NBA 2K14

  • Креатор на темата Мартин^
  • Време на започнување

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Улава работа ова модот со Леброн. :D
Првата сезона во плејофот, Ајверсон се вратил од пензија и ги води Фили до конференциско финале, и играм гејм 7 дома. Сите играат како издрогирани, MCW му прави постер на леброн плус фаул, а потоа Ајверсон со килер кросовер го праќа леброн по бурек. И ја губам 20 разлика. Most wtf утакмица до сеа. :pos:
 
М

Мартин^

Гостин
Улава работа ова модот со Леброн. :D
Првата сезона во плејофот, Ајверсон се вратил од пензија и ги води Фили до конференциско финале, и играм гејм 7 дома. Сите играат како издрогирани, MCW му прави постер на леброн плус фаул, а потоа Ајверсон со килер кросовер го праќа леброн по бурек. И ја губам 20 разлика. Most wtf утакмица до сеа. :pos:
Ебати избагираниот мод, екстремно јаки противници само за да тепаат :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Како да избришам association на чудово? Почнав еден на заебанција, сеа сакам да го избришам, да не ми се плетка пошто секад него по грешка го уклучувам :mad:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.372
Кај мене изгледа не. Еве денеска го вратив интернетот, без проблем ми уклучи.
Пробај кога ќе немаш интернет само да го извадиш кабелот од куќиштето и треба без проблем да ти ја пушти. Исто и на сред игра ако ти се случи да ти падне интернетот, ќе ти закочи играта и треба да го извадиш кабелот за да се стабилизира :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Да оставам и јас типс за тие што сега почнуваат или за тие што сакат да променат нешто во асоцијација.
- За бушење топ ви се Лилард и Елис, тие прва постава да ги турите за PG и SG. Истотака добри за бушење ви се Беверли и Сесионс и Меколм за SG.
- За тројки истотака ви се доста јаки Лилард и Елис, но и за SF Бисли, Бадингер и Дени Грин. Бадингер е напраен ко од порнич да е искочен, не промашува буквално, златна резерва си е, може и прва постава ако се нема појако. Исотака многу јаки се и Кевин Лав и Харингтон. Зависи ова и доста од вас, секој играч има различен шут и кој како ќе го укапирате.
- За центар, топ ви се Ноа и Пеко, со нив имам играно и презадоволен сум, рипат ко луди, а и не се нешто тешко достапни да ги земете. И Алдриџ ви е прејак за 4,5, подобар и од живо е направен. За резерви добри ви се Робинсон за 4, ептен атлета тип куца буши супер е, и за 5 Алдрич, не е нешто ама врши работа.

Сигурно има уште многу јаки, ама јас со овие имам игрнао и за нив можам да кажам искуство. Играм со Портланд сега почнав 3 сезона, првата сезона освоив и Монта Елис ми беше МВП, вторава слабо. А и Рондо, Рики Рубио, Лилард супер се за асистенции, за ПГ Лилард го препорачувам највише :)
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Имам player option ама не знам како се користи и кога е потребно како да го искористам,ајде помош некој ?
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Имам player option ама не знам како се користи и кога е потребно како да го искористам,ајде помош некој ?
Тоа играчот го користи, т.е. он избира дали ќе го продолжи договорот уште една година или не.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Се е супер кај играта само да има едно династи моде како што имаше на 7мицата,има и овде The Asocciation ама многу е глупо,да имаше како во 2007 се ќе беше одлично кај играва,се друго е океј.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Ајде ако може да се игра,да направиме турнирче да се збераме 8 членови ќе биде интересно.
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Ајде ако може да се игра,да направиме турнирче да се збераме 8 членови ќе биде интересно.
Imase na 2k13 fantasy draft mi se cini se vikase znam igrav .. aj koj znaj neka napraj takvo nesto da izigrame :P

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 
Член од
31 август 2012
Мислења
127
Поени од реакции
17
Играва почна многу да ми сецка,порано си ја играв без проблем сеа нез што е работа.Чаре?
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Момци имам сериозен проблем,си играв нормално до денеска 96 ми е рејтингот на ,,my career'' а сега ја оклучувам играта и ми вели Continue without saving or delete save не отидов никаде и ми даде пак да бирам играчи со кого да почнам како што е на почетокот кога ја исталираш играта,ве молам,да ми пишате што е можно побрзо..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom