Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Секоја сезона се бламираш со истиот муабет. Зошто оваа би било поразлично?
Ајде, кажи нешто пресмешно за Челзи.
Челзи се пресмешни сами по себе со онаа одбрана. Јас само би го уништил ефектот ако кажам нешто.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Челзи се пресмешни сами по себе со онаа одбрана. Јас само би го уништил ефектот ако кажам нешто.
И замисли, пак пред идниве шампиони на кои им се потребни милион смешни пенали, недосудени црвени и уште што не.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Аааааа тука ќе се караме. Јас разбирам да си цепаш агенда ама да кажеш дека Вајналдум е технички лимитиран играч, не, не се согласувам. Има солидна лева нога, огин десна, прејака игра со глава (често занемарено, 200 такви гола има дадено), стамина, брзина, дриблинг. Дефинитивно комплетен играч и ептен си грешка кога викаш дека е лимитиран играч. Преинтелегентен играч, одлично чита игра и во дефанзива.
Се супер, ама дали ти некогаш си слушнал некој да се воодушеви со играта на Вајнадлум, да биде на насловна страна на некое спортско списание, да го фалат како Де Брујне што го фалат, или Фернадес во моментов?

Едноставно не упаѓа во очи со ниту еден сегмент од неговата игра, никогаш никој нема да рече, технички поткован како Вајнадлум, или било што како него. Ме разбираш, така?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Пола деценија во нокдаун, нормално е дека човек ќе се израдува на малку добри вести.

Кој знае тебе како ти беше после 3 децении. Јас не ти замерив за тоа што се радуваш, туку затоа што се курчиш. Еве и Пеџа се радува, па збор му немам речено, така?
Абе остај го ти Пеџа, Пеџа лице ти праи само врти политики нешто и после у кафана коа ќе идеме цело време вика Ставро вака, Ставро така. Мене треба да ме поштуеш поише пошто сум директен и реален :)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
И замисли, пак пред идниве шампиони на кои им се потребни милион смешни пенали, недосудени црвени и уште што не.
Немој за судиски неправди да зборуваш, затоа што на Челзи пред сезона две не им беше досуден НАЈСРАМНИОТ офсајд во историјата на ПЛ, со која одлука го испаднаа противникот (да ме отепаш не ми текнува која екипа беше, ама сигурно некој ќе се сети). Немој, жити Бакајоко.
Автоматски споено мислење:

Абе остај го ти Пеџа, Пеџа лице ти праи само врти политики нешто и после у кафана коа ќе идеме цело време вика Ставро вака, Ставро така. Мене треба да ме поштуеш поише пошто сум директен и реален :)
@Peja989 , овој сака да не скара, така?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се супер, ама дали ти некогаш си слушнал некој да се воодушеви со играта на Вајнадлум, да биде на насловна страна на некое спортско списание, да го фалат како Де Брујне што го фалат, или Фернадес во моментов?

Едноставно не упаѓа во очи со ниту еден сегмент од неговата игра, никогаш никој нема да рече, технички поткован како Вајнадлум, или било што како него. Ме разбираш, така?

Дупиш? :D

Додека Фернандеш го фалат за игрите против треторазредни екипи од дното на табелата, еве ти момент кога го фалеа Џини :)

1594377066935.png

1594377081816.png


1594377100281.png

1594377121174.png
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Се супер, ама дали ти некогаш си слушнал некој да се воодушеви со играта на Вајнадлум, да биде на насловна страна на некое спортско списание, да го фалат како Де Брујне што го фалат, или Фернадес во моментов
Прашај ги Барса лани како поминаа на Енфилд, кој им остави впечаток и врати се пренеси овде.

Едит: Умри Пеја
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Пола деценија во нокдаун, нормално е дека човек ќе се израдува на малку добри вести.

Кој знае тебе како ти беше после 3 децении. Јас не ти замерив за тоа што се радуваш, туку затоа што се курчиш. Еве и Пеџа се радува, па збор му немам речено, така?
Автоматски споено мислење:



Еве ја и wannabe шајкачата се јави. Не труј и тука, оди види колку заврши мечот Србија - Атлантида, водеше Србија 2-1 на полувреме.
тој е тој како што и претпоставував.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Талентот и насловните ептен ќе бидат битни кога на Бруно ќе му ги научат финтите и ќе тагува по сонце, Погба ќе падне во депресија затоа што берберот не му фатил едно влакно, а Матич ќе влезе во период кај што ќе изгледа како да има 60, а не 30 години.
За тоа време никој нема да се воодушевува додека Хендо, Џини и Фаби ораат по терен и ги демолираат сите противници.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Дупиш? :D

Додека Фернандеш го фалат за игрите против треторазредни екипи од дното на табелата, еве ти момент кога го фалеа Џини :)

Прегледај го приврзокот 258471

Прегледај го приврзокот 258472


Прегледај го приврзокот 258473

Прегледај го приврзокот 258474
Малку. :D
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
492
Поени од реакции
937
Умрениот Јунајтед од есеноски беше со среден ред Переира, Фред, И Лингард на десетка.
(Очобол, канцер за очи, јачмен среде око)
Мада Фред не е на ниво на тие двата лингури.

Јунајтед пост корона е со среден ред Фернандеш, Погба, Матиќ.

Разликата во самата игра е небо и земја.

Со плус играч два тимот наредна сезона треба комотно во топ 3 да изгази.
За титула, ќе да е рано со оглед како Ливерпулци мелат..ма да ќе видиме и тие дали ќе бидат ултра мега гига константни како сезонава.

Баш би сакал по подолго време Јунајтед и Ливерпул да газат заедно..и да гледаме топ борба за титула на два великани.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ма да ќе видиме и тие дали ќе бидат ултра мега гига константни како сезонава.
Можеби не како сезонава ама како лани...
Автоматски споено мислење:

Баш би сакал по подолго време Јунајтед и Ливерпул да газат заедно..и да гледаме топ борба за титула на два великани.
Ова би го сакал и јас, вака освоена титула.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.385
Поени од реакции
5.841
Ливерпул оваа сезона ја издоминира лигата со среден ред Ванјнадлум, Хендерсон, Кеита или кој и да играше на негово место. Манчестер има среден ред составен од Бруно Фернадес, Погба и Матич. Јас би рекол дека тоа е подобар среден ред од оној на Ливерпул. Нападот на Јунајтед составен од Рашфорд, Марсијал и Гринвуд има постигнато повеќе голови од нападот на Ливерпул составен од Мане, Фирмињо и Салах. Единствено одбраната на Ливерпул е де факто подобра од одбраната на Манчестер.

Вака кога ќе погледнеш, ти се чини дека Манчестер нема да се вмеша во борба за титула слената сезона?
Јас не сум фан на ниту еден клуб туку на ПЛ како фудбалски "пакет" и затоа ги гледам екипите без емоции, најголемиот проблем на М.Ј. е неконстантноста на цела екипа и на поединци, знаеш кои, поради што и се на борба за ЛШ а не во борба за освајање на ПЛ. Мислам дека и самиот Солскјер изјави претходно лето нешто во смисол дека не треба навивачите да се надеваат на титула туку на борба за ЛШ, што излезе точна процена.
7 години секоја сезона се најавува враќање на М.Ј. во походот кон титулата, но 7 години ништо од тоа, не гледам како следната би била различна. Може овој пост-вирус период во кој Јунајтед игра добро и победува уверливо дава надеж на фановите за наредната сезона, но не верувам дека покрај Ливерпул и Сити, Јунајтед би можел да се пробие до титула.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom