Oriflame/AVON

Член од
23 март 2011
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.023
КАТАСТРОФА СЕ И АВОН И ОРИФЛЕЈМ ,КЕ ОТВАРАВ НОВА ТЕМА АМА ГЛЕДАМ ОТИ ИМА.

НЕ ВРЕДАТ ЗА НИШТО.
 
A

andrea85

Гостин
Kористел некој од Авон машки парфем, да ми препорача добар и траен?
Od avon najtraen e FULL SPEED ama se si e prasanje na vkus
--- надополнето: 24 април 2013 во 13:15 ---
Паа да ти кажам точно не ми текнува, но подолготраен е од другиот во тоа сум сигурен :D
Паа да ти кажам точно не ми текнува, но подолготраен е од другиот во тоа сум сигурен :D
Нешо слично како оригинал апрфемите,ептен трае, на облеката кога ќе ставиш мириса додека не испереш..јас вака испаднав експерт за машки парфеми меѓутоа омилен мие од авон
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
http://popara.mk/2013/zabava/interesno/brutalnata-vistina-za-kozmetikata-na-avon-video-16/

Сепак треба да се знае кога користите АВОН, дека всушност купувате многу евтин кинески производ, кој добро се продава поради агресивното рекламирање, и добро разработена маркетинг стратегија, кој не е ништо подобро од некоја ефтина козметика на бит пазар.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас само се прашувам кој сеуште купува од авон ... :confused:
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Катастрофа ПЉАЧКА ЖИВА ...Орифлејм поготово.....Тоа е ѓубре од козметика шминка..Од Авон имам нарачано само ташнички и ок се..Али козметиката ништо не ми се свиѓа, сем купките овошни и капките силиконот за коса.....Но другарка ми работи со нив и ми вика стално ме крадат, ми фалат 1-2 производи а наплатени, или не и ја даваат истата цена него повисока од што пишува...Лопови тешки за неквалитетна козметика.Има многу подобри марки поквалитетни за истите пари..
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Порано нарачував ама веќе не, искрено не се нешто многу ефтини, и за тие пари ќе најдам 100 пати подобра козметика низ парфимерииве. Мене лично Голден роуз ми се подобри од овие, есенс исто имаат ефтина и квалитетна шминка. Плус многу ме нервира посебно кај Орифлем тоа што ( најмногу кај кармините) во каталог изгледа една боја мислиш којзнае што е, кога ќе ти ја донесе врска нема :mad: Не фала, ќе си одам и на лице место ќе си пробам и купам, за истите пари па и поефтино. Авон гледам ми стаиле лакови 300-400 денари алооо!! Бегај бре (n)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
28
Поени од реакции
11
Здраво koj сака да се зачлени Bo АВОН каде што за секој нов претставник следува парфем и ташна http://www.avoncosmetics.com.mk/PRSuite/static/_newhome/c02/NRDP_C02.pdf , а понатака можност и за постанување на ЛИДЕР каде што се земаат одредени бонуси..и оваа колекција : http://www.avoncosmetics.com.mk/SLSuite/pg.page#Rep/landing_page_MK Би ми било мило доколку соработуваме
 
Член од
15 октомври 2013
Мислења
22
Поени од реакции
1
Започнете свој бизнис во светот на Авон, без никаква инвестиција.
Авон Ви нуди:
-Флексибилно работно време и заработувачка од секоја лична порачка,
-Бесплатни обуки низ цела Македонија,
-Дополнителни бонуси и награди.

Овој парфем може да биде Ваш за само 25 ден:

Повеќе инфо во инбокс или на емаил: despina_mk@yahoo.com
 

Attachments

  • 263,8 KB Прегледи: 8
Член од
9 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас сум член од орифламе поточно (менаџер) јас сум задоволна од производите кои ги нуди оваа компанија. Најпрвин станав член и сега се борам до титулата директор има заработка, се добиваат и подароци за нови членови (консултанти) пред се ми се допаѓаат дружењата, патувањата сега има патување во Египед и од двај чекам да идам. Доколку некој е заинтересиран да биде член на орифламе, или доколку сака поголема заработка и овој бизнис да биде нивната секојдневна работа, да патува и да се дружи нека ми пише oriflame.simona@hotmail.com
Се зависи од вас доколку се ангажирате повеќе многу повеќе ќе ви се исплати![DOUBLEPOST=1422146254][/DOUBLEPOST]
Порано нарачував ама веќе не, искрено не се нешто многу ефтини, и за тие пари ќе најдам 100 пати подобра козметика низ парфимерииве. Мене лично Голден роуз ми се подобри од овие, есенс исто имаат ефтина и квалитетна шминка. Плус многу ме нервира посебно кај Орифлем тоа што ( најмногу кај кармините) во каталог изгледа една боја мислиш којзнае што е, кога ќе ти ја донесе врска нема :mad: Не фала, ќе си одам и на лице место ќе си пробам и купам, за истите пари па и поефтино. Авон гледам ми стаиле лакови 300-400 денари алооо!! Бегај бре (n)
Гледам лаковите држат цена без разлика авон орифлем лак како лак и јас сум против тоа што се толку скапи. Но за козметика кармини секој има различна уста и тен ако пробаш ти и некој друг нема исто да стои тоа е докажано, затоа постојат мостри од кармини пудри креми и се живо за да се проба. Некој од членовите кои ви даваат каталог било орифлем или авон општо зборам, не им се дава пари за купување на мостри но според мене јас дома имам многу мостри од се живо што има во каталогот и така полесно се одлучуваат и секако друго е кога ќе го видат и пробаат производот.
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако некој е заинтересиран да стане представник и да го добие парфемов за 25 денари нека ми пише на avonavon342@yahoo.com
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Некој веќе пишале, еве и јас, значи член сум на Oriflame, доколку некого интересира нешто поконкретно за фирмата, како функционира бизнис маркетинг платформата и начинот на заработка. Слободно нека ми пише во приватна порака, ќе му објаснам подетално, а може да добие и подетален контакт, за промоциите, како што пиша членката погоре, има и многу платени патувања и многу други поволности кои нудат полуксузен живот. :)
Верувам, секој од вас користи козметика, кој помалку, кој повеќе, кога е веќе така искористете ја шансата да купувате поевтино, да ги искористите промоциите со поени и купите скоро за џабе некои производи, да заработувате, изгледате поубаво, да запознаете нови личности, патувања и многу други работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom