Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.653
Поени од реакции
36.942
Нема 2 метри оддалеченост на топката од линијата за да важи голот. Нови правила кои важат секаде. :D :toe:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.040
Поени од реакции
7.607
Ова само докажува колку се судииве станати мрзливи поради технологијава.
Едноставно веќе за вакви ситуации не се замараат они лично да гледаат, чекаат да им свирне саатот за да им каже дали е гол или не.
И во моментот кога технологијата нема да проработи, бидејќи нели технологија е и нормално е да се расипе или и да и се деси нешто, они треба да бидат тие што ќе донесат одлука.
Ова мораш да го видиш со око, не треба да чекаш на саатот да свирне.

Прегледај го приврзокот 255639
Па ова судија тешко да го процени, може не ни ја видел топката од што се збутани 10 души на 5 метра, а и да ја видел оди процени дали топката минала или не во дел од секунда.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.615
Поени од реакции
13.757
Па ова судија тешко да го процени, може не ни ја видел топката од што се збутани 10 души на 5 метра, а и да ја видел оди процени дали топката минала или не во дел од секунда.
Ти гарантирам во овој случај да немаше технологија, голот ќе беше признат.
Оливер, а претпоставувам и другите судиите веќе целосно се потпираат на технологијата поготово за вакви ситуации и многу помалце им обрнуваат внимание за разлика од порано.
Да не бидам погрешно сфатен, сум за секакво имплементирање на технологија во фудбалот, се додека истото се имплементира правилно и него намалува интегритетот и квалитетот на еден судија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.076
Поени од реакции
184.823
Може некој да остави стрим за ние што сме заглавени на работа :icon_lol:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.454
Поени од реакции
11.069
nema ni eden asalen strim, za voa li cekavme 200 godini
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.647
Поени од реакции
6.440
Да даде Господ на гомнава и Премиерлига да им ја земат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom