NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.199
Поени од реакции
3.581
pa ja instalirav na mobilen,-android- super si funkciionira.....samo do koga ... ?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Апликацијата е џам. Ако има претплата за само преку апликација можда би земал.
 
Член од
2 ноември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
49
Vcera i denes ja spodeliv informacijava niz moi prijateli vo London site dobivame ista informacija deka ''vasiot ured e nekompaktibilen so aplikacijata''.....Dali voopsto raboti nadvor od Makedonija?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Vcera i denes ja spodeliv informacijava niz moi prijateli vo London site dobivame ista informacija deka ''vasiot ured e nekompaktibilen so aplikacijata''.....Dali voopsto raboti nadvor od Makedonija?
еве тука еден член на форумов пиша дека му работела во Босна апликацијата
http://forum.kajgana.com/threads/Интернет-радио-и-телевизија-стримови-прашања-генерална-дискусија.41855/page-500#post-7605034
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Zosto pisuva deka nemam internet i ne se otvara a imam internet.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041X using Tapatalk
Не знам, пиши им на Неотел, сепак не сум до толку упатен во ова, односно не сум им техничка подршка :D

Vcera i denes ja spodeliv informacijava niz moi prijateli vo London site dobivame ista informacija deka ''vasiot ured e nekompaktibilen so aplikacijata''.....Dali voopsto raboti nadvor od Makedonija?
Мислам дека не работи надвор од Македонија, но не сум сигурен.

Можеби неможе да се гледа од друг интернет оператор туку само на Neotel.
Морам да те корегирам, јас сум на blizoo и преку Wi-Fi-то ја користев, немав проблем. Денес и на факс ја користев немав проблеми, а на факс мислам дека од Телеком е нетот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
И јас ја пробав апликацијава преку bluestacks програмот со кој добивате на windows виртуелен таблет/мобилен со android

Исто ми се појавува и мене поракава за интернетот ,но кликам Добро и проба да ми отвори МРТ дури и звук се појави но ме зезаше нешто и баталив. Пробајте вака на мобилен или таблет можеби вас ќе ви работи како што треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom