Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.049
Поени од реакции
9.579
Навивам за Јунајтед од 95'-6' незнам
Кантона и компанија
Понепенал не смо имале у мој живот
Иако си гу фати двојка и три плус.
Реалност.
Ферплеј.
Фудбал.
Људи смо пред сфе.
Хехе.
Идемо у лш.
Сега се има смисла :sneaky:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.332
Поени од реакции
40.667
Жално е до каде е паднат Мурињо.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.858
Поени од реакции
13.474
Нема збор дека Јунајтед ќе го добиеше натпреварот секако, без разлика на пеналот, Вила се очајни и заслужуваат испаѓање поради пристапот.

Меѓутоа пеналот беше срамен. И покрај толку камери и ВАР, пак го досудија. Не разбирам што гледаат на тоа мониторите.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.285
Поени од реакции
9.403
Сега се има смисла :sneaky:
Не си бија роден или имаја си мрсољи до колена?
Још пет шес титуле лузерпулски у тфој живот па можда тк ке бидете на фторо место од позади по хумор у Македонију :icon_mrgr:
А тој значи никад.
Хехе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.215
Поени од реакции
73.693
Прееска забораив да напишам, честитки до Мурџо, единствен што не успеа гол да им даде на Борнмут сезонава, иначе служат ко канта за напуцавање. ГРЕВ!
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.858
Поени од реакции
13.474
Прееска забораив да напишам, честитки до Мурџо, единствен што не успеа гол да им даде на Борнмут сезонава, иначе служат ко канта за напуцавање. ГРЕВ!
Немаа шут во рамки на гол :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.167
Поени од реакции
5.557
Сакам да изрипам со некоја глупа досетка за Муки, ама стра ме, Арсенал игра против него следна, никад не знаеш :D
 
Последно уредено:

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.954
Поени од реакции
45.138
Amazon Prime Video are set to release sneak peek footage of their highly-anticipated All or Nothing: Tottenham documentary on Friday ahead of its official airing later this summer.

It is understood the clip will show the departure of Mauricio Pochettino, who was sacked in November, and the arrival of Jose Mourinho as manager the next day.

:ojeaa:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.076
Поени од реакции
184.823
Amazon Prime Video are set to release sneak peek footage of their highly-anticipated All or Nothing: Tottenham documentary on Friday ahead of its official airing later this summer.

It is understood the clip will show the departure of Mauricio Pochettino, who was sacked in November, and the arrival of Jose Mourinho as manager the next day.

:ojeaa:
Каков трејлер :icon_lol:
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
1.630
Поени од реакции
2.430
Нема збор дека Јунајтед ќе го добиеше натпреварот секако, без разлика на пеналот, Вила се очајни и заслужуваат испаѓање поради пристапот.

Меѓутоа пеналот беше срамен. И покрај толку камери и ВАР, пак го досудија. Не разбирам што гледаат на тоа мониторите.
Како што споменав го добивме најновиот испрдок во ПЛ, тој португалецот чие име и презиме не сакам ни да ги знам, дајверско гомно. Се витка, офка, праи фаци, ти се чини кашикара му детонирала во анус. За жал, како што и признаа од ПЛ, и покрај ВАР донесена е погрешна одлука ради очигледен дајв.
Се надевам на некој старт во стил на Шоукрос од некој копач на Барнли па да се витка со причина, повреда која трајно би го елиминирала од бавење со спорт.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
1.630
Поени од реакции
2.430
Не си бија роден или имаја си мрсољи до колена?
Још пет шес титуле лузерпулски у тфој живот па можда тк ке бидете на фторо место од позади по хумор у Македонију :icon_mrgr:
А тој значи никад.
Хехе.
Лузерпул, многу смешно. Ако си фан на Јунајтед, тоа значи дека 7 години немаш гледано ни проближно Јунајтед да се приближи до било каква борба за титула. 7 години. Наредната секако нема, а нема ни таа по неа. За разлика од нив, во истиот период, Ливепрул на 2 пати им избега титула за влакно а оваа сезона се на раб да соборат рекорд во бодови во 132 години лигашки фудбал. И наредната ќе бидат пак во борба за титула. Тука е и ЛШ, нешто кое М.Ј. го нема видено 12 години. Сепак сфаќам, треба време да се привикнат фановите на новата реалност :)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.562
Поени од реакции
5.603
Како што споменав го добивме најновиот испрдок во ПЛ, тој португалецот чие име и презиме не сакам ни да ги знам, дајверско гомно. Се витка, офка, праи фаци, ти се чини кашикара му детонирала во анус. За жал, како што и признаа од ПЛ, и покрај ВАР донесена е погрешна одлука ради очигледен дајв.
Се надевам на некој старт во стил на Шоукрос од некој копач на Барнли па да се витка со причина, повреда која трајно би го елиминирала од бавење со спорт.
Втор најдобро оценет играч во ПЛ, веднаш зад Де Брујне. Чисто да знаеш.
Автоматски споено мислење:

Лузерпул, многу смешно. Ако си фан на Јунајтед, тоа значи дека 7 години немаш гледано ни проближно Јунајтед да се приближи до било каква борба за титула. 7 години. Наредната секако нема, а нема ни таа по неа.
А гледаш воопшто фудбал, или вака на тепка ги вадиш прогнозиве?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom