Money heist / La casa de papel

Член од
5 март 2018
Мислења
15.316
Поени од реакции
16.907
Нема врска бе, обично трејлерите врска немаат со тоа како ќе се одвиваат работите во сезоната инаку не се луди да споделат некој голем спојлер.
Повеќе можиш да начекаш по грешка некој од кастингот да сподели спојлер како професорот шо ја издаде Токио.
Најва ( Алисија ) на пример богиња на спојлерите е :D
Мене ме нервираат фанови кои снимаат и споделуваат слики од сцени, на пример имаше еден идиот во Копенхаген дури снимаа во неговата улица неколку делови од сцени ликнаа на твитер, мала работа ама сепак која е поентата, ваљда да собери следбеници. :toe:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ја отследив темава пред минатава сезона за да не гледам спојлери, ќе мора пак, нема усул чолисмо. Или да се стави на игнор, можда така поарно :D
Јас пред да гледам филм или серија не сакам никаква информација за филмот, ни трејлер, ни постер дури. Не разбирам како не им е глупо да знаат што ќе се случува пред да излезе филмот, која е поентата да се гледа после не знам, ама како и да е, нека си ги држат за себе спојлерите.
Не е исто трејлер и спојлер друже. Баш кај трејлерите внимаваат ептен да не издадат премногу од содржината. Целта е да те хајпнат да ја гледаш серијата или филмот. Кај некои трејлери дури користат трикови и лажни сцени, како во последниот Avengers каде сцената во Ваканда изгледаше сосема различно во филмот од тоа што беше во трејлерот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.316
Поени од реакции
16.907
Не е исто трејлер и спојлер друже. Баш кај трејлерите внимаваат ептен да не издадат премногу од содржината. Целта е да те хајпнат да ја гледаш серијата или филмот. Кај некои трејлери дури користат трикови и лажни сцени, како во последниот Avengers каде сцената во Ваканда изгледаше сосема различно во филмот од тоа што беше во трејлерот.
Така еден член тука се трза секоја сезона, го лажат со трејлерите, ќе се хајпни и после ќе ни ја јади глада тука како е срање серијата од сезона во сезона :ROFLMAO:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.316
Поени од реакции
16.907
Само шо заврши промоцијата на новата и последна сезона на серијата.
Официјално ин лајв потврдија дека ќе има спин оф за Берлин
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.647
Поени од реакции
2.619
де бе кога ја изгледавте толку брзо.. ја прва епизода ја изгледав само и некако ме разочара, нема некоја неизвесност ко порано што знам.. последниве две сезони апсолутно непотребни.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.316
Поени од реакции
16.907
20210912_135348.jpg
Вака сум моментално после сезонава :D
Епиииикк крајот, епиииик
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.115
Поени од реакции
9.950
де бе кога ја изгледавте толку брзо.. ја прва епизода ја изгледав само и некако ме разочара, нема некоја неизвесност ко порано што знам.. последниве две сезони апсолутно непотребни.
Јас изгледав 2 епизоди и исто бев мех, накај разочаран. Некако лесно погодив во кој тек ќе се движат работите.

Ќе видиме дали ќе ја усерат на крај или ќе ја биде.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.115
Поени од реакции
9.950
Изгледана, ништо посебно не беа последниве 5 епизоди. Мех, мех, мех.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Изгледана, ништо посебно не беа последниве 5 епизоди. Мех, мех, мех.
Крајот е неверојатно глуп. Очекував барем екплозија на самиот крај...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom