Oriflame/AVON

Член од
16 март 2010
Мислења
330
Поени од реакции
204
Oд Авон ми се свиѓаат колекциите на Planet Spa, таа маската со ориз и саќе за лице долго ја користам и искрено сум презадоволна, имам чисто лице ама оваа маска ми го прави неверојатно мазно. А да, и маскарите се супер, curlicious ја земав последна, ама еве при крај ми е сега се мислам дали да ја земам пак или да пробам некоја друга :) Знам и по некое сјајче да земам ама секогаш се нервирам бидејќи нијансите прикажани во каталогот не се исти со оригиналните.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
Clen sum na Oriflame i sum zadovolna od proizvodite ....a najmnogu ke ja istaknam kolekcijata na GIORDANI......
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Ме занима нешто повеќе околу ова,ако некој знае или учествува во такво нешто ..
Значи како иде процесот на продавач или како точно му доаѓа.Порачување преку тебе ти контактираш со орифлејм и сето тоа се испорачува и имаш процент за тебе .
Фала однапред .
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
46
Поени од реакции
124
Definitivno Avon.... Edno 7 godini kaj sho gi koristam nivnite proizvodi i sum prezadovolna, pocnuvajkji od razni kremi i losioni, maskari, senki, sjaevi za usta, parfemi... Momentalno go koristam nd.1016.jpg nezamenliv e.....
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Бев у Орифлејм и си бев единствена муштерика :)
Препорака за мирисот Луција, Фреа, колекцијата за нега на тело Мед и млеко, Алое вера...
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
96
Поени од реакции
43
Почесто порачувам од avon одколку од oriflame и производите се ок не се ништо посебно има некои што не вредат ништо а има некои што се добри, малку претеруваат со цените затоа за отприлика истите пари можеш да купиш производ кој е поквалитетен и тоа од позначајни фирми за козметика. Баш во новиот каталог на oriflame видов чаша која е 400 и нешто денари со некоја цветна шара! Не верувам дека некој би дал толку пари за обична чаша за чак или кафе и тоа од oriflame.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Порано ептен бев на авон, ама сега во последно време почнаат многу со кинеска роба. Да ви кажам, пополека си се префрлам на шминка од парфимерија.
--- надополнето: 10 август 2012 во 09:11 ---
Порано ептен бев на авон, ама сега во последно време почнаат многу со кинеска роба. Да ви кажам, пополека си се префрлам на шминка од парфимерија.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
pa ima nekoi proizvodi kooi vo avon ne se okeyy a vo oriflame se 100 pati podobri..... ili obratnii
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Capture.JPG

Го има некој користено овај??
 
L

Löwe

Гостин
Kористел некој од Авон машки парфем, да ми препорача добар и траен?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom