PlayStation 4

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
Луѓе да ве прашам дали можам да купам игра преку playstore-ot со Mакедонска картичка ако конзолава е купена од Германија? Исто така зашто фифа 18кава за Aмерички пазар 35 долари , а за Европски е 42е. Има ли некоја фора кај што може да се направи да ја купам по таа цена од 35 долари? Иначе цениве се сеа за Black Friday.
Разлистај ги последниве неколку страни @dace@mkd има објаснето многу убаво на темава се што те интересира за тоа како да направиш акаунт со америчка адреса за да можеш да ги купуваш игрите од америчкиот play store.
 
Член од
21 јуни 2017
Мислења
14
Поени од реакции
6
Другари, дали за да играм фифа 18 со братот онлајн морам да имам Ps plus или можеме и без тоа, односно бесплатно?
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Кај можам да однесам пс4 да го продадам за делови?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Што е подобро да се земе сони 4 или хбох?
Кратко кажано х бокс по-мултинаменски. На Сони има повеќе раја и подобри ексклузиви. Ако го користиш само за гејмање Сони. Ако гледаш и филмови на него, апликации ова-она х-бокс.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Што е глупаво кај пс4 во Македонија сите ги купуваме експлузививе и неможе чоек да се замени за игри :pos::pos:

ако случајно некој не ги играл менувам kill zone и uncharted collection .... а и Last of us
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Што е глупаво кај пс4 во Македонија сите ги купуваме експлузививе и неможе чоек да се замени за игри :pos::pos:

ако случајно некој не ги играл менувам kill zone и uncharted collection .... а и Last of us
jas bi menjal ama imam samo digitalni :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
Имам 90 дена PS+ картичка од Сони Галерија од Сити Мол, ја добив на поклон. Ме интересира, бидејќи е од кај нас дали морам стриктно на бугарскиот акаунт на Сонито да ја активирам или можам на било кој (на пример америчкиот или британскиот) акаунт?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Имам 90 дена PS+ картичка од Сони Галерија од Сити Мол, ја добив на поклон. Ме интересира, бидејќи е од кај нас дали морам стриктно на бугарскиот акаунт на Сонито да ја активирам или можам на било кој (на пример америчкиот или британскиот) акаунт?
Moze na bilo koj
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
Имам 90 дена PS+ картичка од Сони Галерија од Сити Мол, ја добив на поклон. Ме интересира, бидејќи е од кај нас дали морам стриктно на бугарскиот акаунт на Сонито да ја активирам или можам на било кој (на пример америчкиот или британскиот) акаунт?
Не
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Мафиа 3 ја додаавам на список за размена....
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
дечки ПС 4 Про 1 ТБ, има ли голема разлика со ПС4 1 ТБ ?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
дечки ПС 4 Про 1 ТБ, има ли голема разлика со ПС4 1 ТБ ?
Ако имаш 4к ТВ ќе го искористеш максимално т.е. ќе играш на 4к резолуција, ако немаш 4к тв дали е про или обичен ништо не ти менува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom