Oriflame/AVON

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
од орифлејм се на се едно сјајче и џордани голд парфемот во кој сум заљубена
од авон ја користам маскарата и еден шампон зелен е против првут кој навистина е делотворен...
но сепам преферирам козметика во парфемерија... друго е ко ке си видиш на лице место посветла потемна нијанса... башка пари на рака мара за рака... немам јас тоа нерви да чекам
а и млекото за тело од фримен не го давам за жива глава
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Хмм... ретко.. речиси 2-3 пати годишно да купам. Не се нешто посебни работите. Подобро ќе си купам од Unique ем квалитетно знам и ќе го користам подолго време.:pipi:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Oрифлејм никогаш не сум користела, а од Авон до пред два-три месеци редовно купував.. единствено задоволна бев замо од шминката, кремовите им беа с*ање.
Сеа си се префрлив на Нивеа и Макс Фактор.. можда ќе платам повеќе, но подобар квалитет...
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
земам од авон многу подобри прозиводи има од орифлејм па може пола козметика ми е од авон лосиони и јогурти за тело имаат убави креми зе лице пудри маскара супер се
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Имам користено производи од двете фирми и мислам дека Авон се подобри.
Сепак преферирам да купувам од некоја проверена парфимерија затоа што сакам да го видам производот пред да го купам :) ...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Немам ништо купено ни од едната ни од другата ама се мислам од Авон да земам нешто гледав каталози интересни работи имаат:helou:
 
D

dh00|

Гостин
паралелно користам и од двете фирми,ама орифлејм некако повеќе ми лежи,а и повеќе имам користено производи од таа фирма:pipi::helou:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Авон.
Моментално користам нивни производи,задоволна сум.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Повеќе употребувам производи од Орифлејм. Најмногу ми се свиѓаат шампоните,геловите за тело и онаа зелената маскара.:pipi:
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
имам земано производи од двете фирми али не сум задоволна баш, прво не ми се исплаќа да чекам 3 недели додека ми стигнат а и најчесто сум добивала алергии од нив па затоа најубаво на лице место да си земам, шо викат пари на рака мара за рака :wink:
 
Член од
27 јули 2009
Мислења
18
Поени од реакции
1
Што знам. Имам порачувано и од двете и рука на срце ништо не ме одушевило, со исклучок на еден парфем од АВОН што стварно ми се допадна :wink:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Често купувам од Авон..Сега си зедов еден парфем..
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Според мене авон се подобри како козметичка компанија.Сум била зачленета во oriflame порано, а денес работам со авон и сметам дека се подобри. Имаат поквалтетни, подобри и поинтересни производи можеби се малце поскапи производите но сепак како со гласи поговорката " цената го диктира квалитетот ".И не само што се задоволни клиентите, задоволни се и претставниците бидејки нудат мн пријатни изненадувања и подароци.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
105
Поени од реакции
37
Скоро сите шминки ми се од тие 2 фирми . Супер производи имаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom