PlayStation 4

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Здраво дечки, вчера земав пс4 од галерија па пошто сум нов у ова, т.е. не сум имал до сеа сони... (освен кецот на времето :D ) сакам да прашам дали може играта да се зачува на сонито да не мора нон стоп да ми биде у сонито и ако неможе дали има штета ако го чувам цд-то во сонито и кога е исклучено ( да не праем извади стај )....
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Здраво дечки, вчера земав пс4 од галерија па пошто сум нов у ова, т.е. не сум имал до сеа сони... (освен кецот на времето :D ) сакам да прашам дали може играта да се зачува на сонито да не мора нон стоп да ми биде у сонито и ако неможе дали има штета ако го чувам цд-то во сонито и кога е исклучено ( да не праем извади стај )....
Неможе, нека стои нема штета
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
Здраво дечки, вчера земав пс4 од галерија па пошто сум нов у ова, т.е. не сум имал до сеа сони... (освен кецот на времето :D ) сакам да прашам дали може играта да се зачува на сонито да не мора нон стоп да ми биде у сонито и ако неможе дали има штета ако го чувам цд-то во сонито и кога е исклучено ( да не праем извади стај )....
Миланез, колку го зеде и што понуди имаат во Галерија на ПС4?,, Деновиве и јас ќе земам па не сум од Ск,да знам дали да идам до кај нив. инаку им пишав на ФБ и мејл ама не ми одговорија
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Миланез, колку го зеде и што понуди имаат во Галерија на ПС4?,, Деновиве и јас ќе земам па не сум од Ск,да знам дали да идам до кај нив. инаку им пишав на ФБ и мејл ама не ми одговорија
Еве разгледај овде:
http://panevropa.com.mk/playstation-4

Ја го земав она 21.990 што е со фифа и една ручка... немаа на залиха со две ручки, мислим дека тоа највише се исплаќа....

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Еве разгледај овде:
http://panevropa.com.mk/playstation-4

Ја го земав она 21.990 што е со фифа и една ручка... немаа на залиха со две ручки, мислим дека тоа највише се исплаќа....

Sent from my MI 5 using Tapatalk
си требало половен да земеш за 15.000 имаш со 2 рачки и неколку игри
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
ново е ново, половен од некого што го познаваш да, ама на слепо ..
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
Има некој дечко што инсталира дигитални игри за евтини пари низ Скопје да не знаете како го изведува тоа?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
https://www.facebook.com/IzdavamPlaystation/ дечково инсталира ама како појма немам, ако купиш сподели искуство.
Он ги дели игрите, како што јас правам со мојот внук, ја купувам играта во дигитал, ја симињам јас, ја симиња он на неговиот пс4 од мојот акаунт, значи кога ке ја симне се одјавува и си влегува на неговиот акоунт, и автоматски ја имаме двајцата играта на различни пс4. тоа се вика примари и секундарен акаунт.

 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Sakam da zemam ps4 ama gledam ima poveke modeli razlikata e samo vo memorijata ili nesto dr planiram da igram na cd vase mislenje nekoj?
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Decki dali nekoj ima kupeno PS4 so 14 dena free ps+? Bidejki slusam deka nemozelo da se aktivira toa bla bla. Dali nekoj ima iskustvo so toa dali moze da se iskoristat tie 14 dena gaga?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Decki dali nekoj ima kupeno PS4 so 14 dena free ps+? Bidejki slusam deka nemozelo da se aktivira toa bla bla. Dali nekoj ima iskustvo so toa dali moze da se iskoristat tie 14 dena gaga?
Нема врска конзолата со 14те дена пс+.
Со секој пс акаунт следува пробна претплата од 14 дена. Али треба да адниш валидна картичка. Ако си на УС регион, америчка. Ако со на БГ, бугарска картичка.
Со оглед на тоа дека нашиот регион го нема, ретко кој ја користи таа претплата. Порано немораше картичка да адниш за да ги искористиш тие 14дена. Али видоја дека тоа се злоупотребува па го фикснаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom