NBA Fantasy | сезона 2013/14 |

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Има уште едно место?
 
H

Harry Callahan

Гостин
Може драфтот да биде во недела во 19 часот ? И да биде системот да играме секоја недела против различен тим , а за тоа дали да бидеме сите во една конференција или да има две конференции како сакате така нека биде може за тоа и да се изјасниме сите па како мнозинството одлучи така нека биде . Јас сум да има две конференции така е поинтересно . Па вие видете и одлучете според мнозинството .
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
И јас сум за една конференција. Нема потреба од две конференции не добиваме ништо а како што спомена некој може непотребно некој појак да испадне од плејофот.

За драфтот ќе се прилагодам кога и да е, ако не можам Online ќе си сетирам листа.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Можам и јас во недела...

Него кажете изјаснете се за ова со конференцииве и мене ми нема смисла да има две сепак само 16 екипи сме и секако секој со секого ке игра.Разликата е само во табелата во рангирањето.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Ок, нека биде една конеференција нека се изјасни уште некој па ќе средимо тоа после, до сега повеќе се за една конференција..

@KembaW мрзо скопска ајде прифати тоа инвајтот :icon_lol: и да го средам драфтот
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
E сеа кој се разбира околу времето, пишува драфт тајм Draft Time (ET), ова е по нашки или по нивно амерички ?[DOUBLEPOST=1412947129][/DOUBLEPOST]ET e east time, значи по нивно, по мои прерачуни 3.пм у нивно би било 7 пм у ГМТ (Greenwich Mean time) и 8 ПМ по Лондон. Толку го наместив, ваљда таман сум :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom