PlayStation 4

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Конечно дојде денот кога SONY ќе ја претстави четвртата генерација од популарната играчка конзола Playstation (4). Прес конференцијата ќе се одржи вечерва во Њу Јорк во 23:00 часот по наше време. На овој линк ќе можете во живо да следите се што ќе се сучува на тој настан.


Контролерот за PlayStation 4 најверојатно ќе изгледа како на сликава подолу, но оваа информација сеуште не е официјално потврдена. Ќе видиме вечер што се ќе ни претстават од SONY.

 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Јас слушнав дека се што можеше да се игра на РЅ3 нема да може на новово? бтв одличен е контролерот (y)
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101

ROFL. Price or GTFO. И да ги прават игрите компатибилни со старите контролери би било плус. Да не мора да се дава уште минимум 50 евра за втор контролер.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.437
Поени од реакции
11.110
Јас слушнав дека се што можеше да се игра на РЅ3 нема да може на новово? бтв одличен е контролерот (y)
Најверојатно ќе може преку cloud gaming т.е стрим преку нет
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.282
Поени од реакции
2.978
А дали ќе може да се користат користени игри ? Пошто имаше шпекулации или на PS4 или на XBOX720 дека нема да можат да се користат користени игри...а 90% што купуваат оригинални игри во САД итн купуваат користени.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.271
Поени од реакции
4.317
Имаат срека што Самсунг не се интересира за гаминг конзола , тек тогаш каде ке им биде крајот на Сони :D
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.455
Поени од реакции
2.156
додека да го претстават Сони ПС4 све се дозна деновиве освен дизајнот (кој може не е толку важен ама пак се надевам нема да го усерат како тројката )

п.с. на тоа сликата горе кај што пишува ''share button'' нема врска има уште едно такво копче десно на истото место, Старт и Селект, логички му доаѓа
--- надополнето: 20 февруари 2013 во 18:10 ---
http://i.imgur.com/JdxYIyV.gif

:pos:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.702
Поени од реакции
2.776
Ej sto se dozna...Ajde edna igra kazi mi sto ke izlaga za PS4...Vide nekoj screenshot ili trailer?
:P Obicno leekuvaa informacii na site strani megutoa ovaj PS Meeting gledam dobro se pripremile i ocekuvam da iznenadat so 2-3 stvari ( Last Guardian :))
Dizajnot mozno e i da ne go prikazat voopsto Sepak toa i cenata ke gi cuvaat za E3

Vecerva ke zborat samo za hardverskiot del...Tehnoloskite moznosti na samata konzola po nekoe demo/trailer od igra - cisto sumnjam ingame deka ke dadat nesto.
I sigurno ke se zadrzat na PS Vita i namaluvanje na cenata

A ona na kontroleron ke bide se samo ne Speaker.
Najverovatno e mikrofon koj ke se koristi kako biometriski input za igrite. Glasovno raspoznavanje i takvi stvari.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.455
Поени од реакции
2.156
Ej sto se dozna...Ajde edna igra kazi mi sto ke izlaga za PS4...
430$ (се спомиња дека може ќе има уште еден 100$ поскап модел), ноември, 160 гб, џоистикот (и ја мислам ПС4 дизајнот нема да го покажат сеуште иначе ќе искочеше слика деновиве :P ), ПС3 игри преку стрим, хардверот, од игри Килзоун 4 се спомиња, поврзаност со таблети и смартфоун, итн...:)

http://www.gamespot.com/features/playstation-4-rumor-roundup-6404096/?tag=Topslot;PlaystationMeeting2013Live;WillSonyFinallyReveal;Ps4RumorRoundup
http://www.gamespot.com/news/ps4-launching-in-november-at-430-6404147
 
На врв Bottom