NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
525
Поени од реакции
100
znaci neotel me napravija denes gord sto sum nivni korisnik vcera imase globalen problem so neotv uslugata a internet i telefon imas i denes me izvestuvaat deka se izvinuvaat za nastanatiot problem i soodvetno na toa ke ima korekcija na mesecnata smetka za mesec april a vo telekom bev 7 godini korisnik i imase golemi proceduri za da ti napravat korekcija na smetka a neotel toa samovolno go napravija
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
925
Поени од реакции
244
Браво! Е тоа е фер однесување спрема корисниците. Како да стапам во контакт со нив? Немаат фб страна а на мејлот не ми вратија. :(
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
525
Поени од реакции
100
decki sega od neotel ke ja prosirat programskata lista na kanali
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.914
Поени од реакции
1.905
Уште СК HD и само ТВ да понудат ќе биде ТОП. Веднаш ќе преминам кај нив.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.914
Поени од реакции
1.905
Sto se porazlicni od drugite?
Приемникот кој е Андроид, можностите на самиот приемник, SD слот итн. Имам пријател кој е нивни корисник и е презадоволен, користи Optic 50/50. Исто така презадоволен е и од техничката поддршка. Денот кога склучи договор, техничарите му дојдоа за неколку часа што сум пријатно изненаден, а бидејќи јас сум на Близу воопшто не сум задоволен од нивната поддршка. Секако им недостасуваат и некокку други канали, балканските РТЛ, Cinestar Eurosport HD. Но најмногу би ме привлекле да станам нивни корисник доколку ги стават СК во HD, кои ниеден оператор ги нема. Ќе плаќам повеќе, но барем да ги има во програмската понуда
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.908
Поени од реакции
5.062
Каков е квалитетот на каналите мислам на сликата дали е добра или има некоја разлика ? Јас имав можност некој тука мислам дека ми даде кога беше тест период користење јузер и пасворд за она онлајн гледање и некако имаше доста разлика сликата од онаа каква што ја има Макс тв Телеком. Дали тоа така е и преку приемник ?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
525
Поени од реакции
100
Каков е квалитетот на каналите мислам на сликата дали е добра или има некоја разлика ? Јас имав можност некој тука мислам дека ми даде кога беше тест период користење јузер и пасворд за она онлајн гледање и некако имаше доста разлика сликата од онаа каква што ја има Макс тв Телеком. Дали тоа така е и преку приемник ?
slikata na neotv e super jas sum nivni korisnik bev na maxtv i se prefrliv na neotv i sum prezadovolen
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.908
Поени од реакции
5.062
Дали може да се инсталира на Neotel приемникот Kodi и како сето тоа оди знае некој ? Немам Neotel но онака чисто ме интересира дали е сето тоа возможно да се направи.

Гледам дека Kodi има и за android на Google play.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
525
Поени од реакции
100
kodi e instalirano od neotel koga go pustas resiverot kodi si e instaliran

Sent from my ZTE Blade L2 using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.908
Поени од реакции
5.062
kodi e instalirano od neotel koga go pustas resiverot kodi si e instaliran

Sent from my ZTE Blade L2 using Tapatalk
А исто ли се работи како на PC. Ме интересира дали може да се користат стие тие addon-и и да се гледа телевизија и филмови преку Kodi

Исто ме интересира дали може преку USB стик или од некој сајт да се превземаат и потоа инсталираат апликации кој ги нема на Google play?

Aко ова е дозволено ќе е супер работа и да нема нешто плус канали или видеотека ќе надополниш пиратски од интернет.

Сепак јас не би се сега откажал од MaxTV, барем не во брзо време.
 
На врв Bottom