Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Nishto ne e gotovo mnogu jasno, ama Liverpul bea vo pol pozicija i imaa solidna prednost pred City. Sega pochnuva i Liga na shampioni, losh rezultat so Baern i ispagjanje ushte vo 1/8 finale mozhe da im napravi dopolnitelni problemi, pritisokot im e ogromen zoshto mora da osvojat neshto ovaa sezona. Moe mislenje e deka ke padnat pod toj pritisok i City ke osvojat Premier.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.920
Поени од реакции
10.549
моментално Мане ги носи на грб, ако братов рикне го ебаа ежот, останативе ептен почнаа да се влечат ко да немаа одмор, капак на се почнуваат двомечите од ЛШ
оваа шанса ако ја прокоцкаат за титула наредните сезони тешко дека ке имаат можност пак да прокоцкаат нешто со оглед дека ке се кренат и останативе тимови, има колење да биде


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.709
Ако не освоиме има сите да ве силувам почнувајќи со овој над мене, а завршувајќи со тројцата пророци (знаат кои се) :mad::sekcza:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ги глеам утакмициве до крај, па едино место кај што ќе ни биде стварно заебано ќе е кај Јунајтед на гости. Колку отров има да изљокам ако изгубиме еј, немате појма...

Ќе треба да ми ја пеат онаа Ра Ра Распутин, лавр оф д Рашн квин.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ги глеам утакмициве до крај, па едино место кај што ќе ни биде стварно заебано ќе е кај Јунајтед на гости. Колку отров има да изљокам ако изгубиме еј, немате појма...

Ќе треба да ми ја пеат онаа Ра Ра Распутин, лавр оф д Рашн квин.
Бидејќи Тотенхем и Челзи се тимови од 5та лига. Не летај, губиме уште 3 најмалце.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Бидејќи Тотенхем и Челзи се тимови од 5та лига. Не летај, губиме уште 3 најмалце.
Домачи терен је домачи терен. Ако дома не тепаме, не очекувам воопшто да освоиме.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.681
Поени од реакции
38.868
Мојот човек Клајн ќе ни ја пушти, ќе се направи наудрен Мане кога ќе поминува
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ги глеам утакмициве до крај, па едино место кај што ќе ни биде стварно заебано ќе е кај Јунајтед на гости. Колку отров има да изљокам ако изгубиме еј, немате појма...

Ќе треба да ми ја пеат онаа Ра Ра Распутин, лавр оф д Рашн квин.
ili onaa „She is crazy like a fool daddy, daddys's cool“
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
The body of Emiliano Sala has been identified, after being recovered yesterday.
Нека почива во мир

Како што имаше пишано некој, ова се најлошите среќни вести што може да се добијат, барем фамилијата нема да е во вечно исчекување и страдање и ќе можат достојно да го погребаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom