NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
11 јули 2014
Мислења
949
Поени од реакции
250
Ова ми влева надеж. Гарант ќе бидат поефтини од Телеком. Едвај чекам да видам што ќе понудат. Каналите се тие меѓутоа сепак, едвај чекам да видам што комбинации ќе излезат.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
Незнам некако ми е тешко да поверувам...испаѓа или секаде имаат оптика или ова е пакет само за бизнис корисници кај кои има оптика....
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.380
Поени од реакции
4.554
Ова ми влева надеж. Гарант ќе бидат поефтини од Телеком. Едвај чекам да видам што ќе понудат. Каналите се тие меѓутоа сепак, едвај чекам да видам што комбинации ќе излезат.
Vidi gi cenite za internet od neotel pa ke ti stane jasno.dali ke bidat poeftini ili ne
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
949
Поени од реакции
250
Добро ама ко ќе почнат да комбинираат и со другите услуги, ќе изефтинат.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.076
Поени од реакции
5.161
Добро ама ко ќе почнат да комбинираат и со другите услуги, ќе изефтинат.
Да сигурно ќе направат пакети како другиве оператори што прават. Исто и каналиве ќе ги поделат во повеќе тв пакети како на Телеком.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
IPTV преку Wimax кај нас нема да функционира...Не им е толку добра мрежата
Само се надевам дека ова ќе биде нешто големо затоа што ако е некоја глупост....
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
703
Поени од реакции
423
IPTV немора да оди преку нивната мрежа.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
703
Поени од реакции
423
Како мислиш не мора да оди преку нивна мрежа ?
Па може да биде нешто како nettvplus на пример.
Код:
https://www.nettvplus.com/en/
Се купува уред што се приклучува на интернет и можеш да гледаш tv.
Или пак преку апликација за pc, mob, таблет итн..
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
Проверив сега уште нема ништо на нивната веб страна...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.076
Поени од реакции
5.161
Проверив сега уште нема ништо на нивната веб страна...
Сигурно ќе го лансираат ова некаде во 2016 година а сега само прибираат понуда на канали :) Барем јас така мислам штом нема сеуште ништо официјално од нив.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.679
Поени од реакции
1.027
Некој да не им се јавил на техничка подршка за телевизијата?Ништо нема
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
224
Поени од реакции
44
Некој да не има информации за иптв од кога стартува
 
На врв Bottom