NBA Fantasy | сезона 2013/14 |

Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Не, грешка си Марли. 6 саати сме разлика со ET ние, освен во тие 2 недели кога во различен викенд ни се менува времето кога сме 5 (така се заебавме минатата сезона).

Сега сме 6 разлика (овој викенд) и 3 по нивно е 9 по наше. Треба 2 по нивно за да е 8 кај нас.

П.С. Основна работа е за НБА фанови како нас да ја знаат временската разлика :) 7 кога пишува во 1 по полноќ почнуваат утакмиците :)
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Ставете го времето што го мислите 2-3 дена предвреме, за да си планирам бидејќи сум 1 саат понапред од Македонија јас. :icon_mrgr: Иначе најдобро да биде како ланскиот формат.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Не, грешка си Марли. 6 саати сме разлика со ET ние, освен во тие 2 недели кога во различен викенд ни се менува времето кога сме 5 (така се заебавме минатата сезона).

Сега сме 6 разлика (овој викенд) и 3 по нивно е 9 по наше. Треба 2 по нивно за да е 8 кај нас.

П.С. Основна работа е за НБА фанови како нас да ја знаат временската разлика :) 7 кога пишува во 1 по полноќ почнуваат утакмиците :)

Ја увек сум ги мешал времињава, значи по 2 нивно е ставен драфтот, така да дечки у Недела у 20.00 по наше ќе биде драфтот, бидите тука ситe :)

До утре кажите како да биде со конференцијете, до сега 4-2 е за да биде една конференција, ако нема промени до утре ќе напраем една конференција да бидемо сите !!
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ја увек сум ги мешал времињава, значи по 2 нивно е ставен драфтот, така да дечки у Недела у 20.00 по наше ќе биде драфтот, бидите тука ситe :)

До утре кажите како да биде со конференцијете, до сега 4-2 е за да биде една конференција, ако нема промени до утре ќе напраем една конференција да бидемо сите !!
Една нека биде и од мене :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Утре у 8 свите пред компјутер, појќе гласаа за една конференција и една нека биде...
Со среќа утре на драфтот :)

Draft TypeSnake
Draft Date
Sunday, October 12, 2014 at 2:00 PM ET
Seconds Per Pick
90
Draft Order
Randomized One Hour Prior to Draft Time

Кој не е запознаен со правилата Снејк драфт значи дека сите ќе бираме од 1 до 16, бирањето ќе биде Рандом, и после првата рудна идемо од 16 спрема еден, значи 16-тиот бира прв у втора рунда, првиот од прва рудна бира 16-ти у втора и така со ред
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ајде бе 2 недели како што викаш ги немаше никаде и сега откако се средивме се пријавуваат , здравје следната сезона ... и што ќе се пријават ќе пробаат и пак ко лани исто ќе ги баталат акаунтите .
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Го едитирав мислењето, погоре дека сум прочитал погрешна страна, некоја меѓу првите :pos: и ми излегоа нови људи за играње, тоа да ти не било така :icon_lol:
Нејсе еве и бодувањето како ќе биде за секој играч во тимот посебно

ORINGStats
Points (PTS)1
Blocks (BLK)1
Steals (STL)1
Assists (AST)1
Rebounds (REB)1
Turnovers (TO)-1
Field Goals Made (FGM)1
Field Goals Attempted (FGA)-1
Free Throws Made (FTM)1
Free Throws Attempted (FTA)-1
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Потсетување за сите: Драфтот почнува за 1 саат (во 8).
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ај некој нека ми објасни како се одвиваат натпревариве
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Ај некој нека ми објасни како се одвиваат натпревариве
Секое коло (точно една недела трае) играш против различен тим, и на кој тим играчите во тој период му донеле повеќе бодови, тој победува тоа коло и добива една победа , додека поразениот еден пораз. Тие со најдобар скор ќе играат плејоф кој нема врска со плејофот во НБА, туку при крај негде се играат дуели во плејоф формат со испаѓање. Значи сезоната во фантази завршува на крајот од регуларниот дел.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Че ве рушим оваа сезона бе. :D
Местачот, Марли, нека отвори тема за новата сезона :D
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Заминав на кафе со другар и го пропуштив драфтов... во глобала добри играчи имам ама еден центар и тоа факинг Руди Гоберт ццц
 

Kajgana Shop

На врв Bottom