.

Кој знае тебе како ти беше после 3 децении. Јас не ти замерив за тоа што се радуваш, туку затоа што се курчиш. Еве и Пеџа се радува, па збор му немам речено, така?
Автоматски споено мислење:

На 4 кола пред крај Ливерпул има 92 бода, а тој споредува среден ред на таков Луверпул со Манчестер кој се бори за 4 место со деца од Челси и Лестер, прво не ми беше јасно што е толку упорен и од твојот пост наеднаш ми се разјасни, па тоада ти се работеле за добро познатиот Ставро, кој што сега очекувам да ми улета со реплика гледај ти твоја Звезда како Тотенхем ја пуни, нешто слично како на тебе со Интер а си нема благе везе ниту со темава ниту со неговата глупа споредба...
Исто причава ме потсеќа во времето на Фергусон кога споредуваа како индивидуално Челси имал појак играчки кадар на хартија и тоа ке пресудело, а дојде Фергусон со среден ред Керик, Флечер и сто годишен Сколс испраши цела лига и чао пријатно... секој што испратил било која лига една сезона треба да му е јасно дека индивидуалните квалитети на поединци ништо не значат, па нека ви текне само едно време на Реал со Бекам, Ронадло (стариот), Фиго, Зидан... налетат на Арсенал во ЛШ го испушат, Барселона ги реметеше со по 5 комада.
Еве ја и wannabe шајкачата се јави. Не труј и тука, оди види колку заврши мечот Србија - Атлантида, водеше Србија 2-1 на полувреме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom