NBA Playoffs 2013

Кој ќе биде шампион во НБА за 2013


  • Вкупно гласачи
    194
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.871
Честитки до фановите на Мајами, какви и да се, дали 1 година навиваат за нив, дали откако Леброн потпиша нема врска. Како и да е сведоци бевме можеби на најдоброто финале во минативе 12-13 години, чиста игра, без груби фаули, кавги, расправање, се беше чисто а и кошарката беше феноменална.
--- надополнето: 21 јуни 2013 во 12:46 ---


Зошто бе луѓе? Мене баш ми се интересни дури ги слушам, посебно Срџан е доста добро кошаркарски образуван, сега извинете ама не се Марв Алберт и Стив Кер, ама за нашиве простори се супер. Плус и доста се забавни кога ќе лупнат некоја зелена па во 4-5 сабајле да те насмеат :)
Како на пример на минатава утакмица, кога Ману погоди една тројка од многу тешка позиција а и на 2-3 минути пред крај беше и Срџан вели: Ово је била тројка из категорија, шта то радиш, браво мајсторе :D :D
Мене вчера ми беа тапа, а и општо 90% од коментаторите на Спорт Клуб за сите спортови ми се монотони, и без емоции освен кога им игра Џоле па се палат како средношколка на екскурзија. Дај боже некои од лиценциве да ги откупи и Мак. телевизија во иднина.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Мене вчера ми беа тапа, а и општо 90% од коментаторите на Спорт Клуб за сите спортови ми се монотони, и без емоции освен кога им игра Џоле па се палат како средношколка на екскурзија. Дај боже некои од лиценциве да ги откупи и Мак. телевизија во иднина.
Језда е субјективно, али коментаторите на СпортКлуб се се само не монотони, посебно овие што коментираат НБА. Прво нешто е што дечките страшно се разбираат од баскет, значи до најмал детаљ. Ете може некој ке каже абе знаеш прочитале нешто по интернет, не дека стварно знаат. Ама па нашиве ни тоа неможат да го направат :confused:, затоа не се моли на бог да слушаш мак коментатори пошто тек тогаш ке ни се заебе кошарката :D. Друго е што стварно се забавни и ептен се слободни, знаат да се зезаат и трескаат стално зелени, па и да е лоша утакмицата, ке те насмеат овие. Нашиве коментатири пак, кутат по пола саат ако ништо не се дешава и блејат као мулиња o_O. Според мене, тоа е она што најмногу им фали на нашите, малку слобода и зезанција. Игорче колку и да е лош коментатор, во секој време би го земал пред овие од МТВ пошто е забавен, а плус секад иде со репрезентацииве, така да и инсајдерски информации ти кажува, дружби и вискија со судии и сл. :icon_lol:
--- надополнето: 21 јуни 2013 во 16:36 ---
А Ноле ако сакаш да го гледаш на мира без некој да ти труби како е најдобар и да :drk: на него, се знае, стримче или странска ТВ. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Спортклуб општо имаат тапа коментатори, ама дечкиве за НБА се одлични, да ти е мерак да ги слушаш.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
581
Поени од реакции
212
Чеситки до фановите на мајами. Заслужено.. убаво кажа и коментаторот за сас, не заслужија да освојат титула, имаат две одлични можности не ги искористија..
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Сакав да земат Сан Антонио но со тие лоши пасови и апсурдни потези на Ману на крајот можда не ни заслужија да земат.
Честитки до Мајами,сосема заслужено ја одбранија титулата.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Чеситки до фановите на мајами. Заслужено.. убаво кажа и коментаторот за сас, не заслужија да освојат титула, имаат две одлични можности не ги искористија..
:facepalm:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752


definitivno najgolemiot vo miami!
--- надополнето: 21 јуни 2013 во 17:14 ---
I mislam deka nikoj nema da se osmeli da go iskenja Spoelstra....poso ispadna pravo treneriste....go zema Birdman i Jesus so ispadnaa trejdovi na godinata!gi rotirase igracite i im go najde lekot na site ekipi....svaka mu cast
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
dzabe fejspalmov, u pravo e, da izgubis 4 pozitiva na 20 sekundi do kraj, i na kraj da go izedes nemien, da dozvolis da napravi protivnikot dva ofanzivni skoka ( segment vo koj Majami se preslabi ) u zadnji 20 sekundi, istite tie 2 ofanzivni da bidat zacineti so 3ki ...
Dap, posle toj mec SAS ednostavno ne ja zasluzuvaa titulata, takva shansa da ne iskoristis vo uber najsilnata kosarkarska liga u svetot ednostavno znaci Kraj, ne za dzabe 80% od lugevo sto pratat NBA, bilo da se analiticari ili obicni fanovi na ovoj sport, gi otpisaa.

Toa e, da ne si vo koza na fanovite na SAS i na samite igraci i trenerski kadar, vecno ke gi progonuva 6tiot natprevar. Da imaat sega 100 takvi priliki, vo 100te ke pobedea SAS, uste ne mi se veruva kakov paceraj napravi Greg ej, Greg, spored mene eden od najgolemite treneri u istorijata na Kosarkata. Seuste go obozavam covekot ali ova e golem minus za nego, ako e nesto za fejspalm, toa e neigranjeto na Dankan i prostorot koj im se ovozmozi na Majami za ofanzivni skokovi na krajot od 6tiot mec.
--- надополнето: 21 јуни 2013 во 17:26 ---
Мене вчера ми беа тапа, а и општо 90% од коментаторите на Спорт Клуб за сите спортови ми се монотони, и без емоции освен кога им игра Џоле па се палат како средношколка на екскурзија. Дај боже некои од лиценциве да ги откупи и Мак. телевизија во иднина.
Ocigledno samo finalevo si go gledal na SK, mada i sega bea odlicni, prvo dosta se informirani, bajagi, vo tek se so sve sto se desava okolu NBA, vtoro, ja razbiraat kosarkata a toa e ok, i treto, mnogu bitno, ja imaat smislata za humor ...
Gledaj pocesto ke ukapiras koj tandem se momcite, odlicni se, daleku od monotoni, imaat dosta momenti sto so drugari redovno im gi komentirame koga ke gi nacekame, ko krikot na Gasol sto go remetat i red drugi.

Ili koga edniov od niv dobi zelba u 3 saat navecer da trca okolu zgrada, koga gi davaa motivacionite govori na Greg i Spoelstra.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Вчера тој коментаторот вика ово је тројка у стилу шта радиш браво мајсторе,Ману кога даде на 1-2 минути пред крајот :)

Честито до сите фанови на Мајами !
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Inace koa sme kaj komentiranjeto, koj od kaj nas be nba ke ti komentira asalno ? Igorce aka E.T. so tranzicijata. Osven ako ne se nafati Ljubomir Nikolovski koj e car u prava smisla na zbor, nikoj drug, pomladite generacii ne go pamtat ali postarive uzivaa u negovoto komentiranje, klasa od komentator i redok primerok na eks Yu prostorive.

Mi tekinja ednas vika, inaku, celoto ime na Chris Webber e Mayce Edward Christopher "Chris" Webber the Third ... kjuti nekolku sekundi, i so cuden naglasok.iskomentira ... bozem kral da e. :pos:
vaka moze ne zvuci smesno ali uste mu go pamtam komentarov i nacinot na koj go izgovori toa bozem kral da e, so takov nekoj dafuq glas go kaza.

Ili ednas, se zaglavi prenosot u onoj kadarot sto e kaj kamerata pozadi obracot, i dobri 2 minuti taka idese prenosot i takov razocaran vika pa dobro dragi gledaci sto e ova, Amerika e vo prasanje vakvi raboti tuka ne smeat da se slucat, ova ni vo Makedonija go nema ... do dusa nie ne ni imame kameri tamu, so edna vrsime prenos no toa e drug muabet. :pos:

Baska i prenosite od Amerika eden period gi vrsese, go dadoa u kadar vo eden navrat na all star, ne mi tekinja samo dali bese toj sto go komentirase so Turkoglu, go vikna da mu bide kokomentator, deka Turkoglu ima poteklo od Novi Pazar pa kolku tolku znaese srpski.

car e Nikolovski, najdobar makedonski komentator na site vreminja.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Ми се гледа Лејкерс/Хит финале до година. Онака директен дуел во финале да видиме на Коби и Леброн :cool:
--- надополнето: 21 јуни 2013 во 06:04 ---
So the NBA needs new commissioner ?

Ова го чекам многу оддамна. Уште 2009 кога Кливленд играше со Орландо во источното финале, а ЛА со Феникс ако не беше. Штета не се оствари тогаш.
 
Член од
20 април 2013
Мислења
113
Поени од реакции
132
Коментаториве од СК се одлични и имаат добра смисла за хумур,лани кога играа Мајами-Охлахома имаше тајм аут и во кадар покажува како Туријаф прави атмосфера и едниов вика :Туријаф ако ништо друго барем прави атмосфера во тимот,а за што служи Ентони и овој другиов вика :Oн је ту да заозбили ситуацију :pos:.
Честитки за фановите на Мајами,сакав Спарси да земат,нај омилен тим ми се во западната конференција и ги пратам доста долго,но титулата ја изгубија во 6от меч,штета баш сакав Тим да го стави својот 5 прстен,но и Мајами заслужија максимално да освојат цела година беа константни и играа добро.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Дали е вистина дека некој од коментаторите на СК рекол дека Трејси Мек Грејди изгледа постар од Бил Расел?

:D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Коментаториве од СК се одлични и имаат добра смисла за хумур,лани кога играа Мајами-Охлахома имаше тајм аут и во кадар покажува како Туријаф прави атмосфера и едниов вика :Туријаф ако ништо друго барем прави атмосфера во тимот,а за што служи Ентони и овој другиов вика :Oн је ту да заозбили ситуацију :pos:.
Честитки за фановите на Мајами,сакав Спарси да земат,нај омилен тим ми се во западната конференција и ги пратам доста долго,но титулата ја изгубија во 6от меч,штета баш сакав Тим да го стави својот 5 прстен,но и Мајами заслужија максимално да освојат цела година беа константни и играа добро.
:pos: Да да, баш се сеќавам оти така беше, се згазив од смеење тогаш :D :D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
И секретаров на федерација, Лекиќ, е одличен коментатор, знам едно време коментираше на Алфа ли на која беше, ем се разбира од кошарка ем знае да збори како што треба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom