Oriflame/AVON

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Член сум на двете компании т.е. мајка ми е, ама јас ги правам порачките. Орифлејм беше главен на македонскиот пазар, има доста добри производи користам некои парфеми(во 100мл, 99мл се вода:(), лосиони, креми...и има доста клиенти. Дека е подобар Орифлејм не е точно. Има повеќе клиенти но со тек на времето ќе се израмнат со Авон, слични производи, слични цени. Не нудат нешто посебно што другите го немаат. Само заради името продаваат. То е то.

Поздрав.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Од Avon користам маскара, гел за туширање, лосион за тело, имам користено сјај за усни .. и сум доста задоволна ... е поскапо, ама вреди.
 

<Dark Angel>

RuDe...CrAzY...GiRl
Член од
10 јули 2007
Мислења
255
Поени од реакции
0
Pa koristan nekoi i od Orifleim i od Avon ... zadovolna sum i od dvete kompanii ima dosta ubavi i kvalitetni raboti :)
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
Oriflame cosmetics

Дали ви се допаѓаат производите од орифлејм?
Секој ден кај нас се разгледуваат каталози и нон стоп се порачува нешто.Лично мене ми се допаѓаат и + зачленета сум.Ми се допаѓа тоа што има интересни програми за подароци за спонзорите...
Дали на вас ви се допаѓа?
и колку воопшто порачувате, и ако порачувате што најмногу ви се допаѓа?:smir:

ако ја има темава слободно нека иде в канта.....мислам дека ја нема
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Бев зачленета до пред некое време, ама не праев нешто многу порачки, се зачленив онака. Имам користено чат-пат по нешто ама не сум баш многу задоволна. Не преферирам порачки од каталог. Можи единствено гел за туширање или купка... Со интересни ароми се,не за друго :)
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Не ни се допаѓаат и мислиме дека се шит.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Не сум некоја зависна од орифлејм па секој месец да порачувам по илјада работи, и едвај да чекам да го разгледам следниот каталог....
Иначе од работите кои сум ги користела и ги користам сум задоволна ептен...Особено од парфемите, џордани голд ми е омилен и го користам долго време, кремите за тело се супер, шминките.....квалитетни производи се!
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Порачувам некогаш, иако не ми се нешто спешл. Најчесто некои мали сјајчиња или млеко за тело.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Почетокот имаше добри производи...Сега производите се копија произведувана во Тетово или некаде Бугарија....Срање се
 
E

elence*$

Гостин
па зачленета сум веќе повеке од 2 години и скоро се` од козметика шо имам дома ми е од орифлејм.. најмногу сум задоволна од парфемите,лосиони за тело,кремови,купки....и од шминката,ама ретко се случува некои да се погодиле неквалитетни.. а да шампоните мене не ми одговараат ама сепак зависи тоа од тип на коса кожа и сл. правам порачки скоро секој месец,и многу се радвам ко ќе ми стигнит некое поклонче:pipi:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
не ми се допаѓаат многу производите некогаш ако нарачам нешто тоа е сјај за усни друго не
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Во последно време приметувам дека производиве се катастрофа. Се уште се наоѓа по нешто добро ама па и не е како што беше.

Нарачувам само течна пудра за лице, крема за тело divine, колекцијата на midsummer, и маскара 500% volume.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Порано често порачував козметика од Орифлејм, сега им се производите катастрофа, го немаат веќе тој квалитет.
Сега преферирам Авон.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Леле кој напиша , се произведувале во Тетово :pos2: . Нема веза, јас користам Nomadic и Signature парфеми, супер се. За друго не сум компетентен да зборувам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom