PlayStation 4

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Дали за игрите кои се Region Locked пример јас играм PES, важи од каде е акаунтот или играта купена.
Дали мене ми се потрефи тоа што направив словенечки акаунт за да плаќам преку Пејпел, па сега можам да играм на европски сервер или ќе се зафркнев доколку беше од УСА.
Реално доколку и други игри се заклучени по региони може да има проблем со онлајн игри поради голем пинг.
Нема врска од кој регион ти е обично онлајн игрите ти дава играчи најблиску до тебе
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Нема врска од кој регион ти е обично онлајн игрите ти дава играчи најблиску до тебе
На ПЕС не е така, заклучена е по региони и ти дава играчи од регионот ете од каде ти е акаунтот. Доста неоптимизирана игра со голем delay и голем број негативни коментари.
За другите игри не знам.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Зашто ја играш воопште? :D
Јас само првата сезона кога го купив играв ПЕС, најмногу ме нервираа слабите сервери за онлајн. Никад више ПЕС иако со него сум растен.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.226
One love, One life...
Хахаха абе разбирам и носталгија и се, ама направи го свичот на Фифа нема да зажалиш.
Не дека Фифа е нешто wow на гз да паднеш, ама барем online системот им е каде каде подобар од на PES и нема да се соочуваш со неоптимизација, delay, региони и останати глупости.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Абе и на Fifa не им се сјајни серверите... Неколку пати сум играл онлајн и ме исфрла без причина.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Хахаха абе разбирам и носталгија и се, ама направи го свичот на Фифа нема да зажалиш.
Не дека Фифа е нешто wow на гз да паднеш, ама барем online системот им е каде каде подобар од на PES и нема да се соочуваш со неоптимизација, delay, региони и останати глупости.
Не е само носталгијата, ја имам еднаш изиграно 20ката и ја гледам по стримови но не е тоа тоа. Движењата скроз нереални, 10 скилс во 2 секунди, не е за мене.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.929
Nekoj iskustva so cheapestgamestore.com? Probav demek aj da vidam dali funkcionira toa, za 5 evra akaunt so Witcher 3 Wild hunt obicnata verzija, go otvaram akauntot mi se padnala Complete edition, plus Farcry 5, Watch dogs 2, Life is strange, Rocket league, theHunter: Call of the wild, i uste drugi koi ne mi ni bea bitni, i normalno, kako sekoj Balkanec im udriv na site download. Se nadevam deka ke imam moznost barem Witcher da ja izigram i deka nema da me baniraat, a top bi bilo ako e vistina deka demek edna godina ke gi imam garantirano igrite.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Nekoj iskustva so cheapestgamestore.com? Probav demek aj da vidam dali funkcionira toa, za 5 evra akaunt so Witcher 3 Wild hunt obicnata verzija, go otvaram akauntot mi se padnala Complete edition, plus Farcry 5, Watch dogs 2, Life is strange, Rocket league, theHunter: Call of the wild, i uste drugi koi ne mi ni bea bitni, i normalno, kako sekoj Balkanec im udriv na site download. Se nadevam deka ke imam moznost barem Witcher da ja izigram i deka nema da me baniraat, a top bi bilo ako e vistina deka demek edna godina ke gi imam garantirano igrite.
Ти беше женско или ја сум грешка?
Со оваа страна немам ама имам со други и бев за срека баниран 1 месец, освен физички копии ништо не можев да и правам на козолата, а може и доживотен бан да добиеш.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.929
Ти беше женско или ја сум грешка?
Со оваа страна немам ама имам со други и бев за срека баниран 1 месец, освен физички копии ништо не можев да и правам на козолата, а може и доживотен бан да добиеш.
Zensko sum uste.

Ako gi igram igricite isklucena od net, valda ne mozat da me fatat, ili ne mozam bez net da gi igram digital?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Нема да добиеш никаков бан тоа е ghost acc зависи каков ке ти се падне така да немаш гајле тие игри се само share играј слободно
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132

Kajgana Shop

На врв Bottom