NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
14 март 2010
Мислења
16.195
Поени од реакции
14.182
Овие канали сите кабловски оператори ги имаат, ништо ново, тешко во догледно време дека ќе има некоја добра телевизија вклучено во програмската шема.
 
Член од
22 август 2008
Мислења
1.729
Поени од реакции
3.909
Просто кажано, не се занесувајте дека нешто посебно ќе има. Кога државата ќе се департизира тогаш може да се надеваме на...
Во оваа држава демократија едноставно не функционира, жалосно но така е. Ауф фитерзен па тогаш ќе има нешто...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.952
Поени од реакции
5.083
Тоа што има во листата канали на Авму тоа само засега смее да имаат операториве и не се надевајте на нешто појако. Каналите највеќе се од балканов и тоа претежно од ек ју државиве нешто "ефтини" канали кој немаат нешто претерано јака програма. Мислам дека тука на темава ставив линк од документот со таа листа.

Но не значи дека некогаш нема да се појави некој добар канал затоа што листата се зголемува.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
224
Поени од реакции
44
Што е neoTV?
Нов концепт на интерактивна телевизија!
Модерниот начин на живеење бара модерен пристап во гледањето телевизија. NeoTV го овозможува токму тоа. Освен што ги овозможува сите погодности од модерниот начин на гледање на телевизија, како што се паузирање, премотување и снимање на програмата во живо, вклучувајќи електронски програмски водич, neoTV сите овие бенефити ги нуди на било кој уред и насекаде каде што има интернет.Интерактивна телевизија
NeoTV ги овозможува сите погодности што ги нуди IP телевизијата. Со неа може да паузирате, премотувате или да закажувате снимање на програмата во живо преку електронскиот програмски водич (EPG). Секако вклучени се опциите за родителска контрола, снимки со целата програма од националните канали од последните три дена како и можност за слушање радиостаници. Она што ја прави уште подобра оваа можност е што на еден телевизор може да има повеќе профили со различни подесувања, така што според тоа кој е најавен на neoTV апликацијата во омилени канали ќе се прикажуваат оние програми кои корисникот ги избрал.

Модерен уред за највпечатливото искуство
NeoTV користи Android™ базиран уред кој нуди напредни можности и гледањето телевизија го поставува на едно повисоко ниво. Истиот работи како за новите LCD телевизори така и за старите CRT телевизори. Базиран на Android™ платформата neoTV уредот овозможува инсталација на сите апликации кои ги користите и на вашиот мобилен. Уредот е целосно отворен и секоја посакувана апликација од Google Play Store може да ја преземете и да ја користите.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.643
Поени од реакции
255
Браво, неможе само ТВ да нарачаш мора цел пакет со нет и телефонија. Осудено на пропаст.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.918
Поени од реакции
1.907
Слабо HD канали, барем македонските и еуроспорт да ги имаат.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.952
Поени од реакции
5.083
Интересно само глупо е што мора да имаш цел пакет и интернет ителефон за гледање.

Туку добро изгледа и има доста опции што ги нема на MaxTV затоа што ресиверот им е Android , ама лошото е што почнаа со мал број тв канали, ги нема HBO, бaлканскиве RTL HR, ARENA SPORT, SPORT KLUB 4,5,6....


Aко вметнат HBO со се видеотеката , ако вметнат и канали кај што има ЛШ, ЛЕ, тв тека, премотување наназад и ред други работи што ги има MaxTV можеби тогаш би се одлучил да се претплатам на ова.
[DOUBLEPOST=1455706089][/DOUBLEPOST]
Слабо HD канали, барем македонските и еуроспорт да ги имаат.
Сеуште се тазе така да ќе има и тоа најверојатно.

Само ме интересира пошо е Аndroid дали ќе може да се вметне канали од интернет со Kodi, vlc и ред други плеери ? И дали може преку USB да си инсталирам апликации кој не се на play store?
 
Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.918
Поени од реакции
1.907
Интересно само глупо е што мора да имаш цел пакет и интернет ителефон за гледање.

Туку добро изгледа и има доста опции што ги нема на MaxTV затоа што ресиверот им е Android , ама лошото е што почнаа со мал број тв канали, ги нема HBO, бaлканскиве RTL HR, ARENA SPORT, SPORT KLUB 4,5,6....


Aко вметнат HBO со се видеотеката , ако вметнат и канали кај што има ЛШ, ЛЕ, тв тека, премотување наназад и ред други работи што ги има MaxTV можеби тогаш би се одлучил да се претплатам на ова.
[DOUBLEPOST=1455706089][/DOUBLEPOST]
Сеуште се тазе така да ќе има и тоа најверојатно.

Само ме интересира пошо е Аndroid дали ќе може да се вметне канали од интернет со Kodi, vlc и ред други плеери ? И дали може преку USB да си инсталирам апликации кој не се на play store?
HBO нема да ги има, ги има BOX каналите. А исто така и Арена не верувам дека ќе ја има.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.952
Поени од реакции
5.083
HBO нема да ги има, ги има BOX каналите. А исто така и Арена не верувам дека ќе ја има.
Aјде за Арена знам ама зошто HBO да нема ? И плус HBO имаат и оние кој ги имаат Box каналите така да не гледам тука нешто спорно околу тоа.
 
Член од
5 август 2006
Мислења
163
Поени од реакции
8
Понудата не е ништо посебна ниту пак конкурентна за да се префрлиш кај нив, се гледа дека понудата за цена кога ја правеле се ориентирале на MaxTV, но премногу малку канали нудат за таа цена што ја бараат, а и проблемот не е секогаш во бројот на канали, туку и квалитетот на содржината која ја емитуваат. Друго ти даваат фиксна телефонија со бесплатни разговори во нивната мрежа, а за останатите повици си има ценовник кој не се разликува многу да речеме од Телеком (тука не ги споредував меѓународните разговори).
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.710
Поени од реакции
1.292
Ја испробав апликацијата, не е лоша, каналите имаат превод на македонски автоматски (кај тие што се локализирани), дополнително може и другите опции да си ги активираш (снимање, пауза, премотување).
Сите ТВ канали што ги нуди се и на апликацијата, со исклучок на BOX каналите.
И да, добро е што не мора да се користи интернетот од Неотел за да се користи апликацијата, туку може и од било кој друг оператор (мислам дека кај Телеком апликацијата за МаксТВ не е така).
А да, ќе заборавев, Алфа и Сител им се во HD.

И уште нешто, администраторите или модераторите нека ја преименуваат темата во NeoTV -IPTV од Neotel.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.027
Не претерувајте... Макс тв почна со 50 канали на времето
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.952
Поени од реакции
5.083
Не претерувајте... Макс тв почна со 50 канали на времето
E да, ама тогаш немаше како сега толку избор канали за да регистрираат операториве. Немаше уште тогаш HBO, Sport klub, Arena sport, немаше HD канали, Немаше тв- тека и ред други работи.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
934
Поени од реакции
246
Ама евтини се. Освен Box каналите немаат други во дополнителен пакет? Спорт клуб се во основниот, така?

И ме интересира дали во сите градови се достапни услугите?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.710
Поени од реакции
1.292
Не претерувајте... Макс тв почна со 50 канали на времето
Се сложувам, но сепак сметам дека имаат некои непотребни од самиот старт, но ајде, да не судиме веднаш со негативни оценки, засега се доста солидни, посебно со мобилната апликација.
Но секако дека не може да се мери времето кога започна MaxTV и сега, бидејќи поминаа доста години од тогаш и се случија многу промени. Пола од каналите што се нудат сега, тогаш не ни постоеа (мислам на Cinestar на пример).[DOUBLEPOST=1455727050][/DOUBLEPOST]
Ама евтини се. Освен Box каналите немаат други во дополнителен пакет? Спорт клуб се во основниот, така?

И ме интересира дали во сите градови се достапни услугите?
Јас искрено не би се претплатил, ќе си земам преку апликацијата да си гледам ТВ кај нив ако веќе сакам, бидејќи гледам бесплатно е, но дали само засега или засекогаш, тоа не знам.
 
На врв Bottom