Neotel интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
aj ve zamoluvam koj sto ima internet od Neotel (i preku kablovskite sto imaaat) da probate kolku e pingot kon DNS od Neotel 80.77.144.10/11 .... bidejki do pred 3~4 denovi pingot bese 3~5ms ....a sega e 35~55ms ..i mnogu posporo se otvaraat nadvor od mk strani itn ....Blagodaram unapred ....
 

Attachments

M

Mr.InF3ction

Гостин
Од утре здравје ќе направам нов договор со овие пакетиве нови што се...100 гб за 1000 ден..ок прифатливо е имајќи предвид дека плаќав иста цена за 30 гб -.-
 

DTV

Член од
7 јуни 2010
Мислења
35
Поени од реакции
11
од еден човек слушнав дека пуштиле некоја опција за 600 денари да имаш 60GB и тоа wimax интернет па дали е можно тоа или некоја грешка?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
од еден човек слушнав дека пуштиле некоја опција за 600 денари да имаш 60GB и тоа wimax интернет па дали е можно тоа или некоја грешка?
600 денари е 30гб а 990 денари е 100 гб..а ова што викаш ти прв пат слушам јас..и колку што видов нема таква понуда
 

DTV

Член од
7 јуни 2010
Мислења
35
Поени од реакции
11
ама тоа е за дома, оти мене тој ми рече дека тој нет бил само ставаш стик во лаптоп и сурфаш ама изгледа измешал повеке работи и станало каша попара
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Па тоа со стикче нема 60гб..освен ако не планираш да гледаш порнич додека си во кафич :pos:
Инаку еве тука види сам што како..
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Неотел се навистина добри...Јас имав 2 години од нив интернет и кога ми истече договорот, бев ставен на неопределено време. Немаше ни да го тргнам, дури планирав да го продолжам, но кога видов за Cabletel, веднаш се префрлив таму...
Неотел се многу стабилни, во овие 2 години само 3-4 пати ми имаше паднато, и тоа по пола ден немаше нет... и тоа само на лето.
Имав Net Basic, со антена ставена на врв на 9-катна кула. Брзината си е ептен стабилна, не варираше во ниедно време од денот. Дури си помислив едно време дека имам нет од T-Home, до толку брзината не паѓаше (во смисла од 320 кб/с па на 100 па на 200 па пак 300 и така...) цело време си беше константна..Сега единствениот проблем беше што тогаш (не е ко сеа новава понуда) плаќавме по 814 денари месечно за 3мбпс/30гб...Тоа беше ептен многу за ептен малку...Сега од кејблтел си е друга приказна - за 600 денари 8мбпс/200гб...Сепак кабел си е кабел :)

Исто така морам да ги пофалам момците од техничката поддршка во Неотел. Многу брзо го решаваат проблемот, ВЕДНАШ се јавуваат (не чекаш на аутомат со досадна музика), ако има проблем веднаш го средуваат. Кој и да има и да сака да земе интернет од неотел - нема да се зафркне. Стварно се добри, но има и подобри :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Јас сум на неотел, веќе скоро 2 години.

Искрено, луѓето се за пофалба. Интернетот е стабилен, солидна брзина, многу ретко (скоро никогаш) се јавуваат пречки, професионален однос.

Искрено им ги препорачувам на сите кои се во дилема.
 
П

Паспарту

Гостин
Дечки, знае некој колку време отприлика се чека дечкиве од Неотел да дојдат и да наместат антената?

Фала :)
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Во план сум да земам преносен интернет "на стикче" од Neotel. Во споредба со -T-, one, vip, овие даваат најдобра понуда.
Е сега проблемот е... Во Битола пример нема салон на Neotel, нема ни покриеност (coming soon), мада нема проблем, мене ми треба за во Скопје :) Е сега би можел во Скопје да потпишам договор? Затоа што гледам бараат лична карта (имам) и сметка за платен телефон дрн, дрн то не се води ништо на мое име :(
Препораки? Искуства?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom