PlayStation 4

Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Да, прочитав и јас, ама не е pro. Во план сум и 4к tv да земам, таман и за СП. :)
Ако ја купиш FIFA 18 или ако доаѓа играта со конзолата, по автоматизам ќе добиеш и бесплатна копија од FIFA 2018 World Cup Russia, која ќе биде исфрлена на 29 мај 2018 како бесплатна надградба за FIFA 18.

Russia 2018 set to take over EA SPORTS FIFA 18!
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
Децa , сакам да зеам PS4 и гледам шо е разликата меѓу Слим и ПРО , дупло побрз процесор и графика има ПРО али читам дека Сони не дозволува некоја игра да не може да се игра на Слим а може на Про ... и исто за да осетиш голема разлика гледам дека треба да имаш 4К телевизор со ХДР подршка ... па се мислам дали вреди да се плаќа екстра за Про или да си земам Слим , си велам нема да осетам разлика :) Некое мислење и дали сум во право за разликите ?
А да си земеш настаро за 13000 денари 2 контролери и неколку игри по огласи колку сакаш има. Некои и со гаранција ги продаваат
 

Pasha

Сомнително Лице
Член од
17 април 2005
Мислења
157
Поени од реакции
2
А да си земеш настаро за 13000 денари 2 контролери и неколку игри по огласи колку сакаш има. Некои и со гаранција ги продаваат
Немам многу верба да земам на старо работи освен ако не е од некој шо го знам :D ...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Немам многу верба да земам на старо работи освен ако не е од некој шо го знам :D ...
Баш конзола се купува на старо. Што може да и направи ништо си седи под тв :)[DOUBLEPOST=1525939405][/DOUBLEPOST]Него абе нели се плаќаше да се игра онлајн? Јас ништо не сум платил а бателфилд играм цела зима онлајн никому ништо?
 

Pasha

Сомнително Лице
Член од
17 април 2005
Мислења
157
Поени од реакции
2
Баш конзола се купува на старо. Што може да и направи ништо си седи под тв :)[DOUBLEPOST=1525939405][/DOUBLEPOST]Него абе нели се плаќаше да се игра онлајн? Јас ништо не сум платил а бателфилд играм цела зима онлајн никому ништо?
доста е контролерите да се раскланцани , 6000 нови да си земиш , ко ќе видиш за иљадарка , две ... ќе си земам нов :D
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Дечки добив PS4 од наградната игра на скопско, 500гб со еден контролер. Сега не се разбирам многу, прв пат имам конзола, колку шо ја прочитав темата игри само купвање освен некоја постара серија како шо ве читав која била хакната, или не разбрав добро :D Како да проверам да не е таа серија хахаха. Гаранцијата е од пред месец дена од галерија. Контролер и фифа, ојдоја 8000 ки, пола плата :D Настаро игри да барам, можно е да се најдат зачувани да не се оштетени да прат проблеми?
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
Немам многу верба да земам на старо работи освен ако не е од некој шо го знам :D ...
Гејмер никогаш не би ти продал конзола што е се уште актуелна на пазарот, ги продаваат оние што двапати ја пуштиле и кога ке видат колу пари е една игра, или кога ке се изгубат со контролерот. Има со багер да ги риниш на огласи со по 6 месеци гаранција[DOUBLEPOST=1526003457][/DOUBLEPOST]
Дечки добив PS4 од наградната игра на скопско, 500гб со еден контролер. Сега не се разбирам многу, прв пат имам конзола, колку шо ја прочитав темата игри само купвање освен некоја постара серија како шо ве читав која била хакната, или не разбрав добро :D Како да проверам да не е таа серија хахаха. Гаранцијата е од пред месец дена од галерија. Контролер и фифа, ојдоја 8000 ки, пола плата :D Настаро игри да барам, можно е да се најдат зачувани да не се оштетени да прат проблеми?
Таа серија (софтвер) го имаа старите конзоли купени пред многу време ако веке не ги апдејтирале не и твојата. Ке мора да купуваш засега и би ти препорачал настаро пошо се дупло поевтини јас така практикувам и секогаш биле максимално сочувани. Или да купуваш преку сони маркетот во електронска форма и да ги фаќаш попустите некогаш можеш да начекаш добар наслов за 20$
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
Луѓе ми треба мислење, сакам да го продадам PS3-то со околу 40 игри оригинал и 60 демоа има и 3,4 игри од PSX и да доплатам за да земам PS4 Slim 500gb дали вреди или не ?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Знае бе некој како да го активирам ова што е Playstayion Now FREE-7 Day Trial? Само на амерички и англиски акаунт може да се активира, али доаѓа делот кога бара информации за картица да се внесат и не ми ја прима нашата Visa Electron картица. Има некое чаре?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Луѓе ми треба мислење, сакам да го продадам PS3-то со околу 40 игри оригинал и 60 демоа има и 3,4 игри од PSX и да доплатам за да земам PS4 Slim 500gb дали вреди или не ?
Све ок, али кој би ти го купил ПС3?
Мое мислење (незнам колкав си), ако имаш помало братучедче/братче или било каква роднина да му го дадеш гратис да гејма зошто како што ти реков горе, тешко ке го продадеш, а и по некоја случајност да го продадеш нема да му земеш ич пари.

Знае бе некој како да го активирам ова што е Playstayion Now FREE-7 Day Trial? Само на амерички и англиски акаунт може да се активира, али доаѓа делот кога бара информации за картица да се внесат и не ми ја прима нашата Visa Electron картица. Има некое чаре?
Небива, освен ако имаш УС Пејонир картица, така ќе фати.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
22 јануари 2018
Мислења
88
Поени од реакции
79
Одлучив и јас, нека стои кога ќе се собере пари ќе земам и PS4, пред 5 години го продадов PS2 со околу 70-80 игри за 3500 денари за да си ја купам COD MW2 за PS3-то и тоа ми беше животна грешка хахаха, сеуште ме фаќа носталгија а претпоставувам дека така ќе биде и ако го дадам тројчево сепак фала
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Одлучив и јас, нека стои кога ќе се собере пари ќе земам и PS4, пред 5 години го продадов PS2 со околу 70-80 игри за 3500 денари за да си ја купам COD MW2 за PS3-то и тоа ми беше животна грешка хахаха, сеуште ме фаќа носталгија а претпоставувам дека така ќе биде и ако го дадам тројчево сепак фала
Ја 4ка имам ама сони 1 уште си чувам

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Знае бе некој како да го активирам ова што е Playstayion Now FREE-7 Day Trial? Само на амерички и англиски акаунт може да се активира, али доаѓа делот кога бара информации за картица да се внесат и не ми ја прима нашата Visa Electron картица. Има некое чаре?
гола вода премногу ги учитаваше игрите пошто онлине ги играш, земав 3 месеца јас преку амазон.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
А да си земеш настаро за 13000 денари 2 контролери и неколку игри по огласи колку сакаш има. Некои и со гаранција ги продаваат
nema vakvi, ako znaes nekoi prakaj :D

ja sakam da zemam na staro samo so nejkam fifa, pes tuku da ide so bloodborne, witcher takvi nekoi, neka e i so eden kontroler
 
D

Deleted member 95595

Гостин
18000 mi nudi eden covek PS4 so eden kontroler i 5 igri megju koi i fifa 18 i 17. Dve godini star PS4/ Mislam deka ke spushtam nekoja iljadarka. Go poznavam covekot, mi rece deka na sin mu mu se zdosadilo igranjeto i deka saka da go prodade PS4 i da si kupel nekoj skap telefon. Za 15-18 bona se isplaka li da kupuvam na staro?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom