Oriflame/AVON

Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
ЈАз поради бубалици од Авон ги имам купено сите буквално производи ни 1 не помогна :/ Од орифлејм едно зелено бртучетками ми даде пошто не и требало и за 4-5 дена имав значително намалување за 2 недели ми се исчистија. :toe: Кој е подобар не знам, само знам нема од каде пак да го купам стикот :(
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Pa kupuvam posebno AVON,i perfem koristam od avon i dekorativna kozmetika i zadovolna sum,dodeka oriflame i ne bas,oriflame bese atraktiven porano sega vise kako da se gubi oriflame ili pa jas ne sum nacekala distributreri na oriflame:pipi:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Па знам некогаш да купам но кога не забегуваат со цените :uvo:..иначе има убави работи но сепак можат истите да се најдат и по продавниците:toe:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Не купувам ни од едното, ни од другото. Додека не го видам производот не го купувам, па колку сака нека е цената. Сепак, кожа е во прашање. Откако пред извесно време имав инфекција на очите, многу сум претпазлива во врска со козметиката.

Единствено, имам еден парфен од Авон кој го добив на поклон (Little Black Dress) кој премногу ми се свиѓа.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
абе да ми кажете за колку време ги добивате прозиводите кои ќе ги нарачате и какви се условите за зачленвуање во АВОН? ај некој нека биде љубезен и нека ми одговори на вториот дел од прашањето ме интересира.
 
T

tinkerbelll

Гостин
Не купувам ни од едното, ни од другото. Додека не го видам производот не го купувам, па колку сака нека е цената. Сепак, кожа е во прашање. Откако пред извесно време имав инфекција на очите, многу сум претпазлива во врска со козметиката.

Единствено, имам еден парфен од Авон кој го добив на поклон (Little Black Dress) кој премногу ми се свиѓа.
Tака, исто и јас, не ми се ризикува па секогаш инсистирам на тестер.. Eднаш имав лошо искуство со една колекција за лице, и покрај тоа што беше од поскапите ми се исфрли лицето, значи не е се до цената туку не ми одговарало на кожата. Одамна беше тоа ама оттогаш не ризикувам никако, дур не го пробам на своја кожа не купувам од каталог, па колку и да е скапо или фалено..
А за Little Black Dress но комент, уште сум заљубена во него, прекрасен е..
а најзаљубена сум во Tomorrow парфемот.. :pipi:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Бев две години дистрибутер на Авон, и имав дома купишта производи... Морам да кажам дека сум задоволна најмногу од парфемите и спрејовите за тело. Млеката за тело се на иста база, со сменета мирисна формула и некако делуваат прашкасто. Затоа млеко користам од Џонсонс и Нивеа, овие од Авон воопшто не ми годат на кожата. Даваат само мирис, но негата што и е потребна, барем кај мене не се покажа. Користам маскара и сенки од Авон, и до сега не сум имала негативно искуство, освен еднаш кога нарачав сјај за усни и мирисаше на влага (а пишуваше дека е со мирис на ванила).:toe:
Со Орифлејм имам искуство со кармините и парфемите,(ден денес ми недостасува парфемот Фреја) и задоволна сум, а речиси секогаш си нарачувам сапунчиња и креми за раце, зошто имаат интересни мириси, егзотични, со мирис на бадем и колач, ориз и ѓумбир и такви некои комбинации.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Avon??

абе да ми кажете за колку време ги добивате прозиводите кои ќе ги нарачате и какви се условите за зачленвуање во АВОН? ај некој нека биде љубезен и нека ми одговори на вториот дел од прашањето ме интересира.
Откако ке го нарачаш производот зависно од тоа клинтот на Авон кога ко нарачува стигнува за една недела. Така да не се чека како што викат 3 недели туку некој си 7-10 дена максимум. Условите за да се зачлениш да не кажам и нема т.е да имаш 18 години, лична карта и прва нарачка од 1600 денари. Можам да те зачленам ако сакаш или да ти го препорачам мојот коориндатор:) писи ми пп ако си заинтересирана:) позз
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Откако ке го нарачаш производот зависно од тоа клинтот на Авон кога ко нарачува стигнува за една недела. Така да не се чека како што викат 3 недели туку некој си 7-10 дена максимум. Условите за да се зачлениш да не кажам и нема т.е да имаш 18 години, лична карта и прва нарачка од 1600 денари. Можам да те зачленам ако сакаш или да ти го препорачам мојот коориндатор:) писи ми пп ако си заинтересирана:) позз
јас еве веќе го чекам две недели претходниот пат го чекав еден месец, а инаку јас сакав да се зачленам во авон да носам само за себе бидејќи многу вака ги чекам производите инаку немам намера со тоа да се занимавам.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Па Користам Работи од Авон Имаат Добри Гелови за тело,Парфеми и Така : )
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Преферирам Орифлејм затоа што до сеа секад коа сум земала нешто од Авон сум била изиграна. На каталогот глеам бордо кармин, го нарачувам и ми даваат светло розев:toe: Имам уште многу примери за другарки што се зезнале со нивните производи. Еве сеа последен пример ми е со „светкавиот спреј за тело“ светкав жими таквото! Ѓаол и пол кошта а нема ни С од светки! Единствено што мириса убаво.
Не бе не, додека не видиш нешто со свои очи и додека не пробаш на кожа НЕ КУПУВАЈ!
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Авон дефинитивно. Сум користела и од Орифлејм, но од Авон сум презадоволна, особено од парфемитe и лосионите за тело. И да не заборавам накитот да го спомнам заедно со ташните ... Накитот не содржи никел, а тоа ми е битно затоа што сум алергична, а и ми се допаднале многу, за разлика од сликите, многу се поубави кога ќе ги ставиш на себе. Така да до сега немам жалби и поплаки :)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Имам другарка која беше зачленета и во Авон и во Орифлејм, па остана само на Авон бидејќи некако повеќе производи купуваше од таму. Мислам и дека во Авон производите се доста поевтини од оние во Орифлејм. Така и јас, порадо би Авон. Преку неа си нарачувам од каталозите на нет кога имам недостаток на шминка.. сенки, моливчиња за очи (од мрсните) и камена пудра набавувам од таму. За останатото, пребирлива сум за бојата на сјај за усни и за маскарата, па си земам од Максфактор. Пудрите исто не ми беа по ќеф. Си користам Vichy.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Порано користев производи од Орифлејм, но сега користам од Авон. А, најмногу нарачувам моливчиња и ги имам во различни бои :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom