PlayStation 4

Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
за онлајн играње треба да се активира ПС + така?
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
decki da prasam koj igri se interesni za 4ca mi treba internet kafe.. koj igri bi gi igrale najveke isto taka i za 2ca kazete
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
decki da prasam koj igri se interesni za 4ca mi treba internet kafe.. koj igri bi gi igrale najveke isto taka i za 2ca kazete
Diablo 3: Reaper of Souls
Portal 2
Divinity: Original Sin 2
Rocket League
Borderlands 2
The Binding of Isaac: Rebirth
Enter the Gungeon
Nuclear Throne
Guacamelee
Nex Machina
Mortal Kombat XL
Resogun
Street Fighter 5
Rayman Legends
Speedrunners
COD: Black Ops 3


али да не се лажеме, ако си на буџет немоеш многу да експериментираш и според познанието на муштериите изборот ти е Fifa,NBA2k,UFC2,PES.
ако си пофлексибилен ондак болдираните нек ти бидат први у примена, мислам дека полесно би го протнал.
______
знам рано е али ако има некој што ја зел новава Monster Hunter и не му е по ќејф па ја трејда или шитка, тука сум.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
знам рано е али ако има некој што ја зел новава Monster Hunter и не му е по ќејф па ја трејда или шитка, тука сум.
Планирам да ја купам, ама некако не ми се игра сам, поготово не ваква игра.
Ако планираш да ја зимаш, да ја пукаме заедно, ќе ти дадам PSN да ме аднеш.
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
super e ovaa rocket league za 4ca, nekoja slicna ima li sho znaete.. naprimer kao crash sho bese
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Планирам да ја купам, ама некако не ми се игра сам, поготово не ваква игра.
Ако планираш да ја зимаш, да ја пукаме заедно, ќе ти дадам PSN да ме аднеш.
Ја имам у предвид но не ми е приоритетна, затоа нејќам да ја земам сеа за фул цена, ако успеам сеа со трампа или под цена ако не таму негде март-април, па ќе ја пробаме ко-оп.
иначе ова ми е преорднато од денес.
јасно беше дека е капарисана али чекав ривјуата да ми потврдат.

super e ovaa rocket league za 4ca, nekoja slicna ima li sho znaete.. naprimer kao crash sho bese
не за пс4
имаш Марио карт 8 на свич, можда и најбоље игра за до 4 играчи на сплит-скрин у моментов, али не е за да оправда купување цел систем сама по себе.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Ја имам у предвид но не ми е приоритетна, затоа нејќам да ја земам сеа за фул цена, ако успеам сеа со трампа или под цена ако не таму негде март-април, па ќе ја пробаме ко-оп.
иначе ова ми е преорднато од денес.

јасно беше дека е капарисана али чекав ривјуата да ми потврдат.
Абе да, ама различни се. Оваа е повеќе single player (можно е да грешам, не сум многу информиран) додека другава е повеќе multi player и бара повеќе внимание. После The Division и Destiny ми треба нешто ново што ќе бара константно граиндање и ќе ми одзема многу време. :D
Иначе кога сме за кај single player игри ја и се спремам на God of War да ја зимам, ама ќе почекам уште малце зашто оставам простор да го сменат release date-от. :)
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Абе да, ама различни се. Оваа е повеќе single player (можно е да грешам, не сум многу информиран) додека другава е повеќе multi player и бара повеќе внимание. После The Division и Destiny ми треба нешто ново што ќе бара константно граиндање и ќе ми одзема многу време. :D
Иначе кога сме за кај single player игри ја и се спремам на God of War да ја зимам, ама ќе почекам уште малце зашто оставам простор да го сменат release date-от. :)
Секако дека се, по многу нешта различни, SOTC не ја споменав за компарација туку дека приоритетот ми е на нејзе, иако до сеа два пати ја имам пројдено али римастеров и дава едно реобновено руво, тоа што можда Last Guardian требаше да претставува... влага во есенцијалните наслови што секој пс4 корисник треба да ги поседува.
ко веќе ги спомна тие две, освен што заеднички именител со Monster Hunter им е грајндот за долготрајност, тука престанува секакво квалитативно рамнење.
Генерално имам прилично негативен став кон грајндфест игри али овде се што сочинува грајнд е обмислено и одговара на прогресијата, кор лупот, експлорингот, квестингот, апгрејд/лут системите.
GOW нема да биде одложена, го потврдија датумот ради што играта е во пост-продукција, тоа значи дека е комплетирана и сеа се пегла.
покрај неа други игри за кој треба да се штеди се - Last of Us 2 ако излезе, RDR2, Spider-man.
Ghost of Tsushima, Days Gone, Detroit: Become Human се со неизвесен епилог.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Moze lesno da se igra so ps4 kontrolerot na pc?
Ako e lesno i prakticno bi razgledal po net, vaka me mrzi da citam ako e mnogu ebavanje.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Moze lesno da se igra so ps4 kontrolerot na pc?
Ako e lesno i prakticno bi razgledal po net, vaka me mrzi da citam ako e mnogu ebavanje.
Највеќе зависи од двелоперот на играта, дали се потрудил да ги внесе командите. Инаку не сум сигурен дали има директна подршка од Мајкрософт нели. Хехехе конкуренција. Има разни 3рд парти програмчиња да го оправеш.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
ekipo sum zaenteresiran za sony 4 da kupam paa sto predlagate vredi li kako do igriii posto gledam mnogu skapo odi toa po 50 evra ifazlaa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom