Neotel интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
Во план сум да земам преносен интернет "на стикче" од Neotel. Во споредба со -T-, one, vip, овие даваат најдобра понуда.
Е сега проблемот е... Во Битола пример нема салон на Neotel, нема ни покриеност (coming soon), мада нема проблем, мене ми треба за во Скопје :) Е сега би можел во Скопје да потпишам договор? Затоа што гледам бараат лична карта (имам) и сметка за платен телефон дрн, дрн то не се води ништо на мое име :(
Препораки? Искуства?
Mislam deka kje mozesh, samo shto vo Bitola nema da ti raboti dodeka da go pushtat celoto tamu.
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
24
Поени од реакции
0
Едно прашање:
-Ме интересира што спрема вас е подобро или што повеќе дава стабилен/добар интернет, надворешна или внатрешна антена? (Сум од Охрид, имам внатрешна ама се двоумам да сменам на надворешна зашо не гледам аир од сегашнава)
Фала!
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.019
Поени од реакции
1.278
Едно прашање:
-Ме интересира што спрема вас е подобро или што повеќе дава стабилен/добар интернет, надворешна или внатрешна антена? (Сум од Охрид, имам внатрешна ама се двоумам да сменам на надворешна зашо не гледам аир од сегашнава)
Фала!
Па надворешна е секогаш подобро.Со неа се елиминираат пречките од зидови и сигналот треба да биде подобар.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Едно прашање:
-Ме интересира што спрема вас е подобро или што повеќе дава стабилен/добар интернет, надворешна или внатрешна антена? (Сум од Охрид, имам внатрешна ама се двоумам да сменам на надворешна зашо не гледам аир од сегашнава)
Фала!
Ја пошо имав од Неотел интернет, сеа ќе ти кажам:
Мене ми ставија надворешна антена на врв на осум-катница. Имав одлична брзина (точно како ветената, немаше сметњи или сл.) и кога врнеше/имаше било каков друг тип на невреме - имав интернет со истата брзина...Паѓаше само 3-5 пати у двете години шо го имав....Едино се преселив на кејблтел заради брзината и гигата и цената за тие две брзини :)
 
D

Deleted member 50555

Гостин


Интернетов е за пофалба искрено.Ваков е веќе дваесетина дена и немам нерви више.Одвај фб отвара,а за друго да не збориме -.-
 
Член од
24 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0


последно време интернетот на неотел е катастрофа
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Добар му е 4G интернетот?
Солиден.
4G брзина на пристап
подразбира брзини на пристап над 10 Mbps во зависност од условите и покриеноста. Просечните брзини се движат помеѓу 4 - 8 Mbps за симнување (download) и 1 Mbps за качувње (upload).

Кај мене брзината е 3-7 Mbps.
Како шо напишав погоре, спрема сите други што нудат интернет на стикче, Neotel има најдобра понуда. Јас сум сега за сега задоволен :)
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Солиден.
4G брзина на пристап
подразбира брзини на пристап над 10 Mbps во зависност од условите и покриеноста. Просечните брзини се движат помеѓу 4 - 8 Mbps за симнување (download) и 1 Mbps за качувње (upload).

Кај мене брзината е 3-7 Mbps.
Како шо напишав погоре, спрема сите други што нудат интернет на стикче, Neotel има најдобра понуда. Јас сум сега за сега задоволен :)
супер чим е така..немам друг избор јас, па морам на стикче да си наместам интернет :)

Па ќе видам деновиве како ќе биде.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Јас имам интернет на Неотел и не сум уопште задоволна...Плаќам по 790 ден месечно, а нетов е катастрофа...Едно филмче, две ќе спуштам и одма кочи, не отвара клипови на јутјуб и сл...Одвај чекам за 4 месеци ќе истече договорот со нив и да се префрлам на Blizoo (ќе си ставам нет, фиксна телефонија и кабловска за 999 ден месечно и првите два месеци бесплатна телевизија...) И овие лоповите од Телеком, колку само пари имам исфрлено на фиксниот телефон дома... :mad:
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Овие слепциве прават финти. Петок, сабота и недела, таму некаде после 18 часот ти ја кратат брзината. Јас приметив и тоа веќе неколку недели го забележувам истиот проблем, на пример во 17:30 имам пуштено некој торент и се е супер, симнува со 590, и оп ќе дојде 18 часот и симнувам со 10 :D. Викам ај да не симнува дома некој нешто ама како што гледам овие јако не ребрат.

Среќа за месец два ми истекува договорот, па и да не ставам интернет не ми е криво, само овие да ги немам
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Да ли некој знае дали е добар онај 4G интернет што го рекламираат за 5 GB - 490 ден.?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Да ли некој знае дали е добар онај 4G интернет што го рекламираат за 5 GB - 490 ден.?
Друже, SunWireless даваат 6 GB за 299 денари при-пејд....е сеа види ти...
--- надополнето: 29 јули 2012 во 22:59 ---
и да....пола улица (Сава Ковачевиќ - Скопје) бевме на Неотел...ама сега повеќето се префрливме на SunWireless пост-пејд и сме повеќе од задоволни.

Дечките не се фалат туку си работат и си цепаат....интернетото им е стабилен и досега сум немал никаков проблем...

Многу се услужливи и ме наместија за 1 ден откако побарав интернет....такак да моја препорака ти се тие...
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.420
Друже, SunWireless даваат 6 GB за 299 денари при-пејд....е сеа види ти...
--- надополнето: 29 јули 2012 во 22:59 ---
и да....пола улица (Сава Ковачевиќ - Скопје) бевме на Неотел...ама сега повеќето се префрливме на SunWireless пост-пејд и сме повеќе од задоволни.

Дечките не се фалат туку си работат и си цепаат....интернетото им е стабилен и досега сум немал никаков проблем...

Многу се услужливи и ме наместија за 1 ден откако побарав интернет....такак да моја препорака ти се тие...
SunWireless со WiFi-то слушам имаат покриеност и во дијаспората... :facepalm:
WiFi!=WiMax
WiMax!=WiFi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom