NBA 2K14

  • Креатор на темата Мартин^
  • Време на започнување
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Играва почна многу да ми сецка,порано си ја играв без проблем сеа нез што е работа.Чаре?
Isto i na mene mi secka,a porano ja igrav bez problem[DOUBLEPOST=1406883046][/DOUBLEPOST]
Ајде ако може да се игра,да направиме турнирче да се збераме 8 членови ќе биде интересно.
Da i ja sakam da napravime nekoe turnirce,jako ke bide ! :D
 
М

Мартин^

Гостин
Wut? Nba 2k15 kje ima, next gen se samo XOne i PS4. Also, za old gen kje se vrakja crew mode, za next nema, kje vovedat neshto novo.
Што зборуваш ти, у тек ли си или стварно се правиш на Тошо?
Next-Gen console ке има за новата НБА 2к15 за PC како што е исто на XOne и PS4.
Само што за XOne и PS4 ке има нов гејм мод MyLEAGUE.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Во next gen спаѓаат PS4 И Xbox One каков PC барате во таа категорија.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Што зборуваш ти, у тек ли си или стварно се правиш на Тошо?
Next-Gen console ке има за новата НБА 2к15 за PC како што е исто на XOne и PS4.
Само што за XOne и PS4 ке има нов гејм мод MyLEAGUE.
Мали, не рипај многу многу како прле пред магаре пошто врска немаш што збориш. NEXT-GEN CONSOLE ќе има за новата NBA 2k15 ЗА ПЦ!!!!!! Значи те молам, друг пат пред да ме реплицираш, прочитај нешто од нешто барем.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Дали е можно да се најди некој пач за играва со плус екипи??? Од европа па и македонскиве??
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Што контрола треба да наместам да ги прерипувам тајм-аутите, да не чекам 60 секунди?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.123
Кога се креира играч во my player, не може да се менува фацата и името на играчот или јас незнам да се снајдам?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
38 поени 8 асистенции 3 скока и 3 украдени топки за џабе ги дадов против Мајами. Роуз, Снел и Денг утињаат чисти позиции. Често ме удвојуваа па некој од нив сам остануваше и една не погодија мртвите боље Ноа и Бузер да искочеа на периметар. Мајами се преоверпаворд на играва не можеш топка да им украдеш во ситуации кога најчесто крадеш топка против други тимови, а да не зборам други работи. Али ајде заеби тоа цела утакмица не водат дури и едно време скоро 20 па полека полека сам не вратив у игра за до крај последните 2-3 минути да дојдеме и до водство иако игравме кош за кош. На 10 секунди до крај му правам фаул за Леброн зошто не сум будала да го оставам да шутне дека шот клок чиз се лупа лесно на 14-ва. А иначе вака никад не прават моиве намерни технички за слободни кога губиме тесно на крај 5-10 разлика не знам што е форава. Ама ај пак забегав што сакав да кажам. Првата слободна ја утиња семоќниот Брон и мене ме вади од игра на 10 сек до крај за да видам дека сме изгубиле 91-90 :facepalm::facepalm:

На утакмица играм по 34-5 минути секогаш, а сега 29 и никад ме нема вадено на крај. Да ти ебам играта ме накурчи до даска :mad::mad:

Со победава иначе ќе им се доближев на Мајами на некои си 1-2 победи помалце од нив сега кур вака.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
38 поени 8 асистенции 3 скока и 3 украдени топки за џабе ги дадов против Мајами. Роуз, Снел и Денг утињаат чисти позиции. Често ме удвојуваа па некој од нив сам остануваше и една не погодија мртвите боље Ноа и Бузер да искочеа на периметар. Мајами се преоверпаворд на играва не можеш топка да им украдеш во ситуации кога најчесто крадеш топка против други тимови, а да не зборам други работи. Али ајде заеби тоа цела утакмица не водат дури и едно време скоро 20 па полека полека сам не вратив у игра за до крај последните 2-3 минути да дојдеме и до водство иако игравме кош за кош. На 10 секунди до крај му правам фаул за Леброн зошто не сум будала да го оставам да шутне дека шот клок чиз се лупа лесно на 14-ва. А иначе вака никад не прават моиве намерни технички за слободни кога губиме тесно на крај 5-10 разлика не знам што е форава. Ама ај пак забегав што сакав да кажам. Првата слободна ја утиња семоќниот Брон и мене ме вади од игра на 10 сек до крај за да видам дека сме изгубиле 91-90 :facepalm::facepalm:

На утакмица играм по 34-5 минути секогаш, а сега 29 и никад ме нема вадено на крај. Да ти ебам играта ме накурчи до даска :mad::mad:

Со победава иначе ќе им се доближев на Мајами на некои си 1-2 победи помалце од нив сега кур вака.
И ја еднашка така на My career имав 34 поени,5 асистенции и 2 скока,али џабе кога изгубивме :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Вкрстуваме со Бруклин во плеј-оф ние како 2 они како 7. Ни прават 3-0 и сите три победи им се со гејм винери само последната имаа шут за продужетци и ни го шлапнаа па во продужетци не победија 2 разлика. Џо Џонсон е бетер од Леброн не може да се сопре, а и не утиња. Со good shot defense ги дава преку мене или положува ама битну му влага. Ме бута од 3ка до под кош и на крај со гз да ја шутне кош ќе даде. Јас 32 он 36 поени. Јас 50-60 % на шут он 70-80% :facepalm::tapp::ROFLMAO:

Да не зборам за Дерон Вилијамс што го прави мајмун Роуз, а Роуз кутриот по 20-30% шут има и губи топки ко од шала. Бузер, Ноа, Гибсон...не можат топка да фатат под кош кој знае колку кошеви од втора шанса ни даваат.

Или правам трејд па ќе видам како ќе оди или воопшто не ни ја играм веќе преку куров од вакви багови кога не ти дава да победиш. Плус како може со 85/90 да ми биде мид рејнџ и исто толку тројка и пак да утињам без никој околу мене на екселент и а+ ? Ајде еднаш два пати ама по 4-5 на утакмица е веќе преку таквото. Тоа се околу 10+ чисти промашени поени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom