NBA Fantasy | сезона 2013/14 |

Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Направивте ли фантази игра од НБА на espn.com ? http://games.espn.go.com/frontpage
Јас пред два дена со уште 19 играчи значи вкупно бевме 20 играчи имавме драфт на Нба играчи и направивме свои тимови . Приватна лига инаку е ова , и може да се направи да биде со 20 или со 10 играчи . После може да се прави трејд на играчите помеѓу 20 членови на лигата . Јас стартував со 6 пик на прва рунда на драфт и го земав Кармело Антони а после земав како што имав среќа со слободни играчи .
Еве ги моите 13 играчи : 1. Џејсон Кид , Стивен Џексон ( Сан Антонио ) , Кармело Антони 9 Њујорк Никс ) , Кевин Гарнет ( Бостон Селтикс ) , Тим Данкан ( Сан Антонио ) , замени 1. Ајвери Бредли ( Бостон Селтикс ) , 2 . Рамон Сешионс ( Шарлот ) , 3. Џеф Грин ( Бостон Селтикс ) , 4. Даниел Грин ( Сан Антонио ) , 5. Антони Дејвис ( Њу Орлеанс Хорнетс ) И уште 3 на клупа : 1. Удонис Хаслем ( Мајами ) , 2 . Гери Нил ( Сан Антонио ) , 3. Ник Колисон ( Оклахома ) .
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Дај направете Кајгана лига ако може :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
стварно, напрајте лига, кој појќе разбира, и стајте го драфтот у некое нормално време
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Чим сте отвориле тема, дај да се пријавиме колку мислиме да играме па да напраиме лига/лиги според потребите :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.883
Сеа баш сакав да пишам во општата тема за НБА, ме интересира дали е подобра играта на yahoo или на espn, глеам тука сте отвориле за на espn..
Некој што ја игра играта подолго време ако знае нека објасни што како одат работите, може да рачунате на мене.. само ова со драфтови не ми е јасно..
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Сеа баш сакав да пишам во општата тема за НБА, ме интересира дали е подобра играта на yahoo или на espn, глеам тука сте отвориле за на espn..
Некој што ја игра играта подолго време ако знае нека објасни што како одат работите, може да рачунате на мене.. само ова со драфтови не ми е јасно..
Лани игравме на ESPN, ок беше, само читам дека на yahoo било боље.Јас ќе направам тим на yahoo, ќе видам што како е па ќе пишам :)
Инаку за драфтот е ептен просто.Сите што сме во лигата( да речеме 10) имаме реден број на бирање на играч.И сега на пример ти си 1,а јас сум 10.Ти си бираш играч на почеток и после чекаш до 20 пик.Јас имам 10 и 11 зашто финтата на драфтот е да има што по балансирани тимови (Да не ги земеш ти Леброн,Дурант,Пол, а јас со Гортат,Хампфрис и Кваме Браун да бидам :icon_lol: ).
Драфтот е во определено време, и можеш да присуствуваш на него и сам да си ги одбереш играчите, или компјутерот автоматски ќе ти ги одбере најдобро рангираните играчи кој ќе бидат слободни во моментот кога бираш.
Ако има уште нешто нејасно тука сум :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
На јаху е боље.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.883
Лани игравме на ESPN, ок беше, само читам дека на yahoo било боље.Јас ќе направам тим на yahoo, ќе видам што како е па ќе пишам :)
Инаку за драфтот е ептен просто.Сите што сме во лигата( да речеме 10) имаме реден број на бирање на играч.И сега на пример ти си 1,а јас сум 10.Ти си бираш играч на почеток и после чекаш до 20 пик.Јас имам 10 и 11 зашто финтата на драфтот е да има што по балансирани тимови (Да не ги земеш ти Леброн,Дурант,Пол, а јас со Гортат,Хампфрис и Кваме Браун да бидам :icon_lol: ).
Драфтот е во определено време, и можеш да присуствуваш на него и сам да си ги одбереш играчите, или компјутерот автоматски ќе ти ги одбере најдобро рангираните играчи кој ќе бидат слободни во моментот кога бираш.
Ако има уште нешто нејасно тука сум :)
Jaс сега влегов во една лига, колку да видам што како(започна драфтот одбирам тим..), е сеа дали со тој тим ќе играм во сите лиги или за таа лига што ќе се прави на кајгана ако се направи, ќе треба нов тим за неа ?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Некако ептен покомплицирано делува ова на Јаху. Еве направив една лига, видете дали можете да влезете.
http://basketball.fantasysports.yahoo.com/league/kajgana
Password: forumkajgana
Jaс сега влегов во една лига, колку да видам што како(започна драфтот одбирам тим..), е сеа дали со тој тим ќе играм во сите лиги или за таа лига што ќе се прави на кајгана ако се направи, ќе треба нов тим за неа ?
Да.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.883

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Секоја лига со различен ростер, затоа што секоја лига има посебен драфт и не може да се поновуваат исти играчи.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Мене ми се ептен слични со тоа што на ЕСПН полесно се снаоѓав(едино саатот за драфт да го наместам ми беше проблем, ама тоа сеа знам како треба да се среди)
Моментално драфтувам на јаху тим, сепак мислам дека Еспн боље беше, можда зашто е малце попроста за играње.Инаку влегов во лигата на Јаху
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.883

Kajgana Shop

На врв Bottom