Oriflame/AVON

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Кога беа во мода Орифлејм пред неколку години купував некои производи но и тогаш тоа беше многу ретко а сега воопшто не ги користам затоа што ич не сум задоволна од нив а посебно квалитетот на производите станува се по катастрофален.
Од каталози може да се случи да купам од Авон само.
а Орифлејм како и други компании не залажуваат со тие каталози интересни се, се е прикажано топ а девојките на сликите се лепотици и ние одма се залетуваме по производите.
Сепак тоа е сопствено право на избор што козметика ќе користиш, но јас Орифлејм не ....
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Jas od Avon nemam probano a od Oriflejm ne sum zadovolna...edinstveno nesto sto mi se dopadnalo bese eden karmin i sjaevite za usta
Да си се цитирам самата..пробав од Авон и има многу убави работи.Пред некој месец куив едно црвено несесерче,внатре имаше маскра,сенка,сјај и моливче за очи за 600 д.И буквално се е преубо.После беше поскапено,800д,а сега го нема...требаше да си купам 2 дури беше толку ефтини:vozbud:
Последно си купив спреј за тело од праска и лосион за тело за затегнување.И двете работи се преубај.А и желето за туширање го пробав од брачеда ми и беше супер.
Се на се,многу поубај работи има во Авон.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Имам користено и од Авон и од Орифлејм..
У принцип по ми се допагаат Авон.. не знам зашо.. си имам земено пилин, маски за коса, млеко за тело,спреј за тело ...и стварно се многу убави.. пилингот со е за тело е прекрасен...
Од орифлејм имам исто така користено некои работи.. али по не ми се допагаат не сум задоволна.. сега моментално имам еден сјај за усни од орифлејм и само тој ми се допага.. супер е .. онака не се растечува.. али сепак сум за Авон :)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Avon дефинитивно. Од шминки го имам слободно можам да кажам пробано пола каталог.. А од другите работи тие што се желе за туширање као и спрејовите за тело од тоа Naturals само ги иам пробано, ги обожавам и стално иам низ дома по некое, а друго тешко.
Единствено ме разочара карминот што излезе во предновогодишниот број Ultra Colour Rich другото се е перфекција.. Додуша сега у последно време не нарачувам толку, се префрлам на други производи. Али како и да е.. Поштуем Авон ептен. Од ColorTrend двостраните моливчиња се многу добри исто и Final Touch што е пудрата во прав као. И да.. Едино исто од ColorTrend што се MagicDust ни маскарата, ни лакот, ни тушот не се нешто посебно али пак се најбољи Авон беее :D
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
Ма каков Oriflame на Avon производите каде каде се подобри користам многу работи од Avon
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ја мислам дека од Авон се боље производите , ама на мајка ми и излага алергија од нивните производи и секогаш нарачуваме од Орифлејм ..Али не се жалам , се што иам нарачано од Орифлејм е Ок .. и тоа...
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Не ми се ништо посебно, не правам разлика. Имам дома убав креон од Аvon и нешто од Oriflame ( креми за раце,римел бла бла). Повеќе сакам да го видам производот пред да го купам.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Авон е некако подобар, додуша немам мнгоу порачувано од Орифлејм.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не ми се ништо посебно, не правам разлика. Имам дома убав креон од Аvon и нешто од Oriflame ( креми за раце,римел бла бла). Повеќе сакам да го видам производот пред да го купам.
Исто и јас.И мене не ми се нешто посебно исти ми се и двете. Порано повеќе бев затрескана по Avon/Oriflame ама сега не.Сега си купувам само во проверени парфимерии.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Ех, да даде господ некогаш да имам трпение да изгледам цел каталог од овие фирми па уште и споредба да им правам на производите.
Еве некој/некоја да ми објасни зошто ги преферирате (ако тоа е случај) овие фирми наспроти парфимериите, супер маркетите, евтините супермаркети :)pos:)...итаканатаму.
Мене ми е мака да бирам, споредувам, калкулирам и по било која основа да се замарам со оптимален избор на декортивна или бела козметика, која треба да стигне не одма ами по недела,две три кога обично ми треба за поскоро време.
На ,,ми е мака муабетот,, ја додавам и сликата од 5 собрани жени, со превртени филџани чија единствена тема во тој рок од два (не дај боже) три часа им е Оriflame/avon каталогот пред нив.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Порано купував од Oriflame ама сега не толку зошто почнав да си користам производи од AURA многу ми одговараат на мојата кожа.Неретко знам да порачам по некој спреј за тело или млеко за тело од avon од капини или цреша многу благо мирисаат и ми се свиѓаат:pipi:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Имам користено и од двете , ама сепак сум за АВОН. Многу поубави се производите и многу квалитетни. Маскарите од Орифлеим што сум ги имала за една недела се згрутчуваа, а сјаевите за усни имаа некој чуден мирис на нешто кисело. АВОН често имаат комбинирани понуди, повеќе производи за намалена цена, неколку производи во несесер, гратиси. Парфемите се потрајни, а и доволно зборува што АВОН има 120-годишна традиција, додека на Орифлеим беше 50 или 80 години. Тоа што опстанале толку долго е доказ за квалитет. А и многу познати лица рекламираат производи на АВОН, Салма Хаек и Риси Витерспун, стручњак за шминка им е Џилиен Демпси, а за нив имаат дизајнирано парфеми Кристијан Лакроа и Синтија Роули. Кое познато лице (освен к-хм Елена Ристеска) рекламира за Орифлеим?
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
јас си нарачувам и од орифлејм и од авон и сум задоволна и од двете, но и мене сепак повеќе ми се допаѓа авон,затоа што нуди подобар квалитет.како и да е, во скоро време многу поретко порачувам отколку порано, сега скоро се си купивам од unique или др парфимерии
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Imam koristeno i od dvete i slobodno mozam da kazam deka poveke utki ima vo Oriflame.
Parfemite se dobri ama od drugo ne sum zadovolna.Sega gi preferiram proizvodite od AVON.Zadovolna sum i zatoa i se zacleniv.Zarabotkata mi e -1200den na 3 nedeli normalno vo minus zasto proizvodite se stvarno dobri.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Поретко користам од нивните производи зашто не ми одговараат на кожата, обично би купила некој сјај или слично што не ми го треба за скоро време. Порачувам од друга козметика Ziaja, Colastina i Carlo di Roma и сум задоволна зашто производот ми стигнува утредента. Не им верувам многу на ваквите продажби, на вакво каталошко купување зашто едно ќе порачаш, а друго ќе ти стигне и после глупости следуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom