NBA Playoffs 2013

Кој ќе биде шампион во НБА за 2013


  • Вкупно гласачи
    194
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Се надевам следна година вакво јако финале ќе слушам на Македонски јазик.Не дека овие на спорт клуб се лоши ама не е твој јазик.Ако не нека земе алфа преноси и пак да го слушаме Љубомир Николовски а и Игорче нека се префрли од Шител зошто таму ни спорт не ми се верува некаков да даваат во нареден период :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Се надевам следна година вакво јако финале ќе слушам на Македонски јазик.Не дека овие на спорт клуб се лоши ама не е твој јазик.Ако не нека земе алфа преноси и пак да го слушаме Љубомир Николовски а и Игорче нека се префрли од Шител зошто таму ни спорт не ми се верува некаков да даваат во нареден период :D
Алфа да земе NBA,Николовски да се врати у коментаторските води:pos:,ова се граничи со научна фантастика.А ова за Игорче,не фала многу нека си седи у Сител.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Алфа да земе NBA,Николовски да се врати у коментаторските води:pos:,ова се граничи со научна фантастика.А ова за Игорче,не фала многу нека си седи у Сител.
Само за НБА нека се врати,нема потреба друго да коментира.А кога ќе разамислам нека не го земаат Игорче.Во секој случај сакам на Македонски да слушам.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Само за НБА нека се врати,нема потреба друго да коментира.А кога ќе разамислам нека не го земаат Игорче.Во секој случај сакам на Македонски да слушам.
Да супер би било некоја наша тв да ги откупи правата,ама шансете за тоа,се да не речем нула.А за Николовски реков така,затоа што мислим дека некаде чув,дека не е во држвава,наводно работел у Америка,е сеа колку е точно тоа не знам.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Честитки до Мајами. То е то, в година ќе изгубет во источното финале против Булси и така. :D

Убо да спиете. Ајт .
this.
Иако не верувам да стигнат до таму Мајами ама редно време е еднаш така без повреди да ги измлатат 4-0 :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.613
Поени од реакции
43.455
И секретаров на федерација, Лекиќ, е одличен коментатор, знам едно време коментираше на Алфа ли на која беше, ем се разбира од кошарка ем знае да збори како што треба.
jas kako sto imam razbrano od drugar, na vremeto, ovie od mak nba mnogu go kritikuvale, ali na blogot, fejs togas nemase, pa ovoj ni dve ni tri gi viknal so nego da komentiraat i oni tinja :), kolku da im ukaze deka ne e bash lesno kolku sto izgleda da komentiras, bez razlika kolku ja razbiras kosarkata. Ali kako sto rekov, drugar ova mi go ima kazano ali ne e tip na covek sto bi izmislil vakva rabota, so ogled deka mak nba gi prati so godini i godini, od sam nivni start na funkcioniranje.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Честитки до фанови на Мајами. Гледавме феноменална серија во која Мајами на крајот успеа да ја добие битката (а богами и војната). Чиста кошарка, без инциденти и со многу пресврти. Просто да не ти се верува дека гледаш финале на НБА.

Како фан на Спарси навистина ми е криво што екипата не ја круниса оваа одлична сезона со уште една шампионска титула, но тоа е спортот. Кога нема да се искористи укажаната шанса вообичаено следува казна.

Најмногу од се ми е жал за Тими. Едноставно го обожавам човекот и можам да кажам дека тој е причината поради која започнав да навивам за Спарси. Какви партии пружа на негова возраст е просто за неверување. Заслужи уште еден прстен. Можам да напишам цел реферат за него, но само ќе кажам - прав професионалец и пример за тоа како треба да изгледа еден спортист.

Не сум баш најрасположен за правење анализа на тоа кој потфрли и кој изненади (впрочем веќе не е ни важно) но се надевам дека следната сезона САС повторно ќе се изборат за финале и можност за реванш (Мајами е апсолутен фаворит на Истокот) иако тоа ќе биде пеколно тешко.
 
G

garthok

Гостин
Inace koa sme kaj komentiranjeto, koj od kaj nas be nba ke ti komentira asalno ? Igorce aka E.T. so tranzicijata. Osven ako ne se nafati Ljubomir Nikolovski koj e car u prava smisla na zbor, nikoj drug, pomladite generacii ne go pamtat ali postarive uzivaa u negovoto komentiranje, klasa od komentator i redok primerok na eks Yu prostorive.

Mi tekinja ednas vika, inaku, celoto ime na Chris Webber e Mayce Edward Christopher "Chris" Webber the Third ... kjuti nekolku sekundi, i so cuden naglasok.iskomentira ... bozem kral da e. :pos:
vaka moze ne zvuci smesno ali uste mu go pamtam komentarov i nacinot na koj go izgovori toa bozem kral da e, so takov nekoj dafuq glas go kaza.

Ili ednas, se zaglavi prenosot u onoj kadarot sto e kaj kamerata pozadi obracot, i dobri 2 minuti taka idese prenosot i takov razocaran vika pa dobro dragi gledaci sto e ova, Amerika e vo prasanje vakvi raboti tuka ne smeat da se slucat, ova ni vo Makedonija go nema ... do dusa nie ne ni imame kameri tamu, so edna vrsime prenos no toa e drug muabet. :pos:

Baska i prenosite od Amerika eden period gi vrsese, go dadoa u kadar vo eden navrat na all star, ne mi tekinja samo dali bese toj sto go komentirase so Turkoglu, go vikna da mu bide kokomentator, deka Turkoglu ima poteklo od Novi Pazar pa kolku tolku znaese srpski.

car e Nikolovski, najdobar makedonski komentator na site vreminja.
Еј со камерата на обрачот човече тоа не се заборава, хаха.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Inace koa sme kaj komentiranjeto, koj od kaj nas be nba ke ti komentira asalno ? Igorce aka E.T. so tranzicijata. Osven ako ne se nafati Ljubomir Nikolovski koj e car u prava smisla na zbor, nikoj drug, pomladite generacii ne go pamtat ali postarive uzivaa u negovoto komentiranje, klasa od komentator i redok primerok na eks Yu prostorive.

Mi tekinja ednas vika, inaku, celoto ime na Chris Webber e Mayce Edward Christopher "Chris" Webber the Third ... kjuti nekolku sekundi, i so cuden naglasok.iskomentira ... bozem kral da e. :pos:
vaka moze ne zvuci smesno ali uste mu go pamtam komentarov i nacinot na koj go izgovori toa bozem kral da e, so takov nekoj dafuq glas go kaza.

Ili ednas, se zaglavi prenosot u onoj kadarot sto e kaj kamerata pozadi obracot, i dobri 2 minuti taka idese prenosot i takov razocaran vika pa dobro dragi gledaci sto e ova, Amerika e vo prasanje vakvi raboti tuka ne smeat da se slucat, ova ni vo Makedonija go nema ... do dusa nie ne ni imame kameri tamu, so edna vrsime prenos no toa e drug muabet. :pos:

Baska i prenosite od Amerika eden period gi vrsese, go dadoa u kadar vo eden navrat na all star, ne mi tekinja samo dali bese toj sto go komentirase so Turkoglu, go vikna da mu bide kokomentator, deka Turkoglu ima poteklo od Novi Pazar pa kolku tolku znaese srpski.

car e Nikolovski, najdobar makedonski komentator na site vreminja.
И најважната негова реченица ја испушти.Оваа позиција му е коњак:D(y).
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Единствено ми е криво за Тими , ќе беше фантастично да земеше МВП на 37 години(незнам дали некој има земено на таа возраст).
Инаку за очекување беше победа на Мајами по поразот во 6тата на Сан Антонио. Честитки за Коцка и фановите на Мајами. Џејмс покажа зошто е најдобар, онаа статистика што ја дадоа за 7ми утакмици доволно зборуваше дека игра најдобро кога е најпотребно. За догодина очекувам повеќе од Чикаго и се надевам ќе ја прекинат доминацијата на Мајами на истокот.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Recap сите седум меча :) ..Спарси ја пропуштија шансата за титула во шестиот натпревар...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom