On.net WADSL интернет

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.261
Поени од реакции
18.078
Нема нови пакети за WADSL само тој ќе биде пакет што е, ако сакаме можеме да преминиме на ADSL или да раскиниме договор и да плаќаме пенали.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
а како може да се раскине договорот.

Другар ми немаше нет 3 дена! Во догооворот пишело дека доколку 98% од времето не обезбедат стабилен интернет може да го раскините договорот без пенали.

Сега ме интересира... како ќе докаже другар ми дека немал 3 дена интернет, кога помош службата не му креваат слушалка, едноставо го игнорираат и после 20 пати ѕвонење?
 
P

Princ

Гостин
Такви се тие, не креваат кога ти требаат највише.
Другар ти ќе појде во некоја од нивните продавници (пожелно е во таа карши лептокарија) и да даде барање за раскинување на договорот поради неисполнување на нивните обврски (98ката). Тие ќе извадат статистика на достапност и ќе се увиде дека другар ти е во право.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
:pipi: не е од Скопје, ајде, ќе му пренесам за ова...

Сега можно е да оди на ADSL од оннет... ако може да мигрира без пенали.
 
P

Princ

Гостин
Имаат дуќани низ неколку града, а таму кај што нема дуќани имаат препродавачи. Или така нека проба, или на customercare@on.net.mk со деталите. Ваљда ќе го упатат ако мејлот негов не им отиде во спам :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Абе јави се на телефон најдобро... Ке ти скапат пуштање музика за добра ноќ па можи ке се јави некој/а кој врска нема од животот. Има едно представништво во Битола. Којзнае дали сеуште функционира. Може да прават како спортските обложувалници. Ко ке има многу добитници обложувалницата... Пропадна!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
:pipi: не е од Скопје, ајде, ќе му пренесам за ова...

Сега можно е да оди на ADSL од оннет... ако може да мигрира без пенали.
Абе правно, може да им ја поебе мајката дека немач 3 дена интернет он нив, а не да моли бога да не сноси пенали. Ама, знаеш како тоа кај нас иде...
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
ВИДЕТЕ ВАКА!!

САМО ШТО ДОЈДОВ ОД ОН.НЕТ ПРОДАЖЕН ЦЕНТАР ТЦ БИСЕР!

Еве што ми кажаа.

Корисниците на WADSL можат да мигрираат на СОЛО15 и СОЛО 101 пакетите.. Само што мора да почекаат до октомври или евентуални 15септември заради тоа што веќе се сметките излезени за месец септември. Инаку нема да има намалување на брзината кај пакетите туку по надминат лимит 1гигабајт ке чини 90 денари!

хихи едвај чекам да дојде октомври!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Меѓутоа ќе треба да потпишеш нов договор, на уште две години робство.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
На 1 година е договорот за Solo, не на 2.
Битно за мене тоа не е миграција, тоа е нов договор. Мене уште 8те месеци кои ми остануваат ќе ми се претворат во 12. Можда на некој му одговара. Мене уопште.

Башка и не знам што ми стана, се разбудив нервозен и кога видов понудиве решив да кинам договор и да одам на телекабел. Сеа чекам татко ми да дојде да разјасниме што како ќе правиме. Бидејки на него интернетот му е неопходен, мене ми е играчка.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.261
Поени од реакции
18.078
Толку од интернетот од Онет, еве сега сум на МТнет ИСДН.

Техничка се јавија еднаш ми кажаа барај spayware и сега повеќе не се јавуваат. :tapp:

Дали можам да раскинам заради претходни месеци кога сум немал интернет, затоа што имаше месеци кога немав интернет и 5-7 дена?

Дали знае некој?

ПС. Постот го повторувам не бил за таа тема, btw сеуште никој не ми се јавува на Техничка поддршка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom