NBA 2K14

  • Креатор на темата Мартин^
  • Време на започнување

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Вкрстуваме со Бруклин во плеј-оф ние како 2 они како 7. Ни прават 3-0 и сите три победи им се со гејм винери само последната имаа шут за продужетци и ни го шлапнаа па во продужетци не победија 2 разлика. Џо Џонсон е бетер од Леброн не може да се сопре, а и не утиња. Со good shot defense ги дава преку мене или положува ама битну му влага. Ме бута од 3ка до под кош и на крај со гз да ја шутне кош ќе даде. Јас 32 он 36 поени. Јас 50-60 % на шут он 70-80% :facepalm::tapp::ROFLMAO:

Да не зборам за Дерон Вилијамс што го прави мајмун Роуз, а Роуз кутриот по 20-30% шут има и губи топки ко од шала. Бузер, Ноа, Гибсон...не можат топка да фатат под кош кој знае колку кошеви од втора шанса ни даваат.

Или правам трејд па ќе видам како ќе оди или воопшто не ни ја играм веќе преку куров од вакви багови кога не ти дава да победиш. Плус како може со 85/90 да ми биде мид рејнџ и исто толку тројка и пак да утињам без никој околу мене на екселент и а+ ? Ајде еднаш два пати ама по 4-5 на утакмица е веќе преку таквото. Тоа се околу 10+ чисти промашени поени.
Simni si ja Nba 2k15 i ne se zamaraj so site nerealni sranja sho gi imashe Nba 2k14. Zatoa i najmalce ja sakav od bilo koja Nba do sea :)
 
B

bngj45

Гостин
Да не знае некој како бројките од резултатот да ми се црна боја како што е на сликата од каде што го симнав scoreboard-от?


ТРЕБА ДА БИДЕ ВАКА



НО ВАКА ИЗГЛЕДА КАЈ МЕНЕ НЕ СЕ ЧИТА ДОБРО РЕЗУЛТАТОТ

 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
Ви работи играва нормално? Јас играв со Торонто, стигнав 5-та сезона, и 1-ва рунда плеј-оф со Мајами, на втората утакмица, играм и ми се исклучува лаптопот. Порано имав таков проблем и со ПЕС и со НБА нормално пошто cpu и gpu загреваа. Лаптопот го отворив, исчистив и сменив нова паста. Неколку месеци играв без проблеми. А сега се случува ова со исклучувањево. А ПЕС и Call of duty играм без проблем. Само на НБА ми се исклучува. Мерев темп на cpu и gpu, во граници на нормала се, gpu оди до кај 85, cpu до кај 70-80 степени.
Сакав да пробам нба 2к15 или 2к16 ама кога видов дека барам 50-60 гига слободен простор :shok2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom