NBA 2K14

  • Креатор на темата Мартин^
  • Време на започнување
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Jas 3 sezona uste 15 utakmici do playoff gi igram site utakmici na 6 min qtr prosek ova sezona 26 pts 7.6 ast 2.3 reb 2.1 blk 2.6 stl i 62 % fg :P

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Јас у трета сезона имам просек по 37.5 поена,7.7скока и 7.2 асистенции..:)
Првите 2 сезони имав по 25 поена и по 5 скока и асистенции:D
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
I eve sega problem na 10 utakmici do playoff na next game stegam i loading i ne mi pocnuva . Probav i na key game pak isto pomos ?

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Абе људи , да не знаете има ли можност играва да се игра без интернет ? :) Барав и по нетов неможам да најдам ништо за тоа :(
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
Абе људи , да не знаете има ли можност играва да се игра без интернет ? :) Барав и по нетов неможам да најдам ништо за тоа :(
Има, кога ќе избираш датум на почетокот, избери 01.01.2013г.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
По незнам кој пат почнувам сезона, со најновиот patch експериментирав и со повеќе позиции, C, PF, SF - но пак си се вратив на атлетски PG. Втор пик на драфт, стартер за од прилика 3 натпревари. Моментално играм во Бруклин Нетс и прва постава во тандем со Johnson немаме изгубено меч. Просек околу 34 поени на 6 min qtr.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Само на мене не ми ги понудува Адидас како избор на патики во my career? Ни во 2к13 ни во оваа не ми ги дава, а еден другар ми кажа дека кај него ги понудувало. o_O
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Само на мене не ми ги понудува Адидас како избор на патики во my career? Ни во 2к13 ни во оваа не ми ги дава, а еден другар ми кажа дека кај него ги понудувало. o_O
Ондак убаво те лаже другар ти. На current gen верзијата имаш избор помеѓу Nike и Jordan. На Next Gen (PS4, One) имаш многу повеќе, вклучувајќи ги и Adidas.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
Да се мочам во играта посрана . Еден саат барам која е опцијата да се игра со тастатура и неможам да најдам . Наместив кои копчиња за што да ми бидат , но кога ќе почне натпреварот воопшто не реагира играчот ( ниту подава , ниту се движи , ниту шутира итн ) . Далеку подобро ми е да играм на тастатура , па ајде некој убаво да ми објасни како се одбира таа опција .
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Да се мочам во играта посрана . Еден саат барам која е опцијата да се игра со тастатура и неможам да најдам . Наместив кои копчиња за што да ми бидат , но кога ќе почне натпреварот воопшто не реагира играчот ( ниту подава , ниту се движи , ниту шутира итн ) . Далеку подобро ми е да играм на тастатура , па ајде некој убаво да ми објасни како се одбира таа опција .
Да не имаш и џојстик уклучено во исто време?
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
138
Поени од реакции
60
Играта е супер,графика грмии ама мене не ми ја фака тоа е.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
Да не имаш и џојстик уклучено во исто време?
Немам џојстик , и не ми ни треба . Далеку подобро ми е играњето на тастатура и не сум ни помислил да купам џојстик . Како што реков и на предходниот пост , и покрај тоа што ги подредив копчињата на тастатурата како што ми одговара за играње , сепак кога ќе почне натпреварот неможам воопшто да ги движам играчите . Веројатно предходно треба да одберам дека ќе играм на тастатура , но никаде неможам да најдам каде се одбира таа опција . Нека пише некој детално каде точно се подесува тоа . Ова ми е прв пат да неможам во некоја спортска игра да се снајдам за оваа работа .[DOUBLEPOST=1394833856][/DOUBLEPOST]
Немам џојстик , и не ми ни треба . Далеку подобро ми е играњето на тастатура и не сум ни помислил да купам џојстик . Како што реков и на предходниот пост , и покрај тоа што ги подредив копчињата на тастатурата како што ми одговара за играње , сепак кога ќе почне натпреварот неможам воопшто да ги движам играчите . Веројатно предходно треба да одберам дека ќе играм на тастатура , но никаде неможам да најдам каде се одбира таа опција . Нека пише некој детално каде точно се подесува тоа . Ова ми е прв пат да неможам во некоја спортска игра да се снајдам за оваа работа .
Ок е се снајдов некако :cautious:.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.506
Поени од реакции
6.140
Sto e fintata kaj mene samo quick match i nekoi odredeni utakmici tamu koj protiv kogo ima ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom