Neotel интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Неотел

Пишувајте тука за Неотел :helou:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.327
Поени од реакции
18.186
Ајде некој тест на спедтест дајте да видиме пинг брзина ова она.

Исто како е со телефонот...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
Last Result: Download Speed: 10027 kbps (1253.4 KB/sec transfer rate) Upload Speed: 9072 kbps (1134 KB/sec transfer rate) 11.12.2008 17:06:35
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
sluzben INTERNET....Neogranicen~STABILEN` ODLICEN E a za cenata SORY ne Znam~mozno e dase informiram...ako znaat Pretpostavenite...ke pisam
pozz NEOTEL WI-MAX :helou::helou::helou::helou::helou:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.434
Поени од реакции
3.790
Nexcom~tesko deka ke pocnat na MKD pazar voopsto da nudat uslugi:(...bidejki ni traga ni glas od niv....izgledaat kako kojni za Parada samo haha:pos2::pos2:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
нели требаа лиценците да им ги земат демек ако не почнат да работат ? :pos2:
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Nema ni N od nexcom
Nexcom~tesko deka ke pocnat na MKD pazar voopsto da nudat uslugi:(...bidejki ni traga ni glas od niv....izgledaat kako kojni za Parada samo haha:pos2::pos2:
нели требаа лиценците да им ги земат демек ако не почнат да работат ? :pos2:

Мислам дека темава е Неотел, не Nexcom.
N од NEOTEL сум видел таму на зградата кај Космофон :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Не знам ни кој се ни што се, но откако мојот кабелски провајдер прејде од Македонски телекомуникации на Неотел, интернет врската ми е многу постабилна...веќе скоро два месеца немам ниеден прекин, додека порано......
Зборам за стална конекција без конектирање и логирање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom