One Оператор - Генерална Дискусија

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Има некој фиксен телефон од ОНЕ? Конкретно при-пејд ме интересира. Не одраа овие од Т-Хомо на минимален пакет ич да не зборуваш плаќаш 260 ден. :tapp:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
228
Поени од реакции
26
имам фиксен припејт и сум задоволен ,разговорот по минута е 1.20 ден.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Има некој фиксен телефон од ОНЕ? Конкретно при-пејд ме интересира. Не одраа овие од Т-Хомо на минимален пакет ич да не зборуваш плаќаш 260 ден. :tapp:
Па што чекаш ...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Има некој фиксен телефон од ОНЕ? Конкретно при-пејд ме интересира. Не одраа овие од Т-Хомо на минимален пакет ич да не зборуваш плаќаш 260 ден. :tapp:
Па добро, да знаеш и на Оне пост пејд без да збориш ти е 300 ден претплата, со 1.2 ден мин.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
како се става фиксен припејд? шо пари е се на се и дали има во претплатата од 300 денари вклучено бесплатни минути?
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Kako se mesti besplaten facebook . toa go podesiv shto trebashe na profil kaj mene .. ama od telefonot ne moze da se upalam na fb ??
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Па добро, да знаеш и на Оне пост пејд без да збориш ти е 300 ден претплата, со 1.2 ден мин.
Ама затоа Оне нуди припејд фиксна телефонија :) Цената по минута е исто како за на постпејд 1.2 ден./мин. Убавото е што нема претплата и си ставаш кредит како на мобилен кога сакаш и колку сакаш. Со ставени 100 ден. ти траат 90 дена, со 300+ ти траат 365 дена, а ние како што многу ретко го користиме многу поволно е :) Плус и да не ставиш кредит достапен си цела година :)

--- надополнето ---

како се става фиксен припејд? шо пари е се на се и дали има во претплатата од 300 денари вклучено бесплатни минути?
Јас баш вчера бев да прашам и за припејд се плаќало 1800 ден, при што ако сакаш ти го префрлаат бројот од Т-Хомо без дополнителни трошоци и плус ти даваат фиксен телефон Сагем мислам беше, тој е единствен што го даваат во пакетот, мислам има и екранче за идентфикација на повик и тоа е после си ставаш кредит кога сакаш, кога ти треба. Ако сакаш да приклучиш повеќе од еден телефон има еден модем што ти го нудат ама за него се плаќа 3000 и нешто денари. Значи со еден збор му иди нешто како приклучок ова со 1800 ден. и после си рајат ни сметки ни ни претплати, а тарифата е поефтина од Т-Хомо, нема скапа/ефтина, локален/национален се ти е по 1.2 ден/мин.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Ама затоа Оне нуди припејд фиксна телефонија :) Цената по минута е исто како за на постпејд 1.2 ден./мин. Убавото е што нема претплата и си ставаш кредит како на мобилен кога сакаш и колку сакаш. Со ставени 100 ден. ти траат 90 дена, со 300+ ти траат 365 дена, а ние како што многу ретко го користиме многу поволно е :) Плус и да не ставиш кредит достапен си цела година :)

--- надополнето ---



Јас баш вчера бев да прашам и за припејд се плаќало 1800 ден, при што ако сакаш ти го префрлаат бројот од Т-Хомо без дополнителни трошоци и плус ти даваат фиксен телефон Сагем мислам беше, тој е единствен што го даваат во пакетот, мислам има и екранче за идентфикација на повик и тоа е после си ставаш кредит кога сакаш, кога ти треба. Ако сакаш да приклучиш повеќе од еден телефон има еден модем што ти го нудат ама за него се плаќа 3000 и нешто денари. Значи со еден збор му иди нешто како приклучок ова со 1800 ден. и после си рајат ни сметки ни ни претплати, а тарифата е поефтина од Т-Хомо, нема скапа/ефтина, локален/национален се ти е по 1.2 ден/мин.
фала супер било ко така
овие од т-хомот 400 денари плаќам а дома заборајвме кај стојат телефоните
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Ама затоа Оне нуди припејд фиксна телефонија :) Цената по минута е исто како за на постпејд 1.2 ден./мин. Убавото е што нема претплата и си ставаш кредит како на мобилен кога сакаш и колку сакаш. Со ставени 100 ден. ти траат 90 дена, со 300+ ти траат 365 дена, а ние како што многу ретко го користиме многу поволно е :) Плус и да не ставиш кредит достапен си цела година :)

--- надополнето ---



Јас баш вчера бев да прашам и за припејд се плаќало 1800 ден, при што ако сакаш ти го префрлаат бројот од Т-Хомо без дополнителни трошоци и плус ти даваат фиксен телефон Сагем мислам беше, тој е единствен што го даваат во пакетот, мислам има и екранче за идентфикација на повик и тоа е после си ставаш кредит кога сакаш, кога ти треба. Ако сакаш да приклучиш повеќе од еден телефон има еден модем што ти го нудат ама за него се плаќа 3000 и нешто денари. Значи со еден збор му иди нешто како приклучок ова со 1800 ден. и после си рајат ни сметки ни ни претплати, а тарифата е поефтина од Т-Хомо, нема скапа/ефтина, локален/национален се ти е по 1.2 ден/мин.
Да но прво треба прво да платиш 1800 ден или 3000 ден за припејд, а ако земиш на претплата со договор не плаќаш ништо за приклучок.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Да но прво треба прво да платиш 1800 ден или 3000 ден за припејд, а ако земиш на претплата со договор не плаќаш ништо за приклучок.

Pa poarno ednas 1800 i potoa bez smetki i dogovori na 1/2 godini. So toa sto nema da plakjam pretplata 300 den. za 6 meseci sum gi izvadil tie 1800 den. potoa se e cista zasteda, zavisi od tebe kolku ke si stavas kredit, a veruvaj nie doma mnooogu retko go koristime fiksniot telefon.


P.S. Sorry za latinicava na rabota sum Linux e :(
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Добро, но првите 3 месеци си ослободен од претплата, а ако земеш пакет со повеќе услуги повеќе месеци си ослободен од претплата.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Pa poarno ednas 1800 i potoa bez smetki i dogovori na 1/2 godini. So toa sto nema da plakjam pretplata 300 den. za 6 meseci sum gi izvadil tie 1800 den. potoa se e cista zasteda, zavisi od tebe kolku ke si stavas kredit, a veruvaj nie doma mnooogu retko go koristime fiksniot telefon.


P.S. Sorry za latinicava na rabota sum Linux e :(
и на овие 1.2 денари по минута додади уште нешто за остварување конекција... не го заборавајте тој дел никогаш... на припејд нема претплата ама има наплата за остварување на конекција.. инаку НОН СЕНС е да размислуваш вака багателно дека припејд и постпејд имаат иста цена за разговор... постпејдот има 1.2 по минута ама и претплата а и таа ја нема од 3 до 12 месеци (зависи каков пакет ке земеш)... припејдот нема претплата ама има цена за конекција... и првата минута е во принцип двојна, значи негде околу 2.5 денари ти е... така да ко ке видиш сепак постпејд е по паметна работа ДОКОЛКУ ТРОШИШ ПОВЕКЕ и разговараш повеке... а доколку сакаш да имаш фиксна телефонија за да ти се најде тогаш подоборо е припејд.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Нигде не е наведено во припејд фиксна дека се наплаќа за остварување повик, чудно :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom