One Оператор - Генерална Дискусија

D

dbt

Гостин
Имам телефонче земено на пост пејд и можи да кажам задоволенс сум, се прснав во зборање, а максимум плаќам 500 денари :) :) Е сеа ми завршва договорот за некоја недела, и ќе си го продолжам читав 6 месеци после немора да плаќам... а нешто нов телефон можи да земам? ( ако знај некој нека кажи )
Се залетав и јас по таа промоција демек 6 месеци без претплата, и види што заебанција ми направија. Го продолжив договорот со две претплатнички линии и по една тим линија на секоја од претплатничките линии. Првиот месец двете претплати ми ги одбија и се си беше во ред, но во двете наредни сметки ми одбиваат по една претплата. Имам пишано приговор и сега чекам што ќе ми одговорат. И да некако многу брзо се троши претплатата, за разлика од претходниот договор што го имав.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
mene me maftaat bre 5meseca pisuvam prigovori i na kraj im pustiv azaren inspektor pa sega cekam odnego rezultat.mameto nivno hostaplersko....
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
А јас си купих од Оне самсунг 5230 нешто ако сме продолжиле договор амалце попуст има кај телефоно, а се изнервирах оти имаше само бел, и кажах да се јаве у ск да пита и таму немало црн па земах бел, и со наредната пратка само розови стигнале, до толку ли немало црни....
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
од 1 окт кога ќе сака некој да ме бара му вели бројот има забрана за дојдовни повици и нормално и јас не можам да барам се дури не дополнам кредит а мислам дека порано можеше само да ме бараат (ама за среќа не ми е главен број овој од Оне)

значи сакам да прашам

кога е последниот воз т.е до кога можам да се заебавам со нив значи да не го изгубам бројот и да дополнам 500 ден за 1 год достапност

јас мислам дека беше 1 месец (во мојот случај до 1 ноември) ?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Го прекинаа оноа Вистинска 0 за припејд корисници? Кога се надополнуваше 250 и имаш бесплатни минути со корисници на Уан. Е на тоа мислев.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
земав при пејт број од оне и ми стаса порака ви благодариме што го активиравте пакетот нула и ми лапна 79 денари а јас не су го активирал тој пакет они сами го активирале бес да прашаат и сега оди жали се.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Go vidov forumov i jas sum one post-paid ama biznis tarifa. Za nekoj mesec mi istekuva dogovorot dali so dopolnuvanje mozam da zeam nov telefon ili iam nekoj popust ili sl
ako znae nekoj neka mi kaze
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Go vidov forumov i jas sum one post-paid ama biznis tarifa. Za nekoj mesec mi istekuva dogovorot dali so dopolnuvanje mozam da zeam nov telefon ili iam nekoj popust ili sl
ako znae nekoj neka mi kaze
Ќе ти стигне писмо да ти понудат потпишување на нов договор и нов телефон со попуст врз база на која класа на корисници си. Отприлика месец-месец ипол пред да ти истече договорот ќе ти стигне писмото.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Случајно слушнав на вести дека платите на вработените во ONE ке биделе намалени ,дали е точно ,дали има причина и која е причината за намалувањето на платите на вработените?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Tocno e kratat plati, kratat trosoci za odrzavanje, se stedi na se i sesto da ne nabrojuvam sega....Pricinata navodno e deka rabotat so zaguba i demek oporavuvanje od toa..
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ме интересира најдобра опција на one припејд за долги разговори/ не предолги де, 50 минути месечно?
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Боби[Мкд];4041427 напиша:
Ме интересира најдобра опција на one припејд за долги разговори/ не предолги де, 50 минути месечно?
Па само една тарифа имаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom