PlayStation 4

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од -={K-O-R-U-N}=-, 20 февруари 2013.

 1. мариок

  мариок

  Член од:
  26 ноември 2009
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  4
  А да си земеш настаро за 13000 денари 2 контролери и неколку игри по огласи колку сакаш има. Некои и со гаранција ги продаваат
   
 2. Pasha

  Pasha Сомнително Лице

  Член од:
  17 април 2005
  Мислења:
  159
  Допаѓања:
  2
  Немам многу верба да земам на старо работи освен ако не е од некој шо го знам :D ...
   
 3. Џои

  Џои КИНЕКТиран

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  8.397
  Допаѓања:
  2.059
  Баш конзола се купува на старо. Што може да и направи ништо си седи под тв :)
  --- Споено дупло мислење, 10 мај 2018 ---
  Него абе нели се плаќаше да се игра онлајн? Јас ништо не сум платил а бателфилд играм цела зима онлајн никому ништо?
   
 4. Pasha

  Pasha Сомнително Лице

  Член од:
  17 април 2005
  Мислења:
  159
  Допаѓања:
  2
  доста е контролерите да се раскланцани , 6000 нови да си земиш , ко ќе видиш за иљадарка , две ... ќе си земам нов :D
   
  На Џои му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dekio7

  Dekio7

  Член од:
  20 јули 2010
  Мислења:
  816
  Допаѓања:
  1.850
  Дечки добив PS4 од наградната игра на скопско, 500гб со еден контролер. Сега не се разбирам многу, прв пат имам конзола, колку шо ја прочитав темата игри само купвање освен некоја постара серија како шо ве читав која била хакната, или не разбрав добро :D Како да проверам да не е таа серија хахаха. Гаранцијата е од пред месец дена од галерија. Контролер и фифа, ојдоја 8000 ки, пола плата :D Настаро игри да барам, можно е да се најдат зачувани да не се оштетени да прат проблеми?
   
 6. мариок

  мариок

  Член од:
  26 ноември 2009
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  4
  Гејмер никогаш не би ти продал конзола што е се уште актуелна на пазарот, ги продаваат оние што двапати ја пуштиле и кога ке видат колу пари е една игра, или кога ке се изгубат со контролерот. Има со багер да ги риниш на огласи со по 6 месеци гаранција
  --- Споено дупло мислење, 11 мај 2018 ---
  Таа серија (софтвер) го имаа старите конзоли купени пред многу време ако веке не ги апдејтирале не и твојата. Ке мора да купуваш засега и би ти препорачал настаро пошо се дупло поевтини јас така практикувам и секогаш биле максимално сочувани. Или да купуваш преку сони маркетот во електронска форма и да ги фаќаш попустите некогаш можеш да начекаш добар наслов за 20$
   
  Последно уредено: 11 мај 2018
  На Dekio7 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. therealsvaba24

  therealsvaba24

  Член од:
  22 јануари 2018
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  69
  Луѓе ми треба мислење, сакам да го продадам PS3-то со околу 40 игри оригинал и 60 демоа има и 3,4 игри од PSX и да доплатам за да земам PS4 Slim 500gb дали вреди или не ?
   
 8. ob1

  ob1

  Член од:
  7 март 2010
  Мислења:
  5.379
  Допаѓања:
  9.436
  Знае бе некој како да го активирам ова што е Playstayion Now FREE-7 Day Trial? Само на амерички и англиски акаунт може да се активира, али доаѓа делот кога бара информации за картица да се внесат и не ми ја прима нашата Visa Electron картица. Има некое чаре?
   
 9. Martin

  Martin

  Член од:
  25 јануари 2005
  Мислења:
  4.882
  Допаѓања:
  3.711
  Све ок, али кој би ти го купил ПС3?
  Мое мислење (незнам колкав си), ако имаш помало братучедче/братче или било каква роднина да му го дадеш гратис да гејма зошто како што ти реков горе, тешко ке го продадеш, а и по некоја случајност да го продадеш нема да му земеш ич пари.

  Небива, освен ако имаш УС Пејонир картица, така ќе фати.
   
  На ob1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. therealsvaba24

  therealsvaba24

  Член од:
  22 јануари 2018
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  69
  Одлучив и јас, нека стои кога ќе се собере пари ќе земам и PS4, пред 5 години го продадов PS2 со околу 70-80 игри за 3500 денари за да си ја купам COD MW2 за PS3-то и тоа ми беше животна грешка хахаха, сеуште ме фаќа носталгија а претпоставувам дека така ќе биде и ако го дадам тројчево сепак фала
   
 11. Milanez`

  Milanez` Tutta lα miα vitα...

  Член од:
  6 август 2007
  Мислења:
  13.652
  Допаѓања:
  4.462
  Ја 4ка имам ама сони 1 уште си чувам

  Sent from my MI 5 using Tapatalk
   
  На therealsvaba24 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.411
  Допаѓања:
  2.901
  гола вода премногу ги учитаваше игрите пошто онлине ги играш, земав 3 месеца јас преку амазон.
   
 13. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.856
  Допаѓања:
  25.417
  nema vakvi, ako znaes nekoi prakaj :D

  ja sakam da zemam na staro samo so nejkam fifa, pes tuku da ide so bloodborne, witcher takvi nekoi, neka e i so eden kontroler
   
 14. Fikshe1989

  Fikshe1989

  Член од:
  22 ноември 2017
  Мислења:
  267
  Допаѓања:
  315
  18000 mi nudi eden covek PS4 so eden kontroler i 5 igri megju koi i fifa 18 i 17. Dve godini star PS4/ Mislam deka ke spushtam nekoja iljadarka. Go poznavam covekot, mi rece deka na sin mu mu se zdosadilo igranjeto i deka saka da go prodade PS4 i da si kupel nekoj skap telefon. Za 15-18 bona se isplaka li da kupuvam na staro?
   
 15. therealsvaba24

  therealsvaba24

  Член од:
  22 јануари 2018
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  69
  Jas ne bi dal 18k za ps4 so edna racka i 5 igri od koi 2 se isti
   

Сподели преку: