On.net WADSL интернет

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Кај да го научам ова, два пати се јавувам од сабајле на 02 511 0000 и ми велат нема да има WADSL со 15гб, ај ако е вистина нека се објави некаде, на FAQ за WADSL http://biz.on.net.mk/mk/faq

Јас имам уште 10 месеци со WADSL сега колку ќе имам уште ако потпишам анекс на договорот.
И што не го средат тоа без анекс и др. глупости, нешто како упграде на овај пакет.
Сега се јавив, точно е ова.
Само јас на Solo101 се префрлам пошто имам телефонска линијa. Wadsl 15 е добра понуда за сите што немаат.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Да ти ебам WADSL-от на ON NET, 10 дена имам под просечна конекција која на моменти може да му парира на dial-up-от. Немој дан се изгорел некој да закачи WADSL, а чисто сумјам дека ќе имаат квалитет и тие Solo пакетите
 
P

Princ

Гостин
И јас сакав да се пожалам на никаквиот WADSL последниве 10 дена (The phone line is busy??? wtf, I dont have a phone line! If I had... khm...) ама си реков да не мрчам само јас. Дури чудно ми е што никој не се пожали до сега :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Несакам да ви се фалам, али морам.
Се оттарасив од WADSL-от и се пребацив на АДСЛ од мтнет. Е тоа е рај. Веќе 5-6 дена го имам. Стабилност до сега до максимум, техничка подршка беслпатна (не плаќам импулси) и одма креваат слушалка. Поточно им вртев додека ми го активираат ги прашував до кај е.:) а за проблем до сега не сум им вртел зошто не сум ни имал. Брзината е исто супер и си ја држи константно. Од рапидшеар кога симињам константно со максимум иде. Незнам што повеќе да кажам. Кој има шанса нека се префрли.
Толку од мене за темава.:helou:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Што ќе се жалат, оттрпнаа сите. Ама ептен се накурчив денес, може 10 пати падна, конектирање трае 10-15 минути, брзина 20-30кбпс. 10 дена е вака мамата лоповска.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
И јас сакав да се пожалам на никаквиот WADSL последниве 10 дена (The phone line is busy??? wtf, I dont have a phone line! If I had... khm...) ама си реков да не мрчам само јас. Дури чудно ми е што никој не се пожали до сега :)
Абе јас писав за овба уште пред некој ден. Ама сите ми рипнаа дека сум бил он Мт.Њет. Нема везе. Еве што ми рекоа мене:

„ Стај у подесувањето на конекцијата редајл атемптс 99 и тајмаут 1 сек“ и јас со ???? а они „абе знаете се случуе ова кога ќе ни снема слободни IP адреси“ ... јеботе провајдер кој кубури со IP адреси.

:tapp:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Do pred nedela dena i kaj mene bese sranje ama da ne urocim sega e top WADSL-ov od ONnet,ama kako i dae sakam da se prefrlima na ADSL od Mt net da ne znae nekoj koku treba da platim za penali ako sea go isklucim Onnet-ov go koristim 6 meseca znaci mi ostanue uste 1.5 godan od dogovorot
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Do pred nedela dena i kaj mene bese sranje ama da ne urocim sega e top WADSL-ov od ONnet,ama kako i dae sakam da se prefrlima na ADSL od Mt net da ne znae nekoj koku treba da platim za penali ako sea go isklucim Onnet-ov go koristim 6 meseca znaci mi ostanue uste 1.5 godan od dogovorot
Колку месеци си користел толку илјадарки треба да платиш. Така беше до пред некој месец.
Сепак отиди таму кажи ги сите негативни работи - брзина, квалитет, стабилност, техничка подршка..... наброј се што ќе ти текне, испокарај се и ќе раскинете.:smir:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
ah da ja imam taa sreka da mozam da go raskinam dogovorot ali kaj mene ovoj WADSL super raboti be eve 7 meseca samo dva pati mi padnala konekcijata i downloadira sekad so 60+kb i jas sakam da raskinam da odam na mt net so ova 100 giga ama aj ke vidime sto ke bide so ovie solo paketi da se prefrlam na toj solo 101 i da si bidam na mira pozdrav do site
 
Член од
3 октомври 2005
Мислења
68
Поени од реакции
15
Не сум тип што се жали, ама еве, веќе пола месец сум на WADSL (избегав од телеком, не можев више со нив) али се заебав прилично. Повише од 40 кб/с не ми крева (неам Spyware btw), ми се дисконектира на секои пола сат - сат, некад и на 5 минути знае, али отрнав.

Него ме интересира пошто пуштиле и WADSL 15, дали после 15 гига е со намалување или доплаќање (ова ми е многу битно, затоа го дрвам)?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Секогаш ја тупат он нет со тие спајвери а никако да сватат дека им се слаби ЛИНКОВИТЕ! Како сега (01:42) интернетот е топ, спуштам на два компјутери (две сесии) со по 62кбпс?! Или спајверот замина да спие, па утре од сабајле пак ќе досаѓа? Ах мамата ваша
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Секогаш ја тупат он нет со тие спајвери а никако да сватат дека им се слаби ЛИНКОВИТЕ! Како сега (01:42) интернетот е топ, спуштам на два компјутери (две сесии) со по 62кбпс?! Или спајверот замина да спие, па утре од сабајле пак ќе досаѓа? Ах мамата ваша
Абе не се они криви :smir: Ги заебавале од МТ.ЊЕТ. Пошто сите линкови, т.е. единствениот им е преку нив (демек 500Гбита податок од супорт може ме лажеле) па како МТ.ЊЕТ ке им пуштат така. Ги заебавале.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Да не мисли на 500 мега бита, 500 гига бита е премногу, да имаа 500 гига друга приказна ќе беше. Со 500 мега бита во исто време можат да опслужат 1000 домашни корисници. Премногу слаби линкови имаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom