One Оператор - Генерална Дискусија

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Се поврзано со One, тука. Тарифи, понуда на телефони, проблеми итн итн. Не сум корисник али ме интересира зошто се толку проклето дегени? Земале нокии 5800-ки само црвени, никаде немаат плава. Не им е црвена боја на сите омилена! Телефонот го има во црвена/плава и сива варијанта. Па да му е*ам матер, малце грижа за вкусот на корисниците.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Се поврзано со One, тука. Тарифи, понуда на телефони, проблеми итн итн. Не сум корисник али ме интересира зошто се толку проклето дегени? Земале нокии 5800-ки само црвени, никаде немаат плава. Не им е црвена боја на сите омилена! Телефонот го има во црвена/плава и сива варијанта. Па да му е*ам матер, малце грижа за вкусот на корисниците.
јас имам плав 5800 и тоа од Оне купено сеа скоро. Но јас бев во ОНЕ во ГТЦ. Незнам ти каде си бил
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
јас имам плав 5800 и тоа од Оне купено сеа скоро. Но јас бев во ОНЕ во ГТЦ. Незнам ти каде си бил
Такуѓере, нокиа 5800 xpressmusic по желба едниот со црвена лента од страна, другиот со сина, со пакет од Оне.

Можда у момент немале што не значи дека нема да набават.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Да али ме изнервира повеќе тоа што се јавив во салонот во Бисер, прашав, ми рече сто посто имаме. Потоа отидов до Веро 2 Тафталиџе салонот за да им кажам да го донесат од Бисер до тука, пошто има таква опција, да не шпартам за џабе. И и се јави типкава во веро на таа од Бисер и испадна дека немаат НИГДЕ плави. Може и се мрзливи да проверат, којзнае.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
ова ќе да е втора тема за оне... па ај и тука да си прашам....

која е финтата со промената на новите сим картици? добиваш 100 денари како бонус( мање више битно) ама роамингот е за некои 11 денари. е сега пишува дека треба да го октивираш тој роамниг преку твојот телефон во опцијата ПЛАНЕТ????? а што ако ја немам таа опција? или тоа си доаѓа со симот?
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
ова ќе да е втора тема за оне... па ај и тука да си прашам....

која е финтата со промената на новите сим картици? добиваш 100 денари како бонус( мање више битно) ама роамингот е за некои 11 денари. е сега пишува дека треба да го октивираш тој роамниг преку твојот телефон во опцијата ПЛАНЕТ????? а што ако ја немам таа опција? или тоа си доаѓа со симот?
Значи нивната цел е сите да земат нови картици каде што веќе ќе ги нема имињата на старите пакети (космофон/фрог/космокарт..)
Ако земеш нова картица а си на припејд добиваш 100ден. и роамингот е АВТОМАТСКИ активиран, а за поспејд корисниците треба да земат нова картица и преку интернет страната на оне каде што има понуди се активира поевтиниот роаминг :)
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
32
Имам телефонче земено на пост пејд и можи да кажам задоволенс сум, се прснав во зборање, а максимум плаќам 500 денари :) :) Е сеа ми завршва договорот за некоја недела, и ќе си го продолжам читав 6 месеци после немора да плаќам... а нешто нов телефон можи да земам? ( ако знај некој нека кажи )
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
^ еј пази да не се убиеш од зборење за 500 ххх Како си се прснал бе друже за тие пари??
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
32
^ еј пази да не се убиеш од зборење за 500 ххх Како си се прснал бе друже за тие пари??
Па пред да го земам телефонот се истурив во пари давање за картички и надополнување, и пак секогаш немав кредит... од ко го зедов дупло поќе зборам а помалце плаќам. или така ми се чини :eek:jea:
Плус со некој бесплатно мие. . . :party3:
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Имам телефонче земено на пост пејд и можи да кажам задоволенс сум, се прснав во зборање, а максимум плаќам 500 денари :) :) Е сеа ми завршва договорот за некоја недела, и ќе си го продолжам читав 6 месеци после немора да плаќам... а нешто нов телефон можи да земам? ( ако знај некој нека кажи )
сигурен си за ова што го збориш? а муабетов, да не ти е за некој друг оператор а не за ОНЕ? на колку страни ти е деталната сметка за 500 денари муабет правење?
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Дали некој последно имал искуство со роаминг на ONE? Мислам дека имаа евтина понуда за ова лето за броеви кон нивната мрежа.
Дали некој може да ме информира како се приклучува услугата роаминг, дали се врти со код *123* за поевтин роаминг и сл.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
radica
na 1-vi ovoj mesec bev na odmor vo Paralia..pred da trgnam se informirav vo ONE koi im se tarifite vo roming..mi rekoa deka so toj kod ke bilo 11 koma nesto denari minuta razgovor..a haa, malku utre, edno krevanje telefon, mi naplakaa po 2-3 evra..dodeka se svestivme (a se javuvaa i decata i soprugata misleki deka e taa cena) zaminaa preku 50 evra.....taka da ona nivnoto BEZ FINTI e so finti jas licno go iskusiv toa..e sea, otkoga se vrativ, nivnoto objasnuvanje bese "si imal stara sim"..a koga mi gi davaa informaciite pred trgnuvanje, taa "tetkata" mi kaza so sifra ako imam stara ili direkt ako imam nova sim i ke ja imam taa tarifa..heh..bez finti..heheh..more mameto nivno.....
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
radica
na 1-vi ovoj mesec bev na odmor vo Paralia..pred da trgnam se informirav vo ONE koi im se tarifite vo roming..mi rekoa deka so toj kod ke bilo 11 koma nesto denari minuta razgovor..a haa, malku utre, edno krevanje telefon, mi naplakaa po 2-3 evra..dodeka se svestivme (a se javuvaa i decata i soprugata misleki deka e taa cena) zaminaa preku 50 evra.....taka da ona nivnoto BEZ FINTI e so finti jas licno go iskusiv toa..e sea, otkoga se vrativ, nivnoto objasnuvanje bese "si imal stara sim"..a koga mi gi davaa informaciite pred trgnuvanje, taa "tetkata" mi kaza so sifra ako imam stara ili direkt ako imam nova sim i ke ja imam taa tarifa..heh..bez finti..heheh..more mameto nivno.....
ОК фала ти за информациите. Јас имам нова сим ама незнам дали од таму да вртам со код или без код. Ќе треба да прашам во некоја од нивните продавници. Поздрав
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
ОК фала ти за информациите. Јас имам нова сим ама незнам дали од таму да вртам со код или без код. Ќе треба да прашам во некоја од нивните продавници. Поздрав
Најевтин роаминг без претплата, низ цел свет

Зборувај и праќај SMS пораки, колку што сакаш
Со новата роаминг понуда ONE Ви овозмoжува супер евтини повици и SMS пораки кон дома додека сте во странство. Зборувајте за само 11.9 ден/мин со сите мобилни и фиксни броеви од мрежата на ОNE, со директно бирање без да внесувате какви било кодови. Праќајте SMS пораки за само 5,9 ден/SMS додека сте во странство.​
За користење на оваа роаминг услуга потребно е да користите нова SIM картичка од ОNE. Доколку имате стара SIM картичка (купена пред Ноември 2009) можете да направите бесплатна замена со нова SIM картичка во продажните салони на ONE, со што ќе добиете 100 денари бонус.​
Услугата за повици во роaминг кај при-пејд корисниците е автоматски активирана, додека пост-пејд корисниците треба претходно да ја активраат услугата преку менито на својот мобилен телефон со избор на опцијата Roam Light Talk во категоријата Planet. ONE ќе Ви ја испрати апликацијата Roam Light Talk oткако ќе ја замените старата SIM картичка со нова.
За да ja користите услугата SMS во роаминг, треба да ja користите апликацијата Roam Light SMS која ќе ја добиете со повик на бројот *555#, бесплатно. За да праќате пораки од странство по цена од 5,9 ден/SMS секогаш користете ја оваа апликација која се наоѓа во категоријата Planet.
Роаминг услугата е достапна во 148 оператори во 82 земји во светот, кои поддржуваат USSD роаминг.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
ме интересира дали можи да се направи кога некој звони со скриен број да го прикажва бројот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom