On.net WADSL интернет

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Мене интернетот од оннет ми е добар за сега. Најверојатно ќе преминам на соло15. Моментално сум на WADSL и немам проблеми со конекцијата.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Еве како е кај мене на WADSL. Закачен сум на базна станица историски архив. Кога е добро е добро стварно. Rapidshare доунлоад со 60-61 кБ/с. Значи скоро 512 кбпс. Ама бе брате коа нејке нејке а се случуе у задње време скоро секој ден по просечно 1-2 саати ако зберам. И кога се јавуеш на суппорт после 20-30 минути ако дочекам (а дочекуем пуштам спикерфоне и си се шлааам низ дома), фраерот од он.нет (или фраерката) почнуе со стандардна шема, кај нас е супер, мора да имате некој spyware, па не ви е подесена нетворк картата, па стисни ваму таму, итн... Абе им викам каков спајвер нејке да се конектира уопсте, како не ми е подесена нетворк картата кога до пред 2 минути се уклучуеше па наеднаш сега ми се „расподесила“.... И почињем да викам, и следи почекајте, ај ресетирајте антената, абе какво ресетирање тоа ли ќе праам јас секој ден ако не ви чини опремата сменете ми ја. Али синојќа најсмешно. Ми се јавуе еррор 676, и батката ми вика стандардно, антена (му викам не е ресетирав веќе), комјутер (не е ресетирав проверив нетворк карта), спајвер (абе не е, на мт.нет со исдн се закачуем супер) и после чекајте ке ве префрлам на друг фраер тој ми вика „ Стај у подесувањето на конекцијата редајл атемптс 99 и тајмаут 1 сек“ и јас со ???? а он „абе знаете се случуе ова кога ќе ни снема слободни IP адреси“ ... јеботе провајдер кој кубури со IP адреси.

Богами ќе почекам за какво било префрлање. Ќе почекам искуства и од Он.нет соло и од МТ.нет новиве пакети.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Marv,
Секако дека користиш WADSL, со 1 пост и IP адреса од Мт.нет

Сигурен сум дека кај "тебе" е тапа интернетот како што викаш.
Бреееј, герила маркетинг во подем... :pos:

Ама ај, можда и јас грешам... Можеби користиш dial-up пошто те заебава wadsl-от :)
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Еве како е кај мене на WADSL. Закачен сум на базна станица историски архив. Кога е добро е добро стварно. Rapidshare доунлоад со 60-61 кБ/с. Значи скоро 512 кбпс. Ама бе брате коа нејке нејке а се случуе у задње време скоро секој ден по просечно 1-2 саати ако зберам. И кога се јавуеш на суппорт после 20-30 минути ако дочекам (а дочекуем пуштам спикерфоне и си се шлааам низ дома), фраерот од он.нет (или фраерката) почнуе со стандардна шема, кај нас е супер, мора да имате некој spyware, па не ви е подесена нетворк картата, па стисни ваму таму, итн... Абе им викам каков спајвер нејке да се конектира уопсте, како не ми е подесена нетворк картата кога до пред 2 минути се уклучуеше па наеднаш сега ми се „расподесила“.... И почињем да викам, и следи почекајте, ај ресетирајте антената, абе какво ресетирање тоа ли ќе праам јас секој ден ако не ви чини опремата сменете ми ја. Али синојќа најсмешно. Ми се јавуе еррор 676, и батката ми вика стандардно, антена (му викам не е ресетирав веќе), комјутер (не е ресетирав проверив нетворк карта), спајвер (абе не е, на мт.нет со исдн се закачуем супер) и после чекајте ке ве префрлам на друг фраер тој ми вика „ Стај у подесувањето на конекцијата редајл атемптс 99 и тајмаут 1 сек“ и јас со ???? а он „абе знаете се случуе ова кога ќе ни снема слободни IP адреси“ ... јеботе провајдер кој кубури со IP адреси.

Богами ќе почекам за какво било префрлање. Ќе почекам искуства и од Он.нет соло и од МТ.нет новиве пакети.
ауууууу........па тамо немаат базна станица :pos2::pos2::pos2:..зашто лажеш....:tapp::tapp::tapp:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Какви појави има значи....

Сите кои се регистрираа и директно отидоа во јуриш на темата, претставувајќи се како "незадоволни корисници" на ОН. НЕТ, според ИП адресите испаднаа корисници на МТ НЕТ. И уште најгласни, "еве споро ми е", какви филмови... : )))
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Сеа ми кажаа од продавница дека WADSL ќе се нуди со лимит од 15 гига...Цената иста, брзината иста само + 5 гига на сметка...Го смалиле и договорот, од две на една година.

On.net - kur te duhet Internet! :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
ауууууу........па тамо немаат базна станица :pos2::pos2::pos2:..зашто лажеш....:tapp::tapp::tapp:
Моја греска у куцање. Не историски Архив туку Музеј на современа уметност оној на кале (бар така ми рекле од он.нет.)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.337
Поени од реакции
46.431
За тоа со 15г.б нема доплата ок..али треба ли да продолжам договор со нив тоа не ми е јасно:toe:(мора да има некоја фораsd)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Marv,
Секако дека користиш WADSL, со 1 пост и IP адреса од Мт.нет

Сигурен сум дека кај "тебе" е тапа интернетот како што викаш.
Бреееј, герила маркетинг во подем... :pos:

Ама ај, можда и јас грешам... Можеби користиш dial-up пошто те заебава wadsl-от :)
Па тоа што имам еден пост незначи дека заебавам или сум пратен од мт.нет. Дали сите нови корисници на форумов се у старт неприфатливи. Иначе користам WADSL од декември 2006. И да тапа е кај мене. Ако сакаш ќе те викам на кафе кај мене дома да видиш кај сум закачен, кај ми е антената и слично.

Ида користам од дома и дајлуп кога ме заебава интернетот на оннет.

И да до 15:00 сум на работа каде користиме АДСЛ од мт.нет па затоа одма чепкате по ИП адресите и демек големо чудо сте откриле. Ај дајте на сите корисници да чепкаме па да ве проверуваме и ние обичните смртници Вас.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
За тоа со 15г.б нема доплата ок..али треба ли да продолжам договор со нив тоа не ми е јасно:toe:(мора да има некоја фораsd)
Епа рачунај сеа...Како што ми објаснија, на пример, си го потпишал стариот договор на две години денеска, можеш да се префрлиш на новиот и да ти се скрати една година т.е. да ти трае една година договорот, или ако си им корисник веќе година ипол, тогаш со потпишување на овој едногодишен договор ќе ти трае 6 месеци од истекот на стариот и плус 6 месеци поради потпишување на новиот...сфаќаш?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Ke vi pisam poposle i od doma pa da vidat MODERATOR-ive deka sum na nivniot sakan On.net.

Ne sum znael deka e mnogu vazno od kaj postiras.

Mnogu e povazno realnata slika.

Brzina + stabilnost na On.net e za nikade Priznajte site.
Poddrska na On.net e za nikade Priznajte site.

I pokraj seto ova ostanuvam barem u skoro vreme na on.net od edna moja edinstvena pricina. Ic ne gi sakam MT. kao drzava se i ne sakam da se zaebavam so drzava.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Па тоа што имам еден пост незначи дека заебавам или сум пратен од мт.нет. Дали сите нови корисници на форумов се у старт неприфатливи. Иначе користам WADSL од декември 2006. И да тапа е кај мене. Ако сакаш ќе те викам на кафе кај мене дома да видиш кај сум закачен, кај ми е антената и слично.

Ида користам од дома и дајлуп кога ме заебава интернетот на оннет.

И да до 15:00 сум на работа каде користиме АДСЛ од мт.нет па затоа одма чепкате по ИП адресите и демек големо чудо сте откриле. Ај дајте на сите корисници да чепкаме па да ве проверуваме и ние обичните смртници Вас.
Океј е пријателе, јас пишав дека можеби сум грешка, а ти користиш dial-up поради проблемите што ги имаш.

Се накотија доста тролови кои ги „величаат“ Мт.нет и плукаат по Он.нет, иако немаат ниту еден пост на некоја друга тема и ip адреса од Мт.нет. Само претпоставка беше. Ако навистина имаш проблеми, батали ги Он.нет. И јас би го направил истото да имав проблеми. Рака на срце, ако ги исклучиме неколкуте падови заради странските линкови - кај мене е супер до сега wadsl-от.

Па да се читнеме и на темите за љубов и секс :)
Поздрав.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Океј е пријателе, јас пишав дека можеби сум грешка, а ти користиш dial-up поради проблемите што ги имаш.

Се накотија доста тролови кои ги „величаат“ Мт.нет и плукаат по Он.нет, иако немаат ниту еден пост на некоја друга тема и ip адреса од Мт.нет. Само претпоставка беше. Ако навистина имаш проблеми, батали ги Он.нет. И јас би го направил истото да имав проблеми. Рака на срце, ако ги исклучиме неколкуте падови заради странските линкови - кај мене е супер до сега wadsl-от.

Па да се читнеме и на темите за љубов и секс :)
Поздрав.
Моментално сум на работа па затоа адресата од МТ.нет. А Он.нет ..... ај ќе видиме.... може ќе се средат ... издржав во фебруар март со тоа преоптоварувањето на серверите, па после со паѓање на линковите (уствари паѓање на линковите на мт.нет пошто тие ги користат) па ќе издржам и сега... не идам на мт.нет за жива глава (мада еве на работа 6 месеци не сме имале никаков проблем за дивно чудо :)

Ќе се читаме и даље насекаде каде ќе ме заинтересира.
Поздрав
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.214
Поени од реакции
18.033
Сеа ми кажаа од продавница дека WADSL ќе се нуди со лимит од 15 гига...Цената иста, брзината иста само + 5 гига на сметка...Го смалиле и договорот, од две на една година.

On.net - kur te duhet Internet! :)

Кај да го научам ова, два пати се јавувам од сабајле на 02 511 0000 и ми велат нема да има WADSL со 15гб, ај ако е вистина нека се објави некаде, на FAQ за WADSL http://biz.on.net.mk/mk/faq

Јас имам уште 10 месеци со WADSL сега колку ќе имам уште ако потпишам анекс на договорот.
И што не го средат тоа без анекс и др. глупости, нешто како упграде на овај пакет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom