Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Втор најдобро оценет играч во ПЛ, веднаш зад Де Брујне. Чисто да знаеш.
Автоматски споено мислење:



А гледаш воопшто фудбал, или вака на тепка ги вадиш прогнозиве?
Не знам како е оценет, и Суарез беше играч на сезона, не се во прашање фудбалските квалитети, како што никој нормален не би ги негирал на Суарез, туку карактерните особини. Дали ти мислиш дека дајв на возрасна особа со фаца како да го јавнал Мандинго е легитимна работа? Претпоставувам дека си фан на М.Јунајтед и затоа не можеш да бидеш објективен поради емоции, но ме интересира што мислиш за дајвови и дали она вчера беше пенал?

Јас така прогнозирам, дека наредниве две сезони Јунајтед нема да се вмеша во борба за титула, останува да видиме :)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не знам како е оценет, и Суарез беше играч на сезона, не се во прашање фудбалските квалитети, како што никој нормален не би ги негирал на Суарез, туку карактерните особини. Дали ти мислиш дека дајв на возрасна особа со фаца како да го јавнал Мандинго е легитимна работа? Претпоставувам дека си фан на М.Јунајтед и затоа не можеш да бидеш објективен поради емоции, но ме интересира што мислиш за дајвови и дали она вчера беше пенал?

Јас така прогнозирам, дека наредниве две сезони Јунајтед нема да се вмеша во борба за титула, останува да видиме :)
Не беше пенал, погрешно досуден, ни прв ни последен. Два пати го имаш гледано Бруно, посака да му ја скршат ногата, тресиш глупости.

А прогнозата ти е надвор од умот, ама факт е дека не си баш некој експерт за ПЛ.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Не беше пенал, погрешно досуден, ни прв ни последен. Два пати го имаш гледано Бруно, посака да му ја скршат ногата, тресиш глупости.

А прогнозата ти е надвор од умот, ама факт е дека не си баш некој експерт за ПЛ.
Никаде не претендирам дека сум ескперт за фудбал, јас сум само телевизиски консумер на профи фудбал во ПЛ.
Што е тоа надвор од умот, сметаш дека Јунајтед наредна сезона ќе се бори за титула или? Гледам колку заостанува зад Ливепрул и што да се каже. 34 бода разлика. Како би ја надокнадиле таа разлика во наредна сезона останува да видиме, под претпоставка дека Ливепрул нема да изигра сезона како оваа.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Никаде не претендирам дека сум ескперт за фудбал, јас сум само телевизиски консумер на профи фудбал во ПЛ.
Што е тоа надвор од умот, сметаш дека Јунајтед наредна сезона ќе се бори за титула или? Гледам колку заостанува зад Ливепрул и што да се каже. 34 бода разлика. Како би ја надокнадиле таа разлика во наредна сезона останува да видиме, под претпоставка дека Ливепрул нема да изигра сезона како оваа.
Ливерпул оваа сезона ја издоминира лигата со среден ред Ванјнадлум, Хендерсон, Кеита или кој и да играше на негово место. Манчестер има среден ред составен од Бруно Фернадес, Погба и Матич. Јас би рекол дека тоа е подобар среден ред од оној на Ливерпул. Нападот на Јунајтед составен од Рашфорд, Марсијал и Гринвуд има постигнато повеќе голови од нападот на Ливерпул составен од Мане, Фирмињо и Салах. Единствено одбраната на Ливерпул е де факто подобра од одбраната на Манчестер.

Вака кога ќе погледнеш, ти се чини дека Манчестер нема да се вмеша во борба за титула слената сезона?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Фабињо го заборави, не знам дали случајно или тенденциозно, периодов најдобрата 6ка во свет.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Фабињо го заборави, не знам дали случајно или тенденциозно, периодов најдобрата 6ка во свет.
Случајно, чесен збор.

Фабињо наместо Кеита. Еве, Хендерсон, Вајнадлум, Фабињо, дали е тоа подобар среден ред од Бруно, Погба, Матич?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Случајно, чесен збор.

Фабињо наместо Кеита. Еве, Хендерсон, Вајнадлум, Фабињо, дали е тоа подобар среден ред од Бруно, Погба, Матич?
Бруно, Погба и Матич нема никогаш да ја завршат работата на Хендо, Џини и Фабињо. Никогаш!

Е сега ако под подобар мислиш на покреативен, не се дефинитивно. Ако мислиш на поголеми работници, тогаш се. На Клоп му треба работници а не креативци во средина, значи за системот на Клоп се подобар избор. За системот на Оле, не се.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Бруно, Погба и Матич нема никогаш да ја завршат работата на Хендо, Џини и Фабињо. Никогаш!

Е сега ако под подобар мислиш на покреативен, не се дефинитивно. Ако мислиш на поголеми работници, тогаш се. На Клоп му треба работници а не креативци во средина, значи за системот на Клоп се подобар избор. За системот на Оле, не се.
OK, играта во офанзива на Ливерпул доаѓа преку бековите, не преку средината. Тоа му профункционира на Клоп затоа што има најдобри бекови во лигата. Ама вака кога ги гледаш составите на двете екипи, плус евентуално доаѓање на Санчо, дали мислиш дека догодина повторно ќе има ваква доминација на Ливерпул, и дека Манчестер нема да се вмеша во борба за титула? Плус тука се и Сити кои ќе биде со накјмалку ист состав од оваа година и појачан Челзи?
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
OK, играта во офанзива на Ливерпул доаѓа преку бековите, не преку средината. Тоа му профункционира на Клоп затоа што има најдобри бекови во лигата. Ама вака кога ги гледаш составите на двете екипи, плус евентуално доаѓање на Санчо, дали мислиш дека догодина повторно ќе има ваква доминација на Ливерпул, и дека Манчестер нема да се вмеша во борба за титула? Плус тука се и Сити кои ќе биде со накјмлаку ист состав од оваа година и појачан Челзи?
Ама јас тоа не го кажав, тоа со @callejón de la muerte правевте муабет за квалитет на тимови и борба за титула, јас само за Фабињо се надоврзав.

Мое мислење е дека се' може да биде, буквално се'. Многу фактори влијаат и верувам дека секоја бодовна разлика може да се стигне. Пример, Ливерпул 2017-18та заврши со 25 бодови помалку од шампионот а следната се бореше за титула до последно коло и освои 96 (наспроти 75 од претходната).

Е сега, не заборавај и ти дека Јунајтед воден од Оле кога има пад на форма и игра има сензационален пад и не станува 10тина кола. До сега тоа два пати му се има случено, еднаш по потпишување на договор и втор пат беше почетокот на оваа сезона и тоа траеше и траеше. Исто, може да ви дава грешна слика за надмоќноста на тимот по рестартов (реално ги дробите противниците) што игравте со ептен умртвени екипи. Тотенхем на Мурџо, умрентус невиден и Норич, Вила, Бормут и Брајтон мислам (треба да отварам на резултати, не сум сигурен).
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ама јас тоа не го кажав, тоа со @callejón de la muerte правевте муабет за квалитет на тимови и борба за титула, јас само за Фабињо се надоврзав.

Мое мислење е дека се' може да биде, буквално се'. Многу фактори влијаат и верувам дека секоја бодовна разлика може да се стигне. Пример, Ливерпул 2017-18та заврши со 25 бодови помалку од шампионот а следната се бореше за титула до последно коло и освои 96 (наспроти 75 од претходната).

Е сега, не заборавај и ти дека Јунајтед воден од Оле кога има пад на форма и игра има сензационален пад и не станува 10тина кола. До сега тоа два пати му се има случено, еднаш по потпишување на договор и втор пат беше почетокот на оваа сезона и тоа траеше и траеше. Исто, може да ви дава грешна слика за надмоќноста на тимот по рестартов (реално ги дробите противниците) што игравте со ептен умртвени екипи. Тотенхем на Мурџо, умрентус невиден и Норич, Вила, Бормут и Брајтон мислам (треба да отварам на резултати, не сум сигурен).
Норвич беше во купот, со Шефилд 3-0. Нема врска, навистина противниците не се прв ешалон, ама истите тие пред една година бодови си земаа од Олд Трафорд, наспроти времето на Фергусон кога беше прашање со колку гола разлика ќе си заминат.

Не можам да го дочекам Челзи во купот. :sneaky:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Норвич беше во купот, со Шефилд 3-0. Нема врска, навистина противниците не се прв ешалон, ама истите тие пред една година бодови си земаа од Олд Трафорд, наспроти времето на Фергусон кога беше прашање со колку гола разлика ќе си заминат.
Да да, знам дека беше во купот, ја гледав, беше 1-1 па Мегваер гол нели даде во 120та мислам.
Се слагам дека во време на стариот барале вакви екипи да ја изгубат службена за да не трошат за пат и престој ама тоа време и сам знаеш е завршено. Сега треба да се навикнете на нова реалност а таа е дека нема тим што во моментов ќе дојде предаден на ОТ. Дали Оле ќе успее да го врати Fear Factor-от, ќе видиме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ливерпул оваа сезона ја издоминира лигата со среден ред Ванјнадлум, Хендерсон, Кеита или кој и да играше на негово место. Манчестер има среден ред составен од Бруно Фернадес, Погба и Матич. Јас би рекол дека тоа е подобар среден ред од оној на Ливерпул. Нападот на Јунајтед составен од Рашфорд, Марсијал и Гринвуд има постигнато повеќе голови од нападот на Ливерпул составен од Мане, Фирмињо и Салах. Единствено одбраната на Ливерпул е де факто подобра од одбраната на Манчестер
Истиве муабети и споредби ги правеше со Сити пред 2-3 години. :icon_lol:
Споредуваш европски, светски и англиски шампион со збир на дабери, млади играчи, дајвери и луѓе што имаат нула успех во кариерата, чисто да те потсетам. У све е подобар Ливерпул од Манчестер, и напад и одбрана и среден ред и голман и све, буквално све. Мане е подобар од било кој играч на Јунајтед, бековите, одбраната, голманот чао, средината која што многу се потценува е каде каде поучинковита од онаа на Манчестер итн. Рашфорд е подобар од Фирмино, ок тоа, само за системот на Клоп идеален е Боби, јебига. Така да споредбиве дека се тука негде сем одбраната се епски блам и не трескај такви глупости во иднина.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Истиве муабети и споредби ги правеше со Сити пред 2-3 години. :icon_lol:
Споредуваш европски, светски и англиски шампион со збир на дабери, млади играчи, дајвери и луѓе што имаат нула успех во кариерата, чисто да те потсетам. У све е подобар Ливерпул од Манчестер, и напад и одбрана и среден ред и голман и све, буквално све. Мане е подобар од било кој играч на Јунајтед, бековите, одбраната, голманот чао, средината која што многу се потценува е каде каде поучинковита од онаа на Манчестер итн. Рашфорд е подобар од Фирмино, ок тоа, само за системот на Клоп идеален е Боби, јебига. Така да споредбиве дека се тука негде сем одбраната се епски блам и не трескај такви глупости во иднина.
Ти седи мирен, навиваш за екипа во која отпадот на Манчестер ви е најдобар, да ви го пратиме Лингард главен играч ќе ви биде во екипата. Поместени ти се мерилата за квалитет од гледање Интер под Конте.

Ќе видиме догодина дали се бламирам. Слободно зачувај го постот со споредбата на екипите, и ако мислиш дека Хендерсон, Фабињо и Вајнадлум се подобра средина од Матич (кој ништо нема освоено :lolzz:) Погба (и тој ништо нема освоено, само првак со Јувентус и светски првак со Франција, ситна роба, дуќанчиња) и Бруно Фернадес кој технички е подобар од тројцата од Ливерпул заедно, слободно можеш да се префрлиш во пратење карлинг.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас го глеав цело а ако сакате да одвоите време за најинтересното, Нкетиа добива црвен во 75та а Варди дава гол во 84та.


Трупз му се закани на цел ВАР систем, ќе го нашол каде живее :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom