NBA Playoffs 2013

Кој ќе биде шампион во НБА за 2013


  • Вкупно гласачи
    194
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Inace koa sme kaj komentiranjeto, koj od kaj nas be nba ke ti komentira asalno ? Igorce aka E.T. so tranzicijata. Osven ako ne se nafati Ljubomir Nikolovski koj e car u prava smisla na zbor, nikoj drug, pomladite generacii ne go pamtat ali postarive uzivaa u negovoto komentiranje, klasa od komentator i redok primerok na eks Yu prostorive.

Mi tekinja ednas vika, inaku, celoto ime na Chris Webber e Mayce Edward Christopher "Chris" Webber the Third ... kjuti nekolku sekundi, i so cuden naglasok.iskomentira ... bozem kral da e. :pos:
vaka moze ne zvuci smesno ali uste mu go pamtam komentarov i nacinot na koj go izgovori toa bozem kral da e, so takov nekoj dafuq glas go kaza.

Ili ednas, se zaglavi prenosot u onoj kadarot sto e kaj kamerata pozadi obracot, i dobri 2 minuti taka idese prenosot i takov razocaran vika pa dobro dragi gledaci sto e ova, Amerika e vo prasanje vakvi raboti tuka ne smeat da se slucat, ova ni vo Makedonija go nema ... do dusa nie ne ni imame kameri tamu, so edna vrsime prenos no toa e drug muabet. :pos:

Baska i prenosite od Amerika eden period gi vrsese, go dadoa u kadar vo eden navrat na all star, ne mi tekinja samo dali bese toj sto go komentirase so Turkoglu, go vikna da mu bide kokomentator, deka Turkoglu ima poteklo od Novi Pazar pa kolku tolku znaese srpski.

car e Nikolovski, najdobar makedonski komentator na site vreminja.
Аууу Љубомир Николовски се викаше коментаторот кој коментираше НБА на мтв пред 12-13 години? А баш не ми текнуваше како се вика....хахахах колку јако коментираше само, и памтам кога ќе речеше, оваа позиција него му е коњак (термин што и јас го користам во секојдневниот живот, благодарејќи му на него :) ). А памтам за едно финале беше присутен таму, директен пренос вршеше, и тајм аут имаше и да се искурнази оти таму е рече: Еве една од девојките игра до мене :D, па после во една акција топката во аут, и вели: За малку баскетот ќе ме погодеше :D :D
--- надополнето: 23 јуни 2013 во 15:51 ---
Inace koa sme kaj komentiranjeto, koj od kaj nas be nba ke ti komentira asalno ? Igorce aka E.T. so tranzicijata. Osven ako ne se nafati Ljubomir Nikolovski koj e car u prava smisla na zbor, nikoj drug, pomladite generacii ne go pamtat ali postarive uzivaa u negovoto komentiranje, klasa od komentator i redok primerok na eks Yu prostorive.

Mi tekinja ednas vika, inaku, celoto ime na Chris Webber e Mayce Edward Christopher "Chris" Webber the Third ... kjuti nekolku sekundi, i so cuden naglasok.iskomentira ... bozem kral da e. :pos:
vaka moze ne zvuci smesno ali uste mu go pamtam komentarov i nacinot na koj go izgovori toa bozem kral da e, so takov nekoj dafuq glas go kaza.

Ili ednas, se zaglavi prenosot u onoj kadarot sto e kaj kamerata pozadi obracot, i dobri 2 minuti taka idese prenosot i takov razocaran vika pa dobro dragi gledaci sto e ova, Amerika e vo prasanje vakvi raboti tuka ne smeat da se slucat, ova ni vo Makedonija go nema ... do dusa nie ne ni imame kameri tamu, so edna vrsime prenos no toa e drug muabet. :pos:

Baska i prenosite od Amerika eden period gi vrsese, go dadoa u kadar vo eden navrat na all star, ne mi tekinja samo dali bese toj sto go komentirase so Turkoglu, go vikna da mu bide kokomentator, deka Turkoglu ima poteklo od Novi Pazar pa kolku tolku znaese srpski.

car e Nikolovski, najdobar makedonski komentator na site vreminja.
Аууу Љубомир Николовски се викаше коментаторот кој коментираше НБА на мтв пред 12-13 години? А баш не ми текнуваше како се вика....хахахах колку јако коментираше само, и памтам кога ќе речеше, оваа позиција него му е коњак (термин што и јас го користам во секојдневниот живот, благодарејќи му на него :) ). А памтам за едно финале беше присутен таму, директен пренос вршеше, и тајм аут имаше и да се искурнази оти таму е рече: Еве една од девојките игра до мене :D, па после во една акција топката во аут, и вели: За малку баскетот ќе ме погодеше :D :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Inace koa sme kaj komentiranjeto, koj od kaj nas be nba ke ti komentira asalno ? Igorce aka E.T. so tranzicijata. Osven ako ne se nafati Ljubomir Nikolovski koj e car u prava smisla na zbor, nikoj drug, pomladite generacii ne go pamtat ali postarive uzivaa u negovoto komentiranje, klasa od komentator i redok primerok na eks Yu prostorive.

Mi tekinja ednas vika, inaku, celoto ime na Chris Webber e Mayce Edward Christopher "Chris" Webber the Third ... kjuti nekolku sekundi, i so cuden naglasok.iskomentira ... bozem kral da e. :pos:
vaka moze ne zvuci smesno ali uste mu go pamtam komentarov i nacinot na koj go izgovori toa bozem kral da e, so takov nekoj dafuq glas go kaza.

Ili ednas, se zaglavi prenosot u onoj kadarot sto e kaj kamerata pozadi obracot, i dobri 2 minuti taka idese prenosot i takov razocaran vika pa dobro dragi gledaci sto e ova, Amerika e vo prasanje vakvi raboti tuka ne smeat da se slucat, ova ni vo Makedonija go nema ... do dusa nie ne ni imame kameri tamu, so edna vrsime prenos no toa e drug muabet. :pos:

Baska i prenosite od Amerika eden period gi vrsese, go dadoa u kadar vo eden navrat na all star, ne mi tekinja samo dali bese toj sto go komentirase so Turkoglu, go vikna da mu bide kokomentator, deka Turkoglu ima poteklo od Novi Pazar pa kolku tolku znaese srpski.

car e Nikolovski, najdobar makedonski komentator na site vreminja.
Вистина е тоа за макнба. Од тогаш почнаа и да внимаваат кого се критикуваат тоа им бeше пресврт и за објективноста што ја пружаат денеска. Ма да премногу пораснаа и убација некои глупи сегменти во водењето на фан пејџот како лајкови за награда незнам што, да размениме лајкови со оваа страна... самите луѓе што го следеа блогот беа реклама немаше потреба од такви потези.
И понатаму се бр.1 тука за НБА известувања и нема спамирање како на други места. Ама квалитетот на дискусиите е паднат што е резултат на популарноста што ја доживеа блогот во последно време.
 
B

BooBojan

Гостин
Гледам коментиравте претходно за коментаторите на Спорт клуб.Добри се им фали малку повеке емоција во коментирањето,она што го прави атрактивно за гледачите,имаат одлични знаења за кошарката и добри анализи.Сепак за мене беше подобро дуото што коментираше на ОБН,пред 5-6години не знам како се викаа коментаторите.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.842
Поени од реакции
15.992
Гледам коментиравте претходно за коментаторите на Спорт клуб.Добри се им фали малку повеке емоција во коментирањето,она што го прави атрактивно за гледачите,имаат одлични знаења за кошарката и добри анализи.Сепак за мене беше подобро дуото што коментираше на ОБН,пред 5-6години не знам како се викаа коментаторите.
Един Авдиќ ти е коментаторот на ОБН што беше, сега коментира на Арена Спорт, најдобриот коментатор на Балканот, барем кога се работи за кошарка, толку познавање, немам сретнато.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Мене повеќе ми се допаѓаат коментатори како тие на еуроспорт Србите што беа,што коментираа како на кауч по дома да се .Да има емоции и тензија да прават,дека искрено празни статистики колкави проценти на шут имал или колку некој пасови направил,истрчал не ме интересираат

Едниот мислам дека доби отказ поради пцуење во програма пред некое време.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
127
Поени од реакции
17
Официјално: Док Риверс е новиот тренер на Лос Анџелес Клиперс! Бостон уште ова ви фалеше...:eek:
 

Sk8eR_BoY

Сведок
Член од
5 мај 2006
Мислења
141
Поени од реакции
6
Што се однесува до коментирањето на НБА имаме ние еден добар актуелен коментатор :)

Чупевски на МТВ
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Што се однесува до коментирањето на НБА имаме ние еден добар актуелен коментатор :)

Чупевски на МТВ
Се разбира у баскет, мислам дека има и факултет за тоа завршено и ги знае и термините, ама далеку од добар коментатор, барем за мене. Му фали речник, му фали емоции, му фали опуштеност.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.842
Поени од реакции
15.992
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom