Martin
Член од:
25 јануари 2005
Мислења:
5.104
Допаѓања:
3.931
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко

Сподели преку:

  1. Del Boy
   Del Boy
   Гледај го прво Хобитот трилогијата , па после продолжи со LOTR. Дејството на хобитот е 60 години порано од дејствата во LOTR. :)
   1. На Martin му/ѝ се допаѓа ова.
   2. Martin
    Martin
    Е фала друже. Арно шо го немам гледано лотр. Вака ќе бидам подобро поткован :)
    19 јануари 2017
  2. Ilumious
   Ilumious
   Треба да уплатат 50 души годишна членарина од негде 35-50 фунти мислам (зависи за деца е поефтино) и потоа да им пратиме список со имиња и потписи и да не признаат :)
   1. Ilumious
    Ilumious
    а после ако сака да си ја обнови некој членската за во Man Utd следната година ако сака, може ама нема да е повеќе важно :D
    21 април 2015
  3. Invader
   Invader
   Пиши ми твој стим, да те додадам за дота.
   1. Martin
    Martin
    killerrche
    Можи ме имаш аднато :)
    29 јуни 2014
  4. Knoppix
   Knoppix
   Мартин за Payday 2 рачунај на мене ако има место. У понеделник ти праќам колку треба.
   1. Martin
    Martin
    аххх брат. Ја купевме пред 30тина мин. 4ца :S
    21 јуни 2014
   2. Knoppix
    Knoppix
    Ништо брат нема везе касно палам. :D
    21 јуни 2014
  5. Anon
   Anon
   како успеала hdmi портата на телевизорот да ти се расипе жити се?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Martin
    Martin
    Поентата ми е. Телевизорот ми е поврзан на различниот штекер од кујкиштето, и на почеток кога си го поврзував со ХДМИ кабел, све екстра си функционираше. Ама изледа со текот на времето, тоа струјата што дрмала, полека но сигурно (ваљда) го има изгорено портот.
    Прво почна да ми губи сигнал на сред игра, после одредено време воопшто и не се пушташе.
    2 февруари 2014
   3. Martin
    Martin
    Можда не било до ова проблемот, али како и да е, портот нечини.
    Ако имаш некоја финтица/објаснување дајми совет, можда ќе ми помогнеш :)
    2 февруари 2014
   4. Anon
    Anon
    врска неам али фала ти на исцрпното објаснување :D
    2 февруари 2014
  6. elpapi
   elpapi
   Zdravo Martin,

   Moze da mi pratis torrent za FIFA 14 sto ne secka
   Fala pozdrav
   1. Martin
   2. elpapi
    elpapi
    Fala druze
    1 декември 2013
  7. Kiko
   Kiko
   Te molam moze li informacii kako da podesam android aplikacija za vip komunikator. Odnapred Blagodaram!
   1. Martin
    Martin
    Прво симни си SipDroid од Маркетот, после:
    Authorization Username: username@vip.mk
    Password: ***
    Server or Proxy: sip.a1.net
    Domain: vip.mk
    Port: 5060
    Protocol: UDP
    1 октомври 2013
  8. kosk@
   kosk@
   Пријателе гледам на темата Добра ГПС навигација си пишал дека имас добра гпс апликација ако може да ми ја пратиш и да ми кажеш од прилика колку простор ке ми зафака на картица и дали ја има мапата од македонија и од балканскиве земји и дали работи без интернет. Пробував да најдам некоја гпс апликација по гугал али ништо не успеав се некој леви искачаат. Иначе имам HTC DESIRE C
   1. Martin
    Martin
    http://www.speedyshare.com/yX3yx/NAVIGON-Europe-v4.5.0.apk
    Ете ти линк друже. Е сега незнам кај тебе како ќе биде со мемориската. Кај мене моб. има 12гб меморија и све си ставам во него. Не верувам да ти прај проблем. Инсталацијата е премногу едноставна, само следи инструкции.
    15 јануари 2013
   2. kosk@
    kosk@
    фала ти многу иначе имам 1 гига меморија ако не ке мора да купам поголема мемориска
    15 јануари 2013
   3. Martin
    Martin
    Иначе програмата е околу 600мб. + мапите од балканот 150мб. горе-доле ке ти треба околу 800мб само за програмава. Иначе детална е, чак и селата во МК ги има детално.
    15 јануари 2013
  9. nba2k13
   nba2k13
   Мартин сакам да ја играм фифа 13 онлајн и глеам дека пишуваш дека може со пиратска верзија да се игра..Па дали би сакал да ми кажеш од каде да ја симнам пиратската верзија ? фала поздрав
   1. Martin
    Martin
    fifa 13 piratskata ne mozes online da ja igras. drug da ne imas procitano toa da go pisal :)
    ama i da go ima toa pisano ne e izvodlivo zosto nema LAN. taka bese i so fifa 12.
    inace piratskata jas na drugarive im ja instaliram taa od zamunda :)
    26 ноември 2012
  10. nba2k13
   nba2k13
   Друже за контролите за на фифа13 може да ми објасниш како да наместам на стрелките ? фала поздрав
   1. Martin
    Martin
    strelkite se misli na tastaturata, taka?
    8 октомври 2012
   2. nba2k13
    nba2k13
    ДА да.. за WASD може да наместиш а за стрелките неможе :(
    8 октомври 2012
   3. Martin
    Martin
    moze. sega, ke go resime.
    8 октомври 2012
  11. Ilumious
   Ilumious
   Jas igram na tastatura, pes ili fifa? :)
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Ilumious
    Ilumious
    Aj ke kupam joystick onda, treba nekakov ppseben da baram po prodavnicive? :)
    21 септември 2012
   3. Martin
    Martin
    Ако сакаш малку повеќе ПРО да. Иди во нико доле во ГТЦ имаше уште еден Logitec Chillstream (ако не е купен до сега). Дефинитивно многу добар гејмпад по супер цена. Чиста копија е на х-бокс а се само 1200-300ден.
    Пошто сум многу нервозен дур играм еден таков скршив и ако веруваш едвај го скршив. Незнам колку акање му требасе за да пукне, после немаше друг таков во прилеп и морав до ск да одам :D
    21 септември 2012
   4. Ilumious
    Ilumious
    Epa fala mnogu ajde u ponedelnik idam da kupam:))
    21 септември 2012
  12. Ace CFC
   Ace CFC
   абе куре ке излегвит фифа 13 демо денојве,или само оргиналот ке излегвит за 1 месец?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Martin
    Martin
    на фифа пасовите се СОВРШЕНСТВО, пес ни на малото прсте за тоа не може да и се фате. е сега работава е, зависи на што играш. доколку играш на тастатура или 8-way џестик со право го викаш тоа. јас имам х-бокс џестик и аналозите му се 360степени way, не му се 8-way, така да до милиметар прецизно можам пас да направам.
    да пробаш и ти така, ќе го смениш мислењето. впрочем комплетно играм на мануал контроли.
    Asisted sucks
    11 август 2012
   3. Ace CFC
    Ace CFC
    па да ти казам на џојстик отекогас сум сакал д аиграм игриве поготово фифа или пес или нешто со спорт.....и зато ми е убо на пес шо ко ке подам пример долга топка и ја дават прецизно све убо и јако ми шутират а на фифа не е ...дури поцхесто ми ги гресит пасојне место на некој друг тој на тој шо ми е до мене му ја дават
    11 август 2012
   4. Martin
    Martin
    епа затоа ти велам. земи си х-бокс џестик или лоџитек АЛИ ДА БИДИ СО 360степени контрола и ќе видеш како ќе ги даваш пасовите до милиметар. чим играш на обичен џестик нормално е да ти греши. и јас кога играм некогаш на тастатура знае така да ја поддаде
    11 август 2012
  13. ZeLEnasite
   ZeLEnasite
   Da te prasam, ja download FM 12, i mi paga na pocetok odma :( Krak treba ili??!
   1. Martin
    Martin
    па најверојатно да.. доколку не си копирал воопшто. А од кај ти е симната играта? Пробај со апдејтот.
    9 ноември 2011
  14. Мартин`
   Мартин`
   Кај ја зема 1200 фифа ? и што е различно од пиратскава.. може онлајн ?
   1. Мартин`
    Мартин`
    ок фала, него како е можно да е толку малце 20 евра.. кога на официјалната е 50 ? :S
    1 ноември 2011
   2. Martin
    Martin
    Епа толку е зошто ја купуваш како дигитална верзија. Ако ја купеш од нивната страна дома ке ти стигне и ЦД/ДВД. А вака плаќаш 1200ден. ти даваат кеј, го вметнуваш во ОРИГИН и фураш :)
    На почетокот малку и мене не ми беше јасно, си велев да не ми ги земат за џабе парите, ама еве не било така, испробано е и работи.
    1 ноември 2011
  15. Ace CFC
   Ace CFC
   ej брате џојстикон ми е од пс2 само со имам кабелче за поврзвенје на ком и играм инаце е оргинал џојстик сони..е сега види дал имат за него да ми средис тој валјлот и казими со како...ај фалати многу гледам дека сакас да ми помогниш и мене и на сите....имаш пиво од мене ако се најме негде..поз
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Ace CFC
    Ace CFC
    niso ova brat nemojt pak ni vo dokuments/fifa 12...nesto drugo chare?
    7 октомври 2011
   3. Martin
    Martin
    хммм.. баш ме чудиш. А десниов аналов ВООПШТО не ти функционира или? Зошто контролата за финти правење да не ја имаш наместено на R1? Дали кога играш ако стиснес на десниот аналог ти дава фор, дали воопшто реагира?
    Исто така МОРА да ти бидат пуштени аналозите т.е. лед диодата да свете.
    7 октомври 2011
   4. Ace CFC
    Ace CFC
    abe znam sve to ali ne rabotit...inace na fifa 11 si rabotiti sve to samo na ova 12 ne
    7 октомври 2011
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко

  Потпис

  [​IMG]