Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.630
Поени од реакции
6.406

Рашфорд, ѕверка.

Штета што оваа иницијатива ја изгура сам и не доби поддршка од ,,домашните" колеги.
Битно Стерлинг реагира против расизмот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.297
Поени од реакции
40.552
Гледам дека се збори и knighthood да му дадат, за целокупната хуманитарна работа, првин со бездомниците во Манчестер а сега и со децата. На евентуално 22 години, би бил убедливо најмлад.
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
34
Поени од реакции
25
Manchester City-Arsenal, среда 21:15, SK HD
Поради овој идиотски пристап на СпортКлуб од 2021 година повеќе нема да го пренесуват шпанската лига.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.554
Поени од реакции
20.625
*Laughs in Slovenian SK* :icon_mrgr:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
3.314
Поени од реакции
8.056
Фрејзер од Борнмут не сака да го продолжи договорот до крајот на сезонава. Челзи исто така се соочува со проблем бидејќи Вилиан и Педро сакаат (легитимно) да побараат нови клубови и да се подготват за следната сезона.
И во други лиги и во други клубови постои овој проблем.

Уште еден аспект кој укажува на некоректноста и нерамноправноста како последици на продолжувањето на фудбалската сезона во Европа. Подеднакво нефер како и прекинување на сезоната.

Ама затоа епидемиологот каталонски ќе дојде и ќе ни кажува дека сме навивале за прекин, поради минималните шанси на нашите тимови да извлечат нешто повеќе од тековната сезона.
 
Последно уредено:

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.577
Поени од реакции
79.084
Абе кажи со што го уценивте Канте да ви се врати на тренинг или оддеднаш самоволно смени мислење, преку ноќ :unsure:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
3.314
Поени од реакции
8.056
Абе кажи со што го уценивте Канте да ви се врати на тренинг или оддеднаш самоволно смени мислење, преку ноќ :unsure:
VINNIE JONES - Panini CHLSEA FC Sticker 1992-1993.png
Автоматски споено мислење:

Poradi vakvata situacija so Wilian i Pedro smetam deka ne treba da se doigruva sezonata i mestoto vo LS da mu se podari na Celzi.
hqdefault.jpg
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.011
Поени од реакции
36.981
Aston Villa XI: Nyland; Konsa, Hause, Mings, Targett; Hourihane, Douglas Luiz, McGinn; El Ghazi, Davis, Grealish.

Sheffield United XI: Henderson; Basham, Egan, Stevens, Baldock; Berge, Lundstram, Norwood, Robinson; McBurnie, Sharp.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.603
Цареви се англичаните, хук на публика пуштиле? :D или на 2 метра ги посадиле навивачите од кај камерата:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom