Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.189
Поени од реакции
5.133
Нема гол а?

Вар имаат или не сеа? Ваљда тие што се таму требало да изреагираат тука.
Кај гол лајната им е тиња, бар судиите у ВАР соба да изреагирале(ако функционираат сеа).
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.939
Поени од реакции
44.112
Ќе се дискутира ова, мене ми личеше на чист гол.

Не знам зашто не даваат симулација од goal line? Сериозно да не се багна нешто? :D
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.050
Поени од реакции
55.052
И голлајнот заболе од Корона
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.736
Поени од реакции
5.073
Лелеееее хаос.
Па за ова не треба ни технологија.
Буквално цела топка ја извади од зад статива.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.332
Поени од реакции
40.667
Хмм, од сега аголот што го дадоа, топката ја допираше стативата цело време.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.954
Поени од реакции
45.138
Ќе се дискутира ова, мене ми личеше на чист гол.

Не знам зашто не даваат симулација од goal line? Сериозно да не се багна нешто? :D
Тегнологијата нели е во стативите, а овој мислам цело време топката ја држеше допрена на статива. Едино тоа да направило некој проблем :toe:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.189
Поени од реакции
5.133
Цела влезе, дури и позади статива(по автоматизан е веќе цела така) беше. Ова ако не е гол,....
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.048
Поени од реакции
37.064
Чим не ја пуштија таа камерата што е од горе дигиталната, или чичкото заборавил да штракне копчето за On, или се багнала технологијата пошто влезе од внатре од кај стативата.

У секој случај нема шанси да не влезе целосно, дури и да речеш некој нанометар да остане у црта со линијата.

Али супер за почеток вака да се потсетиме какви лајнарии има тука у лигава :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.454
Поени од реакции
11.069
Еден вика дека пред да почне натпреварот со средството за дезинфекција ги заебале сензорите на стативите...
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.954
Поени од реакции
45.138
А дури и да има проблем со технологијата, за што постои ВАР...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.615
Поени од реакции
13.757
Ова само докажува колку се судииве станати мрзливи поради технологијава.
Едноставно веќе за вакви ситуации не се замараат они лично да гледаат, чекаат да им свирне саатот за да им каже дали е гол или не.
И во моментот кога технологијата нема да проработи, бидејќи нели технологија е и нормално е да се расипе или и да и се деси нешто, они треба да бидат тие што ќе донесат одлука.
Ова мораш да го видиш со око, не треба да чекаш на саатот да свирне.

104736095_3074567899320297_4680632325408165925_o.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.076
Поени од реакции
184.823
Еден вика дека пред да почне натпреварот со средството за дезинфекција ги заебале сензорите на стативите...
Ова некако многу ми е тнко :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom