NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Немам валда за појаките пакети само е

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
За сите пакети е. Вториот и третиот пакет се разликуваат од првиот единствено во филмскиот пакет со 10 канали. Останатото е исто. Вчера склучив договор и ми дадоа една листа со сите канали, ги имаше и хрватските 1, 2 и 3.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
За сите пакети е. Вториот и третиот пакет се разликуваат од првиот единствено во филмскиот пакет со 10 канали. Останатото е исто. Вчера склучив договор и ми дадоа една листа со сите канали, ги имаше и хрватските 1, 2 и 3.
HRT 2 ? Колку што јас знам тој канал не им е регистриран а и нема право на емитување во Македонија затоа што ќе треба скоро цели денови да е затемнуван

http://avmu.mk/images/NEOTEL_-_Skopje-digitalen.pdf
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Има ли некаде јавно објавено број колку имаа корисници операториве ? Ме интересира да видам колку луѓе се претплатиле на ова.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Има ли некаде јавно објавено број колку имаа корисници операториве ? Ме интересира да видам колку луѓе се претплатиле на ова.
Би требало да има во некој од извештаите од АЕК, ама рано е сеуште, скоро почнаа, па така што ќе треба да се причека.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.011
Поени од реакции
1.267
Има ли некоја новина со НеоТВ? Некако се појави и ништо посебно.... да не збориме дека се поскапи.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Има ли некоја новина со НеоТВ? Некако се појави и ништо посебно.... да не збориме дека се поскапи.
ne be, kakvi poskapi.....se poevtinuva...covek vece ne znae sto da zeme, utre koga ce stane, ce vidi poevtina varijanta....da si zememe nie knigi da si citame najdobro ce bide, a ne net,tv....
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Има ли некоја новина со НеоТВ? Некако се појави и ништо посебно.... да не збориме дека се поскапи.
HRT3 HRT4 TV21HD I JIM JAM tvteka za tv21od poslesnite 3 dena I update na aplikacijata sega za sega toa e novo
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
I toa neotv imaat tvteka od polednite 3 dena za site makedonski kanali a ne kako telekom samo za nekoi kanali
Па и не ми ни требаат од сите канали. Единствено добро би било на Макс тв да има и за секоја локална/регионална телевизија како што се Тера, Вис, Кисс, Мега, Ултра и останатите. Да може на пример од мојот град каналите што се да ги гледам вестите снимено.

Дали на Neotv има опција да се мота наназад повеќе одредено време?. На МаxTV таква опција има на Сител, Канал 5, МРТ 1, Алфа и Телма и враќаш наназад неколку часа предходни поминати програма од денот.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Па и не ми ни требаат од сите канали. Единствено добро би било на Макс тв да има и за секоја локална/регионална телевизија како што се Тера, Вис, Кисс, Мега, Ултра и останатите. Да може на пример од мојот град каналите што се да ги гледам вестите снимено.

Дали на Neotv има опција да се мота наназад повеќе одредено време?. На МаxTV таква опција има на Сител, Канал 5, МРТ 1, Алфа и Телма и враќаш наназад неколку часа предходни поминати програма од денот.
epa toa sakav da ti kazam znaci na neotel imas tvteka i za tera i za 24vesti znaci bukvalno za site televizii vo makedonija plus imas za site kanali sto se vo tvojot paket filmski sportski dokumentarni itn koga go pustas kanalot mozes vednas da go vratis eden cas nazad i plus dobra opcija na neotel e sto od tvteka ako ne si uspeal da gledas nesto a vremeto od tri dena izminuva toa sto sakas da go gledas od tvteka go prefrluvas vo snimeni materijali i toa tamu stoi se dodeka ne go izbrises ti samiot
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
добра ствар изгледа ова, мора да се проба :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom