Oriflame/AVON

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Кај нас низ студентски дом почнаа да шетат студентки со орифламе каталози. Дали купувате производи од Орифлјем или Ејвон на овој начин? Дали ви се допаѓаат продуктите? Ако не, зошто? Јас купувам, кога ќе дочекам некои попусти некој стик или дезодоранс од девојчиња овде низ стив што ги знам.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Порано купувавме од Орифлејм. Имаа квалитетна козметика и беше ефтина. Со тек на време, почнаа да ја распиуваат козметиката и да ги губат муштериите. Повеќе не купувам од таму. За тие пари не вредат.
Со Дани почнавме да нарачуваме од авон, и задоволни сме од некои производи. Еднаш само од еден шампон ми се нафрли цела глава и ме чешаше ко да иам вошки. Исто и на Дани. Како и да е, имаат убави млека за тело, креми за тело и шминки.
Мојот глас иде за Авон. Иако нема анкета:pos:
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Абе едвај почнав крем на лице да клавам...
не за друго од маки...
со точак возам на -13 така да морам пошто почнаа крвој да ми теча од уста околу уста...
абе маки на шо не че те натера...
Шампони, пасти за заби има и во супер маркети.. чепкалки за уши и афтершејв.. доста е..
 
Член од
13 јануари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
9
jas sum poveke za AVON oti Oriflame pocnaa da gi rasipuvaa proizvodite
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Од АВОН досега ништо не сум користела, но имаат добра козметика за тело, а од Орифлејм имам многу работи, можда пола каталог го имам нарачано (тоа порано коа беа поквалитетни шминките), сега не прават квалитетна шминка, но затоа имаат добри креми за нега на лице, тело, раце и нозе.

Во последно време повеќе сакам да купувам шминка што ке ја видам, а не од каталог, нијансите се поразлични коа се зема од каталог така да преферирам да си купувам од парфимерија.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Стандард шампони и регенератори си нарачувам од Орифлејм, дека сите шминки им ги истребив ... последно нарачав од Авон ... задоволна сум од тоа, па ќе видам понатаму ... да пробаме со пола каталог па ќе ви прекажам:icon_lol:
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Кој сака каталог од Авон пм. :) Делам гага :) (лажам)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
TargeT напиша:
Кој сака каталог од Авон пм. :) Делам гага :) (лажам)
Знаеме дека си вицкаст, но те молам, воздржи се од шеговити коментари и придржувај се до темата!:)
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Ja gi razgleduvam i vata kataloga i ona sto ke mi se dopadne si go poracuvam i ne biram dali ke bide od avon ili oriflame,no bidejki majka mi e zacleneta vo oriflame poveketo poracki mi se od nea...
ali ne mora sekogas da bide taka..
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
ThA-BiTcH напиша:
Знаеме дека си вицкаст, но те молам, воздржи се од шеговити коментари и придржувај се до темата!:)
Сериозен сум, имам каталози од авон! кој сака слободно! За редовни муштерии давам и 10% попуст:je:
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
313
Поени од реакции
0
I od Oriflame i od Avon ima dobra kozmetika!
Se mi e isto od kade kupuvam!

Zatoa sto se marka!:)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
mislam deka Oriflame e stara tradicija, kozmeticka linija so epten kvalitetni proizvodi od belata kozmetika,kako na primer kremi za lice, mleka za telo i razlcnite kolekcii za nega na telo!najmnogu ke ja istaknam kolekcijata GIORDANI,posebno perlite i sjajot za lice so se stava vrz prethodno nanesena pudra!a i ke go zaboravev sapunot od morski algi,posle tusiranje,kaj mene doma,celiot sprat dobiva prekrasna sveza aroma!
koga zborime za AVON,ne sum mn zapoznaena so nevnite kolekcii od pricina sto ne mi se koristeni,no dosega se sto imam poraceno,e funkcionalno i kvalitetno!
Mislam deka ako na napravi kombinacija od dvete firmi, ke se dobijat kvalitetni rezultati!
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
257
Поени од реакции
0
Jas ne biram dali e Avon ili Oriflame tuku kupuvam tava so ke mi se arese.Do sega sum zadovolna od se so sum poracila i od Avon i od Oriflame a za ponatamu ke vidame.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom