PlayStation 4

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Zdravo decki,

po se izgleda ke nasleda PS4ka :D

Tuku koi igri se must have? Moze da bidat i postari ne mi preci. Nemam inace premnogu vreme za dolgi igri. Posledna PS mi bese dvojkata togas PES i Gran Turismo mi ostavija golem pecatok.
Kakvi sakas, koj zanr? Gleam si stail fudbal i trkacka igra, kazi sto tocno te zanima, must have e edno, i se kosi so tvoeto deka nemas vreme za dolgi igri, a moze da se kosi i so tvojot vkus. Guglaj najubavo, gledaj videa, i odluci sto ti odgovara. Eve ko za tebe bi preporacal Last of us Remastered, God of War, Uncharted 4, sovrseni igri, ekskluzivi, i ne mnogu dolgi, taman se, labavi, dobro, osven God of war, tamu moze ke se potzapotis malce.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.188
Поени од реакции
21.330
Kakvi sakas, koj zanr? Gleam si stail fudbal i trkacka igra, kazi sto tocno te zanima, must have e edno, i se kosi so tvoeto deka nemas vreme za dolgi igri, a moze da se kosi i so tvojot vkus. Guglaj najubavo, gledaj videa, i odluci sto ti odgovara. Eve ko za tebe bi preporacal Last of us Remastered, God of War, Uncharted 4, sovrseni igri, ekskluzivi, i ne mnogu dolgi, taman se, labavi, dobro, osven God of war, tamu moze ke se potzapotis malce.
Iskreno Shooteri ne mi se najnaj posto sum ucen na komp so glusec. Sportski igri ama i Jump and Run, trkacki, vo vremeto imase nesto slicno kako Mario Kart i na PS. Isto taka ne sum siguren dali ima Metal Gear Solid za PS4? Vo vremeto i na prvata i na vtorata PS bea mnogu jaki. Ali bez ogled na zanr igri so lesen pristap, koi mozes i ako imas pola saat lufta da gi pustis.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Iskreno Shooteri ne mi se najnaj posto sum ucen na komp so glusec. Sportski igri ama i Jump and Run, trkacki, vo vremeto imase nesto slicno kako Mario Kart i na PS. Isto taka ne sum siguren dali ima Metal Gear Solid za PS4? Vo vremeto i na prvata i na vtorata PS bea mnogu jaki. Ali bez ogled na zanr igri so lesen pristap, koi mozes i ako imas pola saat lufta da gi pustis.
Metal gear ti se ekskluzivi za soni. I tie se dobri igri. Ovie sto ti gi pisav mozes taka da gi igras, labavo, ko ke imas vreme. Uncharted site delovi na primer. Zatoa velam, proguglaj, i vidi na jutub,ke si najdes sto najmnogu ti odgovara.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Сакам да купам ваучер преку cdkeys
Имам paypal кој ми е поврзан со картичка од НЛБ со адреса во Македонија (најлегално, со наш paypal може да купуваш но не да примаш пари).
Прашањето ми е дали ќе имам проблем при нарачка бидејќи ми стои Мк адреса (искрено не гледам проблем, но некаде прочитав дека треба амерички paypal )?
За да знам дали воопшто да префрлам пари на таа сметка ...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Сакам да купам ваучер преку cdkeys
Имам paypal кој ми е поврзан со картичка од НЛБ со адреса во Македонија (најлегално, со наш paypal може да купуваш но не да примаш пари).
Прашањето ми е дали ќе имам проблем при нарачка бидејќи ми стои Мк адреса (искрено не гледам проблем, но некаде прочитав дека треба амерички paypal )?
За да знам дали воопшто да префрлам пари на таа сметка ...
Од pcgamesupply.com имам купувано ваучери со PayPal поврзан со картичка од НЛБ и не ми направило досега никаков проблем.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Сакам да купам ваучер преку cdkeys
Имам paypal кој ми е поврзан со картичка од НЛБ со адреса во Македонија (најлегално, со наш paypal може да купуваш но не да примаш пари).
Прашањето ми е дали ќе имам проблем при нарачка бидејќи ми стои Мк адреса (искрено не гледам проблем, но некаде прочитав дека треба амерички paypal )?
За да знам дали воопшто да префрлам пари на таа сметка ...
Не би требало да имаш проблем.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Сакам да купам ваучер преку cdkeys
Имам paypal кој ми е поврзан со картичка од НЛБ со адреса во Македонија (најлегално, со наш paypal може да купуваш но не да примаш пари).
Прашањето ми е дали ќе имам проблем при нарачка бидејќи ми стои Мк адреса (искрено не гледам проблем, но некаде прочитав дека треба амерички paypal )?
За да знам дали воопшто да префрлам пари на таа сметка ...
Не е битно со каква картичка ќе платиш. Битен е само регионот на ваучерот што го купуваш.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
На нови акаунти знае појаки рестрикции да направи бидејќи има многу неуки луѓе, купуваат за погрешни региони и им отвараат приговори дека кодовите не чинат. Поради тоа се штитат со одбивање на трансакциите.
Ако е нов акаунтот нека намести фулл америчка адреса и нека купи еден ајтем/код, после ќе нема проблем што и да пише во адреса.
Јас со фулл мкд параметри и картичка, без проблем си пазарам и од cdkeys и од us amazon.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Дали некој имал или има проблем со fortnite? Кога ја вклучувам замрзнува на првата првата слика и после одредено време се исклучува конзолата. Кога ке ја вклучам повторно конзолата ми излегува страната за да пријавам проблем. До сега имам ја избришено и повторно инсталирано 3 пати и секогаш е исто. А инаку сите други игри кои ги имам на цд работат нормално и рокет лига која ми е дигитална и е онлајн игра како fortnite работи нормално. И уште првиот пат кога приметив дека има проблем со fortnite играта имаше апдејт и цела конзола кочеше и неколку пати се рестартираше сама и правеше тест на меморијата.
Автоматски споено мислење:

Гледам ја има на попуст. Добра е да ја земам?
И мене многу ми се допадна. Многу е долга а не ставува досадна. Од оваа франшиза ја имам само одисеј играно ама планирам да ги играм сите откако ке изиграм уште неколку игри што ги имам а не ми се играни
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
3
Дечки ај мала помош,
Имаме со братучет ми заедничи акаунт кој си го шеруваме, тој ни е регистриран во УК и преку него си купуваме игри он лајн. И сеа нели за да ги играме игрите од тој акаунт мораме да го направаме прајмари акаунт, и се супер си функционираше до пред некој ден. Сега ни дозволува само еден од нас да биде прајмари. Направивме одјава на сите уреди што го користат тој акаунт во случај да не го хакнал некој, сменивме пасс ама пак ништо?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom