PlayStation 4

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
1605531172372.png

Одлична. Супер го продолжува тоа што го правеше Спајдермен, со некои промени и додатоци. Брза приказна, без непотребно одолговлекување, забавно цело време. Мене ептен ми се свиѓа концептов на пократки игри и не би имал проблем сите да се со десетина саати приказна која ќе те држи заинтересиран цело време.
Малце лошо што за платинумот мора да играш НГ+, ама имаат ставено дополнителни скилови и костум кои ги отклучуваш таму. Со прескокнување на скоро сите кат сцени и играње само на главните мисии ја завршив за помалце од 5 саати вториот пат.
Ама дефинитивно импресиите ми се дека ова е игра која ќе си ја играш еднаш годишно, како што си имаме филмови кои традиционално ги гледаме одреден период од годината. Баш затоа што можеш да седнеш и за ден-два да ја завршиш.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Прегледај го приврзокот 274884

Одлична. Супер го продолжува тоа што го правеше Спајдермен, со некои промени и додатоци. Брза приказна, без непотребно одолговлекување, забавно цело време. Мене ептен ми се свиѓа концептов на пократки игри и не би имал проблем сите да се со десетина саати приказна која ќе те држи заинтересиран цело време.
Малце лошо што за платинумот мора да играш НГ+, ама имаат ставено дополнителни скилови и костум кои ги отклучуваш таму. Со прескокнување на скоро сите кат сцени и играње само на главните мисии ја завршив за помалце од 5 саати вториот пат.
Ама дефинитивно импресиите ми се дека ова е игра која ќе си ја играш еднаш годишно, како што си имаме филмови кои традиционално ги гледаме одреден период од годината. Баш затоа што можеш да седнеш и за ден-два да ја завршиш.
Колку пари е играва?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Многу е за толку малку гејмплеј, ќе се игра на попуст.
Ќе беше 39.99 по старите цени што мислам дека е таман, ама јас секако не гледам според тоа колку е долга.
Иначе за се да завршиш си е 12-15 саати.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Ќе беше 39.99 по старите цени што мислам дека е таман, ама јас секако не гледам според тоа колку е долга.
Иначе за се да завршиш си е 12-15 саати.
На УК сторот ми ја покажува како 65€, односно 50£. Толку е и на Германскиот, на кој сторе си ти?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Колку можем да продадем пс4 слим 1 тера со две ручке и 10 дигитални и 2 на цд игри? Башка игри од ПС ПЛУС, силиконски гуми на ручките, грипови, и нови резервни делови за ручка... би можел 15.000?


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Колку можем да продадем пс4 слим 1 тера со две ручке и 10 дигитални и 2 на цд игри? Башка игри од ПС ПЛУС, силиконски гуми на ручките, грипови, и нови резервни делови за ручка... би можел 15.000?


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Па зависи колку топ наслови ти се тие 10те дигитални. Овие што ти се со ПС+ воопшто не ги ни рачунај.
Бидејќи е 1 тера горе доле треба без проблем да го дадеш за 14 (пак зависи од игрите). За 15 треба подолго време да преговараш и да го продаваш дур да се најде купец.
Јас само што продадов ПРО за 20.000, али му дадов топ наслови како што се фифа21, Ред дед2, гта5, Мортал Комбат, итн итн..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
На Gran Turismo Sport на split screen има можност да се тргнат црните рамки горе и долу? :(
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Имав повисоки очекувања за black friday.
Евентуално на денот ако не пуштат поголеми попусти..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom