NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.076
Поени од реакции
5.161
Јас искрено не би се претплатил, ќе си земам преку апликацијата да си гледам ТВ кај нив ако веќе сакам, бидејќи гледам бесплатно е, но дали само засега или засекогаш, тоа не знам.
Kaко па да не бесплатно засекогаш. Тоа ни на цртани филмови нема :D

Јас мислам дека еден месец можда ќе пуштат бесплатно или за секој што сака да пробно први 5-6 дена бесплатно после тоа регистрирај се, претплати се па гледај.

Инач и јас сум за само апликацијата ако веќе се одлучам некогаш на ова. Поарно ќе земам еден добар телевизор со android па ќе ја инсталирам апликацијата и ќе се претплатам затоа што овака можеби ќе те зезаат со приемникот и нема да ти овозможат да инсталираш апликации кој ги нема на play store . Ќе стават некој заштити како со снимањево што прават операториве.
 
Последно уредено:

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
Само уопште не ми е јасно кај имаат покривање овие...поготово за оптика немаат ни мапа ни ништо
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.712
Поени од реакции
1.293
Kaко па да не бесплатно засекогаш. Тоа ни на цртани филмови нема :D

Јас мислам дека еден месец можда ќе пуштат бесплатно или за секој што сака да пробно први 5-6 дена бесплатно после тоа регистрирај се, претплати се па гледај.

Инач и јас сум за само апликацијата ако веќе се одлучам некогаш на ова. Поарно ќе земам еден добар телевизор со android па ќе ја инсталирам апликацијата и ќе се претплатам затоа што овака можеби ќе те зезаат со приемникот и нема да ти овозможат да инсталираш апликации кој ги нема на play store . Ќе стават некој заштити како со снимањево што прават операториве.
Па јас ја симнав апликацијата, односно ја инсталирав, ми бараше да се регистрирам и готово. Не ми бараше (засега) да се претплатам. Да и мене ми е чудно, но затоа и прашувам овде.

Само уопште не ми е јасно кај имаат покривање овие...поготово за оптика немаат ни мапа ни ништо
Е да, ако имаат своја оптика, тогаш со сигурност знам дека кај мене низ маало немаат, но ако пак користат од други оператори, тоа е друго.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
Па јас ја симнав апликацијата, односно ја инсталирав, ми бараше да се регистрирам и готово. Не ми бараше (засега) да се претплатам. Да и мене ми е чудно, но затоа и прашувам овде.


Е да, ако имаат своја оптика, тогаш со сигурност знам дека кај мене низ маало немаат, но ако пак користат од други оператори, тоа е друго.
Неотел има своја оптика...и претежно ја користеле бизнис корисници а од сега и приватни лица
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.712
Поени од реакции
1.293
Неотел има своја оптика...и претежно ја користеле бизнис корисници а од сега и приватни лица
А мапа на покриеност, нешто такво има да се види, како на пример Телеком што има?
 
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
182
@Јефто и што HD канали има? Пушти некој скриншот од мобилниот ако не те мрзи. Чудно не бара да се плати, а не е истакнато на страницата дека има бесплатен период.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.712
Поени од реакции
1.293
@Јефто и што HD канали има? Пушти некој скриншот од мобилниот ако не те мрзи. Чудно не бара да се плати, а не е истакнато на страницата дека има бесплатен период.
Па исто е како на видеата: и .
Па од HD само Сител и Алфа, евентуално и Trace Sport Star, но не сум сигурен баш. Како и што реков, овие Box каналите ги нема.[DOUBLEPOST=1455739786][/DOUBLEPOST]Еве фотки што ги најдов во плејстор и аппстор:
 
Последно уредено:

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
Нема ни еден локален канал освен Тера тв и фалат дел од националните канали.... Ќе видиме како ќе одат натака. Инаку незнам дали ова го видел некој:

*Линиската брзина за интернет пристап го означува вкупниот проток на податоци преку ADSL линијата кој може да се оствари по сите основи, вклучувајќи интернет, телефонија, телевизија. Брзината на пристап на интернет услугата може да зависи од повеќе фактори: брзината на веб страницата на која се пристапува, оптовареноста на глобалната интернет мрежа, конфигурацијата на компјутерот на корисникот, растојанието од ADSL приклучокот до мрежната инфраструктура, и други. Ако не може да се постигне линиската брзина дефинирана со пакетот, Операторот се обврзува да ја испорача највисоката можна брзина, при што минималната брзина на проток на податоци нема да биде помала од 4 Mbit/s/384 Kbit/s (download/upload) во 95% од времето во текот на еден месец.

Дали тоа значи дека овие нудат сега АДСЛ наместо Wimax?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.712
Поени од реакции
1.293
На врв Bottom